Portfel Google otrzyma w tym miesiącu niestandardowe karty i identyfikatory stanowe


Użytkownicy Portfela Google wkrótce będą mogli dodać do Portfela Google swój stanowy dowód tożsamości lub prawo jazdy. Ogłoszono dzisiaj, że każdy, kto ma identyfikator stanu Maryland lub prawo jazdy, może teraz zapisać swój dowód osobisty w aplikacji Portfel Google na dowolnym telefonie z systemem Android 8.0 lub nowszym, który ma włączoną blokadę urządzenia. Od tego czasu Google testuje cyfrowe stanowe karty identyfikacyjne dla Portfela grudnia ubiegłego roku, a Maryland była również jednym z pierwszych stanów, które wprowadziły tę funkcję do aplikacji Apple Wallet na iPhone’y. Nowe wsparcie dla Portfela Google będzie również dostępne dla mieszkańców Arizony, Kolorado i Georgii „w nadchodzących miesiącach”, a kolejne stany mają się pojawić.

„Google współpracuje z wieloma stanami i międzynarodowymi partnerami w zakresie urządzeń mobilnych” — powiedział Dong Min Kim, dyrektor ds. Krawędź. „Mobilne prawo jazdy będzie wprowadzane etapami iz czasem rozszerzy się na inne stany. Zamierzamy współpracować ze wszystkimi stanami zainteresowanymi oferowaniem mobilnych praw jazdy, w oparciu o gotowość państwa i inną logistykę integracji”.

Wkrótce możesz szybko dodawać do Portfela Google spersonalizowane karty członkowskie i bilety podróżne, o ile mają one kod kreskowy lub kod QR.
Obraz: Google

Ta aktualizacja wprowadza również możliwość tworzenia cyfrowej wersji dowolnej karty lub przepustki zawierającej kod kreskowy lub kod QR — takiej jak karta członkowska na siłownię lub karta biblioteczna — po prostu robiąc jej zdjęcie. Portfel Google obsługuje już szereg różnych karnetów i członkostw lojalnościowych, ale zazwyczaj polegają one na tym, że operatorzy zewnętrzni dodają własne wsparcie dla tej funkcji. Po tej nowej aktualizacji użytkownicy Portfela będą mogli zapisywać takie rzeczy, jak bilety tranzytowe QR, przepustki parkingowe, a nawet zwrotne kody QR e-commerce, które normalnie nie miałyby cyfrowego odpowiednika „karty”.

Trzymając się tematu tranzytu, Google ułatwia również odprawę w telefonie przed przybyciem na lotnisko lub dworzec kolejowy – pod warunkiem, że i tak jesteś użytkownikiem Wiadomości Google. Ci, którzy korzystają z Google Messages z włączonym RCS, będą mogli otrzymywać bilety i karty pokładowe bezpośrednio w aplikacji Wiadomości, z której można je zapisać w Portfelu Google. Linie lotnicze Vietnam Airlines i Renfe, wiodący operator kolejowy w Hiszpanii, będą pierwszymi dwoma przewoźnikami obsługującymi tę funkcję. Google nie wspomniało o dacie wydania żadnej z tych nowych funkcji Portfela, zauważając tylko, że obie „już wkrótce”.

Użytkownicy Portfela Google będą mogli wkrótce dodawać karty pokładowe do aplikacji bezpośrednio z Wiadomości Google.
Obraz: Google

Reklama

Google współpracuje również z firmą Humana zajmującą się ubezpieczeniami zdrowotnymi, aby opracować cyfrową wersję karty ubezpieczenia zdrowotnego dostawcy, która umożliwi członkom Humana dostęp do informacji o ich ubezpieczeniu bezpośrednio z aplikacji Wallet. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli również zapisać swój numer ubezpieczenia społecznego (brytyjski odpowiednik numerów ubezpieczenia społecznego) w swoim portfelu z poziomu aplikacji HMRC. Te karty i przepustki mają dodatkowe zabezpieczenia w porównaniu z takimi rzeczami, jak bilety podróżne i wymagają od użytkowników weryfikacji tożsamości za pomocą metod takich jak skanowanie odcisków palców lub kody PIN za każdym razem, gdy są dodawane, przeglądane lub używane. Karty i przepustki ubezpieczenia zdrowotnego, które podobnie zawierają poufne informacje, zostaną oznaczone w Portfelu Google jako „Private Pass”.

Wreszcie, użytkownicy w Niemczech mogą teraz zapisywać Deutschlandticket — miesięczny bilet abonamentowy, z którego można korzystać we wszystkich lokalnych środkach transportu publicznego — w Portfelu Google. Google zapowiedziało również, że jeszcze w tym roku zacznie wprowadzać korporacyjne odznaki w Portfelu Google, umożliwiając pracownikom bezpieczny dostęp do miejsca pracy bez fizycznej przepustki pracowniczej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Shure wprowadza na rynek mikrofon SM7B ze zintegrowanym przedwzmacniaczem Cloudlifter

Każdemu, kto chciał kupić słynny mikrofon dynamiczny Shure SM7B, ulubiony wśród muzyków, podcasterów i streamerów, natychmiast zaoferowano pakiet z przedwzmacniaczem Cloudlifter firmy Cloud....

Genshin Impact 4.1 dodaje funkcję zawieszania zadań

Twórcy Uderzenie Genshina po cichu zrobił mały krok w kierunku rozwiązania głównych frustracji graczy związanych z grą. We wtorek...
Advertisment