Tesla objęta dochodzeniem po odpadnięciu kierownicy Modelu Y


Amerykańskie organy regulacyjne ds. bezpieczeństwa samochodowego wszczęły dochodzenie w sprawie Tesli po doniesieniach, że kierownice SUV-ów Model Y odpadły podczas jazdy. W wysłane dokumenty w środę Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) poinformowała, że ​​wie o dwóch oddzielnych incydentach z udziałem pojazdów Tesla Model Y z 2023 r., w których kierownica SUV-a całkowicie odłączyła się od kolumny kierownicy.

Wstępna ocena została otwarta 4 marca i według NHTSA dotyczy ponad 120 000 pojazdów. W obu przypadkach fabrycznie nowe pojazdy były dostarczane bez niezbędnej śruby mocującej kierownicę do kolumny i miały niski przebieg w czasie incydentów.

The Associated Press raporty że jedna z skarg wynika z teraz wirusowy post na Twitterze w którym rodzina udokumentowała, że ​​kierownica ich nowej Tesli Model Y odpadła podczas jazdy pojazdem. Tesla wycenił właściciela pojazdu na 103,96 USD za naprawę usterki przed usunięciem ładunku. Rodzina ma od wydano zamienny model Y.

Organy regulacyjne NHTSA zbadają, jak często problem występuje, zanim zdecydują, czy dotknięte nim pojazdy Model Y będą musiały zostać wycofane. Były tysiące pojazdów elektrycznych Model Y wycofane przez Teslę w zeszłym miesiącu po odkryciu, że śruby w tylnych siedzeniach pojazdów nie zostały odpowiednio zabezpieczone, co zwiększyło ryzyko obrażeń w razie zderzenia.

Były też inne niedawne wycofania pojazdów elektrycznych Tesli, w tym wiele, które zostały rozwiązane poprzez aktualizacje oprogramowania, takie jak ponad 360 000 pojazdów wyposażonych w oprogramowanie w pełni autonomicznej jazdy Tesli, które zostały przypomniano w lutym nad obawami dotyczącymi bezpieczeństwa pojazdów i przepisów ruchu drogowego. Kierownice stają się odłączane również wcześniej zgłoszony w innych modelach EV Tesli, ale incydenty te nie doprowadziły do ​​wycofania pojazdów, których dotyczy problem.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!