Microsoft zmusza konsole Xbox do przejścia w tryb oszczędzania energii, wprowadzając inteligentniejszą opcję


Microsoft planuje przełączyć właścicieli Xbox Series X i S na energooszczędny tryb zasilania w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i oszczędności. Wprowadzono opcję zasilania Shutdown (oszczędzanie energii). domyślnie na konsolach Xbox wysyłane od marca ubiegłego roku, ale miliony konsol Xbox One i Xbox Series X/S nadal korzystają z wygodniejszej opcji uśpienia (natychmiastowego włączenia).

Microsoft planuje teraz wydać jednorazową aktualizację, która przełączy konsole Xbox Series X / S w tryb Shutdown (oszczędność energii), z opcją ponownego przejścia w stan uśpienia (natychmiastowe włączenie). Po drodze dostępne jest również nowe ustawienie aktywnych godzin, które zapewni wygodę natychmiastowego włączenia i pewną oszczędność energii (więcej na ten temat później).

Różnica między obiema opcjami zasilania Xbox jest znacząca, jeśli chodzi o zużycie energii. Opcja uśpienia umożliwia natychmiastowe uruchomienie konsoli Xbox Series X / S, ale zużywa około 10–15 watów w trybie gotowości. Jeśli wybierzesz opcję zasilania Wyłącz, uruchomienie konsoli zajmuje około 15 sekund, ale zużywa ona tylko 0,5 wata, gdy jest wyłączona.

Microsoft podkreśla wpływ przejścia do trybu Shutdown.
Obraz: Microsoft

Krawędź wcześniej podkreślał tę lukę w zużyciu energii Xbox we wrześniu, doradzając czytelnikom zmianę ze względu na rosnące koszty energii w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Teraz Microsoft podejmuje działania, aby skłonić użytkowników Xbox do zużywania mniejszej ilości energii. Xbox Insiderzy otrzymają dziś aktualizację, która przełączy konsole Xbox Series X / S na opcję Shutdown, a ta sama aktualizacja wkrótce zostanie wprowadzona szerzej.

„Ta jednorazowa aktualizacja ustawień zasilania zmniejszy zużycie energii, gdy konsola jest wyłączona, i nie wpłynie na wydajność, rozgrywkę ani zdolność konsoli do otrzymywania nocnych aktualizacji systemu, gier lub aplikacji” — wyjaśnia Blaine Hauglie, techniczny kierownik programu w Xbox, w poście na blogu. „Funkcje zdalne są obsługiwane, gdy konsola jest włączona; jednak zdalne budzenie nie jest obsługiwane, gdy konsola jest wyłączona.”

Reklama

Użytkownicy Xbox One również wkrótce zaczną widzieć nowe opcje trybu zasilania, w tym wyłączenie (oszczędzanie energii) dla niektórych użytkowników już dziś. „Wyłączenie (oszczędzanie energii) pozwoli konsolom Xbox One pobierać system, gry lub aplikacje z dnia na dzień, podobnie jak Xbox Series X / S” — pisze Hauglie. „Po wybraniu opcji Shutdown (oszczędzanie energii) konsole Xbox One będą miały wolniejszy czas uruchamiania. Funkcje zdalne są nadal obsługiwane, gdy konsola jest włączona.”

Nowe ustawienie godzin aktywności na Xbox.

Nowe ustawienie godzin aktywności na Xbox.
Obraz: Microsoft

Jeśli wolisz natychmiastowe uruchamianie, które oferuje tryb uśpienia, Microsoft ma nowe rozwiązanie, które zapewni równowagę między oszczędnością energii a wygodą. Nowe ustawienie godzin aktywności będzie dostępne dla niejawnych testerów Xbox już dziś. Umożliwi to dostosowanie godzin aktywności konsoli, aby Xbox szybko się uruchamiał i był dostępny do zdalnego wybudzenia w wybranych godzinach, ale poza tymi godzinami całkowicie się wyłączy i pobierze tylko 0,5 wata zamiast od 10 do 15 watów . „Godziny aktywności Xbox Series X / S zostaną automatycznie włączone i zaplanowane na podstawie czasu, w którym konsola była wcześniej używana” — mówi Hauglie.

Użytkownicy Xbox One będą również mogli skonfigurować aktywne godziny, które domyślnie będą zawsze aktywne, chyba że zostaną zmienione. Aktywne godziny wydają się dobrą równowagą między koniecznością wyboru między dwoma trybami, ale jeśli nie masz nic przeciwko 15-sekundowemu rozruchowi, najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie (oszczędzanie energii).

Microsoft twierdzi, że „Xbox jest teraz pierwszą konsolą świadomą emisji dwutlenku węgla” dzięki tym aktualizacjom, pozwalając konsolom Xbox obudzić się w czasie, gdy mogą korzystać z energii odnawialnej z lokalnej sieci energetycznej. System Windows 11 oferuje również podobną funkcję uwzględniającą emisję dwutlenku węgla, a obie pozwalają zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć emisję CO2.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!