Inspur ogłasza platformę serwerową G7 obsługującą najnowsze skalowalne procesory Intel Xeon czwartej generacji


Inspur Information, wiodący dostawca rozwiązań infrastruktury IT, ogłosił, że jego platforma serwerowa G7 w pełni obsługuje skalowalne procesory Intel Xeon czwartej generacji. 16 serwerów składających się na zupełnie nową linię jest wiodącą w branży pod względem wydajności, otwartości, inteligentnej obsługi i konserwacji oraz zrównoważonego rozwoju. W porównaniu z poprzednią generacją produktów opartych na procesorach Intel, serwery te mają o 61% wyższą wydajność i do 30% wyższą wydajność obliczeniową na jednostkę zużycia energii. Platforma serwerowa została zaprojektowana do wdrażania w zastosowaniach ogólnych, krytycznych, sztucznej inteligencji i innych zastosowaniach.

Zupełnie nowa platforma G7 firmy Inspur Information została zaprojektowana z myślą o zielonej technologii, rozwiązaniach typu open source, bezpieczeństwie i inteligencji. Jest to wiodący w branży przykład projektowania systemu, efektywności energetycznej oraz zarządzania eksploatacją i konserwacją. Serwery G7 obsługują zróżnicowane przetwarzanie dzięki najbardziej kompleksowej ofercie produktów w branży. Koncentrując się na zielonej energii, ta linia produktów obsługuje schematy chłodzenia z zimną płytą i chłodzeniem zanurzeniowym oraz ma unikalne konstrukcje chłodzenia, takie jak chłodnica w kształcie litery T i zaawansowane wykrywanie ciepła z inteligentną regulacją, które współpracują ze sobą w celu zmniejszenia zużycia energii nawet o 30% . Nowa seria obsługuje również obsługę i konserwację w chmurze w celu inteligentnej diagnostyki usterek z dokładnością do 95%.

Zielona technologia dla lepszego całkowitego kosztu posiadania

Platforma serwerowa G7 w pełni obsługuje chłodzenie cieczą za pomocą zimnej płyty i pełnego zanurzenia i może być dostarczana jako rozwiązanie do chłodzenia cieczą na poziomie szafy. Zapewnia to znaczną redukcję PUE bez poświęcania wydajności, łatwości konserwacji, zrównoważonego rozwoju lub oszczędności energii, co skutkuje znaczną redukcją TCO.

Platforma serwerowa G7, wyposażona w funkcję odprowadzania ciepła chłodzoną powietrzem, wykorzystuje unikalne elementy konstrukcyjne, w tym inteligentne sterowanie na poziomie komponentów i precyzyjne wykrywanie temperatury, chłodnicę w kształcie litery T oraz zoptymalizowany kanał wylotu powietrza z monitorowaniem temperatury. Te funkcje działają w tandemie, aby zmniejszyć zużycie energii i poprawić wydajność rozpraszania ciepła. Wentylatory są w stanie zapewnić niezbędną ilość powietrza w zależności od obciążenia pracą. Chłodzony powietrzem serwer G7 może obsługiwać dwa procesory o mocy 350 W w obudowie 1U, co pozwala obniżyć koszty o ponad 30% pod względem oszczędności energii w porównaniu z poprzednią generacją.

Inteligentna technologia sterowania może automatycznie monitorować wykorzystanie zasobów, dynamicznie dostosowywać stan działania każdego komponentu serwera, dostarczać zasilanie zgodnie z potrzebami obciążenia i osiągać optymalizację całkowitego kosztu posiadania centrum danych.

Pod względem ochrony środowiska serwery G7 są ekologiczne i zrównoważone dzięki sumiennemu wyborowi zarówno materiałów wewnętrznych, jak i opakowań. Wewnętrzne materiały elektroniczne spełniają normy ROHS (bez ołowiu, kadmu i innych 4 rodzajów szkodliwych metali). Materiały opakowaniowe wykorzystują w 100% materiały nadające się do recyklingu, zmniejszając zużycie tworzyw sztucznych o 30%. Gdyby ten sam poziom ekologicznej inicjatywy został zastosowany do wszystkich serwerów na całym świecie, zaoszczędzono by ponad 94 000 ton plastiku.

Reklama

Otwarte przetwarzanie umożliwiające tańsze wdrażanie i przyspieszenie innowacji
Platforma serwerowa G7 ulepszyła poziom integracji z oprogramowaniem typu open source i otwartą architekturą w celu zwiększenia możliwości programowania i wdrażania.

Platforma serwerowa G7 integruje protokoły otwartego oprogramowania, takie jak OpenBMC, Redfish i CXL. Redfish jest kompatybilny z szeroką gamą protokołów komunikacyjnych i definiuje adresy URL różnych interfejsów, obejmując różne moduły funkcyjne, umożliwiając zarządzanie serwerem poprzez modularyzację. OpenBMC oferuje możliwości zarządzania systemami w systemach heterogenicznych oraz oferuje dogłębną i elastyczną personalizację usług.

Przyjęcie otwartego, ustandaryzowanego modułu zarządzania DC-SCM zwiększa możliwości zarządzania bezpieczeństwem serwera, oddzielając cykle programowania BMC i ROT od iteracji procesora, co przyspiesza aktualizacje układu zarządzania bezpieczeństwem i procesora, umożliwiając lepszą kompatybilność między platformami.

Precyzyjna inżynieria zapewniająca ciągłość biznesową
Bezpieczeństwo serwera w centrum danych ma fundamentalne znaczenie dla rutynowych operacji biznesowych. Dlatego platforma serwerowa G7 przyjmuje kilka mechanizmów zapewniających niezawodność i stabilność operacji biznesowych dzięki precyzyjnej inżynierii na wielu poziomach, takich jak sprzęt, oprogramowanie układowe i system. Na przykład na poziomie oprogramowania układowego konstrukcja nadmiarowości systemu BIOS/BMC umożliwia bezpieczne i płynne aktualizacje oprogramowania układowego w centrach danych w celu zapewnienia ciągłości usług.

Obecnie rośnie zapotrzebowanie na inteligentne karty sieciowe (NIC) instalowane w serwerach, a zużycie energii przez inteligentne karty sieciowe rośnie. Aby zapewnić bezpieczne zasilanie po aktualizacji inteligentnej karty sieciowej, firma Inspur Information na nowo zdefiniowała standardy zasilania, aby umożliwić zasilanie na żądanie na płycie głównej i umożliwić jednoczesne uruchomienie inteligentnej karty sieciowej i procesora, co zasadniczo rozwiązuje problem problem z zasilaniem inteligentnej karty sieciowej w scenariuszach bez systemu operacyjnego.

Inteligentne zarządzanie zapewniające łatwość użytkowania
Platforma serwerowa G7 obsługuje obsługę i konserwację w chmurze i może wykorzystywać inteligentną diagnostykę usterek online z dokładnością do 95%. Dzięki funkcji inteligentnego zarządzania zużyciem energii można dynamicznie zarządzać zużyciem energii przez autonomiczne maszyny i centra danych, co pozwala zaoszczędzić zużycie energii o około 15%.

Jeśli chodzi o obsługę i konserwację sprzętu, serwer używa różnych kolorów do oznaczania komponentów, które można wymieniać podczas pracy, ma dynamiczne wskaźniki stanu obciążenia oraz zamontowane z przodu porty zarządzania typu C, które można podłączyć do telefonów komórkowych w celu poprawy wydajności działania i konserwacji.

Cała linia produktów obsługuje beznarzędziową obsługę i konserwację. Dodano projekt gniazda we/wy montowanego z przodu, aby poprawić wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu ze sprzętem. Temperatura z przodu obudowy jest utrzymywana na poziomie około 25℃, co wydłuża żywotność elementów wrażliwych na ciepło, takich jak inteligentne karty sieciowe, ponad 3-krotnie.

Rodzina serwerów G7 wyposażona w najnowsze skalowalne procesory Intel Xeon czwartej generacji

  • TS860G7 to wysokiej klasy serwer zoptymalizowany pod kątem krytycznych aplikacji opartych na platformie Intel Eagle Stream. Może obsługiwać maksymalnie osiem gniazd ze skalowalnymi procesorami Intel Xeon czwartej generacji w przestrzeni 6U. System zawiera 128 gniazd DIMM pamięci DDR5, aby osiągnąć najwyższą gęstość obliczeniową w branży. Jest idealny do baz danych na dużą skalę, przetwarzania pamięci SAP HANA, aplikacji chmurowych CSP i innych scenariuszy.
  • NF8260G7 to serwer o dużej gęstości do scenariuszy zoptymalizowanych pod kątem chmury, takich jak aplikacje chmurowe CSP. Procesory serwera zawierają do 60 rdzeni. Obsługuje różne konfiguracje pamięci masowej, sieć do 100 Gb/s oraz nadmiarowe zasilacze 4 x 2700 W.
  • NF5180G7 to serwer stelażowy ogólnego przeznaczenia o zoptymalizowanej gęstości, zaprojektowany w celu maksymalizacji wydajności, gęstości i skalowalności w przestrzeni 1U. Posiada trzy rozwiązania chłodzące: chłodzenie powietrzem, chłodzenie cieczą z zimną płytą i zanurzeniowe chłodzenie cieczą, dzięki czemu nadaje się do obliczeń o wysokiej wydajności, wirtualizacji i innych scenariuszy aplikacji intensywnie korzystających z mocy obliczeniowej.
  • NF5280G7 to pełnoprawny serwer stelażowy oferujący wysoką wydajność obliczeniową w przestrzeni 2U. Charakteryzuje się wszechstronną kompatybilnością ekosystemową i dużą elastycznością konfiguracji, aby spełnić wymagania scenariuszy aplikacji w różnych branżach.
  • i24G7 to wielowęzłowy serwer obliczeniowy o dużej gęstości. Może zapewnić cztery dwugniazdowe węzły serwerowe w przestrzeni 2U. Każdy węzeł obsługuje do dwóch gniazd procesorów Intel Xeon Scalable czwartej generacji i 16 gniazd DIMM pamięci DDR5. Jest przeznaczony do obliczeń o wysokiej wydajności, wirtualizacji i innych scenariuszy aplikacji intensywnie korzystających z mocy obliczeniowej.
  • NF5266G7 to serwer pamięci masowej o dużej gęstości, który wykorzystuje innowacyjną trójwarstwową architekturę pamięci masowej w przestrzeni 2U, aby osiągnąć najwyższą równowagę między mocą obliczeniową a we/wy pamięci masowej. Jego wydajność obliczeniowa jest do 60% wyższa niż w przypadku poprzedniej generacji. Nadaje się do scenariuszy takich jak duże zbiory danych, CDN, hiperkonwergencja i rozproszona pamięć masowa.
  • ORS3000S to system stelażowy odpowiedni do scentralizowanych zasilaczy i serwerów stelażowych ogólnego przeznaczenia. Optymalizuje zużycie energii przez węzły i urządzenia chłodnicze, obsługuje chłodzenie cieczą oraz przyjmuje zoptymalizowaną i elastyczną modułową konstrukcję sieci w celu dostosowania do różnych aplikacji internetowych i korporacyjnych.
  • NF5468G7 to wszechstronna platforma obliczeniowa AI o wysokości 4U, napędzana przez 2 procesory Intel 4th Xeon z maksymalnie 112 rdzeniami i 700 W TDP. Można go skonfigurować do obsługi wielu wyspecjalizowanych zadań AI, w tym głębokiego uczenia się, generowania metaverse, AIGC i AI for Science, przy użyciu szeregu zaawansowanych i wyspecjalizowanych akceleratorów.
  • NF5688G7 to platforma szkoleniowa AI w hiperskali o wysokości 6U, charakteryzująca się wiodącą w branży wydajnością, najwyższą rozbudową we/wy i ultrawysoką efektywnością energetyczną. Wyposażony w 8 procesorów graficznych o mocy 700 W, jest zbudowany do obsługi najbardziej wymagających zadań obliczeniowych AI, takich jak szkolenie modeli AI z bilionami parametrów, masowe systemy rekomendujące i obciążenia Metaverse.

Aby dowiedzieć się więcej o rodzinie platform serwerowych G7 wyposażonych w najnowsze skalowalne procesory Intel Xeon czwartej generacji, odwiedź stronę www.inspursystems.com/g7-series/intel.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.5590 WHQL

W piątek (14/06) firma Intel udostępniła najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU. Wersja 101.5590 WHQL dodaje optymalizację Game On (dzień zerowy) dla...

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...
Advertisment