Oman blokuje klub; aktywiści sugerują cenzurę


Według władz Oman zablokował Clubhouse w niedzielę, ponieważ nie miał odpowiedniego pozwolenia. Jednak niektórzy aktywiści opisali ten ruch jako cenzurę, o czym donosi Reuters.

Regulatorzy telekomunikacyjni z Omanu powiedzieli Witryna informacyjna WAF że Clubhouse został zablokowany z powodu „braku odpowiedniej autoryzacji”.

„Podobne aplikacje komunikacyjne muszą uzyskać zezwolenie od władz” – powiedział Omani Telecommunications Regulatory Authority.

W niedzielę w kraju zyskiwały na popularności „Oman blocks Clubhouse”. Omanis udostępnił zrzuty ekranu aplikacji z komunikatem o błędzie. Nie tylko w kraju, w którym Clubhouse jest zablokowany. Chiny również zrobiły to samo w zeszłym miesiącu.

„Rząd Omanu przyjmuje autorytarny rząd Chin jako wzór do naśladowania i zakazuje klubu klubowego, który był używany przez Omanis jako przestrzeń do swobodnego wyrażania swoich opinii bez rządowej cenzury”, Omanskie Stowarzyszenie Praw Człowieka powiedział w oświadczeniu.

Aplikacja, która jest obecnie dostępna tylko na zaproszenie i dostępna tylko w iOS ma ponad 8 milionów pobrań, i był popularny w krajach arabskich, gdzie media są bezpośrednio kontrolowane przez rząd.

Clubhouse spotkał się z krytyką w związku z doniesieniami o mizoginii, antysemityzmie i dezinformacji na temat COVID-19 na platformie pomimo przepisów przeciwko rasizmowi, mowie nienawiści, nadużyciom i fałszywym informacjom.

Aplikacja powiedziała, że ​​inwestuje w narzędzia do wykrywania i zapobiegania nadużyciom, a także w funkcje umożliwiające użytkownikom moderowanie rozmów.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA świętuje 500 gier i aplikacji dzięki technologiom DLSS i RTX

Firma NVIDIA ogłosiła dziś ważny kamień milowy w postaci udostępnienia 500 gier i aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA RTX, rewolucyjny zestaw technologii graficznych do...

Przewodnik po lokalizacjach Medalionów Towarzystwa w Fortnite Rozdział 5

Medaliony Towarzystwa są nowym elementem Fortnite jak w Rozdziale 5 Sezonu 1. Te przedmioty wzmacniające tarcze są trudne do złapania...

ExpressVPN jest teraz dostępny dla Apple TV

Jednym z głównych zastosowań VPN jest oglądanie treści zablokowanych regionalnie, ale do niedawna nie można było z nich korzystać na Apple TV. ...
Advertisment