Przejście firmy Intel na OpenFL napędza rozwój poufnej sztucznej inteligencji


Firma Intel ogłosiła dzisiaj, że Techniczna Rada Doradcza LF AI & Data Foundation zaakceptowała Open Federated Learning (OpenFL) jako projekt inkubacyjny mający na celu dalsze wspieranie współpracy, standaryzacji i interoperacyjności. OpenFL to platforma typu open source dla typu rozproszonej sztucznej inteligencji określanej jako federacyjne uczenie się (FL), która obejmuje funkcje chroniące prywatność zwane przetwarzaniem poufnym. Został opracowany i hostowany przez firmę Intel, aby pomóc analitykom danych sprostać wyzwaniu, jakim jest zachowanie prywatności danych, jednocześnie łącząc spostrzeżenia z wielu różnych, poufnych lub regulowanych zestawów danych.

„Cieszymy się, że możemy powitać OpenFL w LF AI & Data Foundation. Innowacyjne podejście tego projektu do umożliwienia organizacjom wspólnego trenowania modeli uczenia maszynowego na wielu urządzeniach lub centrach danych bez konieczności udostępniania nieprzetworzonych danych doskonale wpisuje się w naszą misję przyspieszenia wzrostu oraz przyjęcie otwartej sztucznej inteligencji i technologii danych. Cieszymy się na współpracę z utalentowanymi osobami stojącymi za tym projektem i pomoc w jego sukcesie” – powiedział dr Ibrahim Haddad, dyrektor wykonawczy LF AI & Data Foundation.

Analitycy danych mogą wykorzystać to podejście do rozproszonego uczenia maszynowego (ML), aby umożliwić organizacjom współpracę nad obopólnie korzystnymi analizami bez ujawniania poufnych danych lub algorytmów ML innym stronom. Branże takie jak opieka zdrowotna, usługi finansowe, handel detaliczny i produkcja wykorzystują FL do uzyskiwania cennych informacji z danych w sposób, który bezpiecznie łączy wiele systemów i zestawów danych oraz usuwa bariery uniemożliwiające agregację danych do analizy.

Firma Intel wraz z Penn Medicine, VMware i Flower Labs zaprezentowała OpenFL fundacji LF AI & Data Foundation. Przedstawiciele tych firm dołączą do fundacji, aby utworzyć techniczny komitet sterujący dla OpenFL, który będzie wspierać ekosystem neutralny dla tego projektu i wnosić wkład, który ukierunkowuje jego rozwój. Jako projekt na etapie inkubacji z LF AI & Data Foundation, ustalana jest podstawa działania projektu.

: OpenFL to platforma do federacyjnego uczenia się, zaprojektowana tak, aby była elastyczna, rozszerzalna i bezpieczna. Pozwala organizacjom uczestniczyć we wspólnym, wielostronnym uczeniu maszynowym bez przenoszenia ich poufnych lub regulowanych danych poza siedzibę firmy. Zamiast tego algorytm przetwarza dane tam, gdzie się znajdują, a następnie zdezidentyfikowane wyniki są konsolidowane centralnie. Dane żadnej ze stron nie są ujawniane innym uczestnikom.

Platforma łączy sprzęt i oprogramowanie, aby jeszcze bardziej umożliwić ochronę prywatności sztucznej inteligencji za pomocą Intel Software Guard Extensions (Intel SGX), sprzętowego zaufanego środowiska wykonawczego (TEE) dla centrum danych oraz The Gramine Project, zestawu narzędzi i komponentów infrastruktury do uruchamiania niezmodyfikowanych aplikacji na poufnych platformach obliczeniowych opartych na technologii Intel SGX.

Integracja open source Intel SGX z OpenFL jest obecnie obsługiwana, a dodatkowe funkcje bezpieczeństwa są planowane w przyszłych wersjach. Współtwórcy mogą również dodawać do projektu integracje z innym sprzętem TEE.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!