Wywiad z obsadą nowej gry RPG studia Critical Role, Candela Obscura


Critical Role kontynuuje ambitną ekspansję swojej szczególnej marki opowiadania historii, prezentując przedsmak swojej nowej gry fabularnej, Candela Obscura, oparty na nowym systemie gier fabularnych Illuminated Worlds firmy Darrington Press. 25 maja trupa rozpoczęła grę darmowym koncertem skrócona instrukcja obsługi, wydany przed publikacją pełnej gry pod koniec 2023 roku. Widzowie mogli po raz pierwszy zobaczyć Candela Obscura w akcji z nową serią strumieniową o tej samej nazwie premiera tego samego dnia.

Chociaż Darrington Press nie reklamuje Illuminated Worlds jako systemu ani Candela Obscura jako gra przeznaczona specjalnie do gry na żywo, jasne jest, że zasady zostały zaprojektowane tak, aby zejść z drogi, unikając długiego wyszukiwania zasad, które może ugrzęznąć w grze na żywo. Mechanika zajęła drugie miejsce przy wprowadzaniu postaci i budowaniu świata w pierwszej połowie odcinka, ale nawet gdy kości zaczęły się toczyć, system wydawał się szczególnie dobrze pasować do szybkiej, improwizowanej akcji. Polygon rozmawiał z kilkoma członkami obsady przed premierą za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby dowiedzieć się więcej o inspiracjach projektowych i doświadczeniach graczy w tym nowym systemie.

Reklama

Obraz: Critical Role za pośrednictwem Twitcha

Candela Obscura jest wyraźnie zapowiadany jako system Forged in the Dark, czerpiący inspirację i niektóre kluczowe mechaniki z ukochanej gry RPG Johna Harpera Ostrza w ciemności a także nordycki horror firmy Free League Publishing Vaesena. Podczas gdy popularne rzeczywiste sztuki, takie jak Przyjaciele przy stole I Strefa Przygód prowadzili bardzo chwalone kampanie z Ostrza, warto zauważyć, że oba są redagowanymi podcastami, w których można ograniczyć momenty wyszukiwania reguł i tym podobne. Rzeczywiście, istnieje niewielki trend w kierunku rzeczywistych sztuk tak mocno zredagowanych, że odchodzą one od sportowych przyjemności rzeczywistej gry i stają się prawie nie do odróżnienia od scenariuszy audio. Rozważmy najnowszy nabytek Critical Role, „częściowo improwizowany” Środek, w tej części spektrum podcastów fabularnych, jak również Głupiec i uczonynadchodzącej horrorowej przygodzie Dark Dice: Shores of the Silver Thrum. Ten projekt zauważa to w swoim ogłoszeniu na Patreonie „jest niewiele odniesień do faktu, że ten improwizowany podcast był pierwotnie grą”.

W przeciwieństwie do tego, rzeczywiste gry na żywo i na żywo na taśmę nie mają luksusu postprodukcji, więc zwięzłość pochodzi z przycinania zestawów reguł, tak jak w Hyper z Dzieci na rowerach Do Kollok a Gabe Hicks zrobił ze swoim Mityczny Lite dla wymiaru 20 Tydzień Wrzasku. Nie powinno dziwić, że te przykłady i Kandelasą oparte na systemach, które używają jednego rodzaju kości (zwykle k6 lub k10) w dużej liczbie, a nie tablicy wielu kształtów, które mogą być mylące dla nowych graczy lub grzebać w ferworze gry.

W rozmowie z Polygon członek obsady, Taliesin Jaffe (Lightkeeper), był powściągliwy w wypowiadaniu się na temat wpływu mechaniki na grę i wydajność („Wciąż się uczę”). Ale on by to przyznał Candela Obscura był jednym z systemów „zachęcających do występów”, ironicznie porównując wykorzystanie kart postaci opartych na rolach do „commedia dell’arte”, formy teatru znanej z wykorzystywania standardowych postaci. Jak ci, którzy znają inny przebój TTRPG współtwórcy Spensera Starke’a Brak Alicjipraca w ramach takich ograniczeń może być transformująca w zabawie.

Przygotowana do gry gra do ostatniego tchnienia, w której obaj gracze stoją naprzeciw siebie na małej planszy.  Przed każdym graczem znajduje się kredens gracza wypełniony kośćmi.

Plansze graczy z Do Ostatniego Tchnienia przygotowany do gry.
Zdjęcie: Darrington Press

Nawet jeśli, Candela Obscura prezentuje styl gry i występów, który koncentruje się na postaci jako miejscu działania gracza — jak projektant gry Navi Drake zauważył na Twitterze podczas premiery, jest to „ukryta gra torowa z rozszerzoną agencją gracza” idealnie nadaje się dla grup, które mają duże zaufanie do swojego GM, który z kolei ma upodobanie do budowania i tempa historii w stylu autorskim. Widzowie zaznajomieni z przewodnikiem szybkiego startu będą mogli dostrzec fazy narracji wbudowane w film Kandela zadania, ujawnienia, które przenoszą graczy z jednej sceny do drugiej, oraz sposób, w jaki mistrz gry Matt Mercer wydłuża lub przyspiesza każdą fazę w zależności od wyborów w odgrywaniu ról. Pod tym względem jest podobny do krzyżowania gatunków Darringtona Do ostatniego tchnienia, którą Polygon pochwalił na początku tego roku za podejście do improwizowanego opowiadania historii. W podobny sposób Anjali Bhimani (Charlotte) opisała, w jaki sposób sceny i sytuacje służyły jako punkty wyjścia do wewnętrznych refleksji: „Poszukanie w sobie sposobów, w jakie niektóre sytuacje [presented] miałoby wpływ na stan psychiczny, emocjonalny i duchowy postaci, było bardzo satysfakcjonującym wyzwaniem do podjęcia”.

I rzeczywiście, zapytani o korzyści płynące z systemu, Bhimani i Laura Bailey (Arlo) szybko pochwalili to, co udało im się zrobić zarówno w zakresie zbiorowego tworzenia postaci, jak i indywidualnych osiągnięć. Bailey zauważył sposób, w jaki system „sprawia, że ​​myślisz nieszablonowo”, dodając: „W innych systemach łatwo jest poczuć się jak superbohater. Ale ten system gry pozwala ci zrozumieć, jak bardzo jesteś śmiertelny. Podnosi stawkę każdego spotkania. Co oznacza, że ​​sukcesy napełniają Cię ulgą!” Bailey wykorzystał krótszą serię jako szansę na stworzenie postaci o bardziej „ekstremalnych cechach osobowości”. […] co na dłuższą metę może przerażać. Arlo jest zawsze w połowie w środku, w połowie na zewnątrz [of her own awareness]. Jest w niej aspekt „przechylania głowy”, z którym eksperymentowanie jest super zabawne. Pochyla się nad swoją dziwacznością, zamiast próbować ją ukryć”.

Złożony obraz z transmisji na Twitchu premierowego odcinka Candela Obscura.  Zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od lewego górnego rogu, mamy Matta Mercera w znaku firmowym i zaskakująco dokładnej okresowo kamizelce;  Ashley Johnson w rękawiczkach bez palców i luźnym kapeluszu;  Anjali Bhimani w niebieskiej wiktoriańskiej sukience;  Laura Bailey w fioletowej kurtce z pagonami;  i Robbie Daymondowi brakowało jednego monokla do eleganckiego mężczyzny w garniturze w paski.

Obraz: Critical Role za pośrednictwem Twitcha

The Candela Obscura zestaw jest dobrą wizualną reprezentacją celów serialu (i gry): zapewnienie bogatych i imponujących wrażeń przy jednoczesnym zachowaniu ograniczeń układu wielu kamer, który był znakiem rozpoznawczym Critical Role od najdawniejszych dni. Głębia zestawu daje wrażenie pełnych pomieszczeń z kuszącymi przebłyskami ciekawostek za graczami, przy zachowaniu bardziej minimalnej przestrzeni przed nimi, z niestandardowymi tackami na kości i szklanymi naczyniami pasującymi do zestawu, bez tabletów i ekranów komputerowych widziany. Oświetlenie podkreśla aktywnych graczy, jednocześnie zachowując czytelność reszty stołu i ich reakcji. Zespół produkcyjny (w tym reżyser Steve Failows, współproducent z Maxwellem Jamesem) eksperymentował z „dziesiątkami atmosferycznych narzędzi”, zauważył Jaffe, choć to, które z tych narzędzi pojawi się w przyszłych odcinkach, jest wciąż tajemnicą.

Rzeczywiście, Jaffe trzymał w zanadrzu sporo tajemnic, w tym naturę własnej roli Lightkeepera, opisanej we wczesnej prasie jako „zarządca widzów”, a w przewodniku szybkiego startu jako postać niezależna używana przez GM do wprowadzić zadania. Widzimy go na początku pierwszego odcinka jako wprowadzenie do kręgu, zwracając się nie do graczy, ale do publiczności pozornie w retrospekcji wydarzeń, których będziemy świadkami. Zapytany, czy Lightkeeper był dłużnikiem Roda Serlinga z Strefa Mroku, Jaffe zauważył, że ta paralela „jest wielkim kamieniem probierczym dla naszego Strażnika Światła. Nie jestem pewien, jak szybko będziemy pokazywać naszą rękę w tej sprawie, ale jest to bardzo zamierzone. ”

Wygląda na to, że Darrington Press i Critical Role prowadzą grę Kandela dla nas wszystkich tego lata ——słyszeliśmy haczyk, dotarliśmy na miejsce, ale jest jeszcze więcej ujawnień przed pełnym oświetleniem. Znają zakończenie, ale to, co my, jako widzowie i potencjalni gracze, zrobimy z tym światem, dopiero się okaże.

Candela ObscuraSamodzielne odcinki są emitowane podczas czarnego tygodnia Critical Role w ostatni czwartek każdego miesiąca o 19:00 PDT na Skurcz I Youtube kanały. Abonenci Twitcha mają dostęp do wersji wideo na żądanie natychmiast po emisji, a podcast i YouTube VOD będą dostępne dwa tygodnie później.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Shure wprowadza na rynek mikrofon SM7B ze zintegrowanym przedwzmacniaczem Cloudlifter

Każdemu, kto chciał kupić słynny mikrofon dynamiczny Shure SM7B, ulubiony wśród muzyków, podcasterów i streamerów, natychmiast zaoferowano pakiet z przedwzmacniaczem Cloudlifter firmy Cloud....

Genshin Impact 4.1 dodaje funkcję zawieszania zadań

Twórcy Uderzenie Genshina po cichu zrobił mały krok w kierunku rozwiązania głównych frustracji graczy związanych z grą. We wtorek...
Advertisment