Nowa sieć dostaw Wing umożliwia lepszą logistykę dronów


Wing, firma dostarczająca drony należąca do firmy macierzystej Google Alphabet, jest odsłonięcie nowego systemu która umożliwia jego dronom dynamiczne przyjmowanie zadań odbioru i dostarczania jeden po drugim bez konieczności zgłaszania się do bazy, z której pochodzą. Zdolność jest częścią nowej firmy Wing Delivery Network, zdecentralizowanego systemu logistycznego, który może automatycznie delegować zadania flocie dronów w całym obszarze metropolitalnym.

Wing Delivery Network składa się z samych dronów, platform, z których drony mogą startować z lądu w razie potrzeby do ładowania, oraz stacji Autoloader. Automaty ładujące są instalowane na parkingach sprzedawców detalicznych, a pracownicy mogą załadować przygotowane zamówienie, gdy jest gotowe. Następnie dostępny dron może przyjść i opuścić linę, aby go złapać, bez czekania w pobliżu.

Dyrektor generalny Wing, Adam Woodworth, wyjaśnia w poście na firmowym blogu, że wizją Wing jest dostarczanie paczek przy użyciu bezpiecznego i wydajnego zautomatyzowanego systemu logistycznego, który „przenosi paczki milionami”. Uważa on, że branża jest skupiona na sprzęcie do dronów i nie koncentruje się na znajdowaniu sposobów na najlepsze „wykorzystanie całej floty do wydajnej dostawy”. Według Woodwortha, Wing postrzega dostawę jako „wydajną sieć danych” zamiast systemu transportowego.

W nowym filmie Woodworth mówi, że Wing Delivery Network jest „analogiczne do tego, jak działa współdzielenie przejazdów, w którym zamawiasz przejazd z najbliższego zasobu, zamiast czekać na przybycie określonego zasobu”. Zauważa również, że wielu sprzedawców detalicznych ma już gotową infrastrukturę do odbioru przy krawężniku i że w tych samych miejscach można umieścić automatyczne ładowarki.

Nowy Autoloader firmy Wing pozwala pracownikom sklepu zostawiać gotowe paczki na zewnątrz, aby drony mogły je odebrać — oszczędzając wszystkim czas.
Obraz: Skrzydło

Pojedynczy obszar metropolitalny może mieć kilka węzłów lub miejsc, w których drony mogą lądować, aby się naładować, a następnie wystartować w kierunku następnego punktu odbioru. Jest szybszy i ma większy sens w przypadku mniejszych ładunków, które w przeciwnym razie byłyby dostarczane za pomocą pojazdów naziemnych, często większych, które nie są przyjazne dla środowiska. Obecne drony firmy mogą przenosić tylko trzyfuntowe ładunki, ale to działa budowanie większych dronów zbyt.

Reklama

Skrzydło niedawno otwarte centra dowodzenia które pozwalają personelowi monitorować zautomatyzowane drony na mapie. Firma obsługuje obecnie dostawy w Teksasie, Wirginii i Australii oraz dostarcza dla takich firm jak Walgreens I drzwiczki.

Obecnie Wing przewozi około 1000 paczek dziennie w regionie, w którym pracuje ponad 100 000 osób. Wing planuje wdrożyć części nowej sieci dostaw w ciągu najbliższych 12 miesięcy i twierdzi, że do połowy 2024 r. obsłuży „miliony dostaw” dla milionów ludzi taniej niż dostawy naziemne.

Aktualizacja 9 marca, 9:30 ET: W poprzedniej wersji tego artykułu podano, że Wing Delivery Network obsłuży „dziesiątki milionów dostaw” do połowy 2024 roku. Firma poinformowała nas po publikacji, że przewiduje „milionowe dostawy” do połowy 2024 r., z wystarczającą przepustowością na dziesiątki milionów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa przepustka bojowa z motywem Rzeźnika w Diablo Immortal jest pełna mięsnych zbroi

Rzeźnik był ikoną Diablo od samego początku. Przerażające spotkanie graczy z demonem pod kościołem Tristram w oryginale Diablo — i...

Disney+ ostrzega subskrybentów, że „przeanalizuje wykorzystanie Twojego konta”, aby zablokować udostępnianie haseł

W zeszłym miesiącu, Ogłoszono Disneya planuje rozpocząć walkę z udostępnianiem haseł, podobnie jak co niedawno wdrożył Netflix. Disney zaczął teraz wdrażać nowe...
Advertisment