Nawet Arif Zahir z Family Guy był oszołomiony, gdy przejął Cleveland


„Byłem kompletnie zbity z tropu” – mówi Arif Zahir, opisując swoją reakcję na otrzymanie naprawdę zmieniających życie wiadomości z telewizji Fox. „Dostałem telefon, wysłałem go na pocztę głosową, ponieważ myślałem, że to spam. Sprawdziłem pocztę głosową… i to był producent wykonawczy [of Family Guy]”.

Latem 2020 roku wśród Protesty Black Lives Matters i pilne rozmowy na temat rasy w Ameryce, wiele kolorowych postaci w serialach animowanych zostało przekształconych, aby odzwierciedlić ich tożsamość. Duże usta‘s Missy, nagłośnionej przez Jenny Slate, i Park CentralnyMolly, której głosu użyczyła Kristen Bell, była mieszaną rasą, którą ostatecznie zastąpili odpowiednio Ayo Edebiri i Emmy Raver-Lampman. Członek rodziny przeszedł własną zmianę: Mike Henry, który głosił Cleveland przez 20 lat, ogłosił na Twitterze, że ustąpi z tej roli, ponieważ „osoby kolorowe powinny grać kolorowe postacie”. Zahir, popularny YouTuber znany ze swoich wrażeń z kultowych postaci, został zatrudniony do przejęcia roli w sezonie 20.

„To było bardzo onieśmielające” – mówi Zahir, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to jeden z pierwszych przypadków, kiedy aktor zrezygnował z ważnej, długo granej roli, by przekazać ją osobie kolorowej. “Kiedy [the voice actors for] Scooby Doo z Kudłatym lub Królikiem Bugsem z Looney Tunes [were replaced], to dlatego, że aktorzy zestarzali się i nie mogli już podkładać głosów, więc dostali nowych aktorów. To była sytuacja, w której nadal był w stanie to zrobić, ale to był jego wybór, aby ustąpić i nowa osoba weszła w tak wielką kultową rolę.

Zahir, przyciągnięty wyrazistym głosem i spokojną osobowością postaci, zaczął robić wrażenia z Cleveland w liceum. Jego podejście do głosu Clevelanda jest stałym elementem jego filmów na YouTube, odkąd założył swój kanał osiem lat temu. Kiedy usłyszał o ustąpieniu Henry’ego, zabrał się do: TikTok, aby opublikować wideo.

„Jeśli istnieje obszar, w którym osoba kolorowa jest w stanie wejść w rolę, to oczywiście powinno się ją dać lub spróbować przesłuchać” – mówi Zahir. „Osobiście nie wierzę jako aktor głosowy, że oczywiście każda rasa musi być grana przez tę rasę – to jest siła aktorstwa głosowego. Ale mówię, że jeśli jest stanowisko, w którym mogliby to mieć, dlaczego nie dać tej osobie szansy?

Kiedy ogłoszono casting, Zahir był zdumiony natychmiastową i namiętną reakcją długoletnich fanów. Doszedł do wniosku, że ludzie kochają tę postać i oryginalnego aktora podkładającego głos, ale sama ilość reakcji była działka.

Reklama

„Pierwszy dzień, w którym go dostałem, było tak, jakby mój telefon był jak zoom-zoom-zoom od dosłownie 6 rano do 6 rano następnego dnia. [People were like] „uwielbiam to” „o mój boże” „uwielbiam to” „ten facet jest do bani” „o mój boże, mam cię świr” – śmieje się. „Pomyślałem: „O nie, mój Boże, czy oni mnie nienawidzą?!” ale na szczęście fani poparli mnie w komentarzach i powiedzieli, ‘Hej, sprawdź to wideo, naprawdę brzmi jak Cleveland”, a ludzie mówili „on jest do bani”, a potem oglądają wideo, wracają i mówią „w porządku, jest całkiem dobry, dam mu szansę”. Oczy milionów ludzi na mnie, których się nie spodziewałem.”

Na szczęście, dzięki spuściźnie tej roli i wadze oczekiwań fanów, Zahir mówi, że Henry był niezwykle pomocnym mentorem podczas całego procesu. Obaj mieli dwugodzinny FaceTime, podczas którego Henry mówił o stworzeniu postaci i nasycaniu go życiem przez dwie dekady. Potem życzył Zahirowi powodzenia.

„Powiedział mi słowa, które opisują to, co Cleveland: życzliwość, współczucie, empatia i humor. I zabieram to do studia za każdym razem, gdy nagrywam z takim umysłem” – mówi Zahir.

Sezon 20. Członek rodziny jest obecnie emitowany w Fox.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

DeepCool wprowadza na rynek zasilacze z serii PQ-M

DeepCool, globalna marka i producent sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych dla entuzjastów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji zasilaczy spełniających wysokie standardy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!