Wydarzenie Apple MacBook: czego można się spodziewać po „Unleashed”


Apple ma ogłosił wydarzenie na 18 października, z filmem o tytule „Uwolniony”. Jeśli obserwowałeś młyn plotek, nie będzie to zaskoczeniem – firma wciąż ma wiele produktów, które mają pojawić się w tym roku, ale nie pojawiły się w przemówieniu Apple.

Najważniejszym z nich są nowe, mocniejsze MacBooki Pro, które będą następstwem niesamowitego 13-calowego MacBooka Pro firmy Apple Silicon, który uruchomiona w listopadzie. Oczekuje się również, że firma wyda nowe AirPods i ma cały system operacyjny, który został ogłoszony, ale nie został wysłany. Czytaj dalej, aby zagłębić się w plotki dotyczące tych produktów i nie tylko.

Przeprojektowane MacBooki Pro

Większość plotek o wydarzeniu dotyczy przeprojektowanych MacBooków Pro, które są przewiduje się, że będą wyposażone w 14- i 16-calowe ekrany, wraz z nowym procesorem Apple. Mark Gurman i Ming-Chi Kuo (którzy mają dość solidne osiągnięcia, jeśli chodzi o plotki) stwierdzili, że laptopy będą miały płaskie boki iPhone’a 12 z przeprojektowanym portem ładowania MagSafe i że nie będą już miały paska dotykowego, który był podstawą wielu Profesjonaliści MacBooka od 2016 roku.

Mówi się również, że Apple przywróci porty do swoich laptopów dzięki przeprojektowaniu. Nowe MacBooki Pro mogą zawierać czytnik kart SD i HDMI i porty MagSafe, który będzie znany (i prawdopodobnie uwielbiany) przez osoby, które tęsknią za czasami, gdy MacBooki miały więcej niż jeden typ portu.

Raporty Marka Gurmana że laptopy będą zasilane nowymi chipami, które mają być mocniejszymi wariantami procesora M1 spotykanego w dzisiejszych komputerach. „M1X” (lub M2 lub jakakolwiek nazwa Apple faktycznie idzie) ma mieć więcej wysokowydajnych rdzeni niż jego poprzednik (osiem zamiast czterech), a nawet oferować do wyboru 16 lub 32 rdzenie graficzne (w porównaniu z siedmioma lub ośmioma M1). Nadal nie jest jasne, czy nowy procesor usunie którekolwiek z pozornych ograniczeń M1: żaden z Maców Apple Silicon nie jest konfigurowalny z więcej niż 16 GB pamięci RAM lub 2 TB pamięci, nie mogą obsługiwać więcej niż dwóch wyświetlaczy, i żaden z nich nie ma więcej niż dwóch portów Thunderbolt (iMac ma co najwyżej dwa porty Thunderbolt i dwa porty USB-C). Tradycyjnie MacBook Pro z wyższej półki ma cztery porty Thunderbolt, chociaż włączenie MagSafe i HDMI może sprawić, że będzie to mniej potrzebne.

Reklama

Ekran konfiguracji MacBooka Pro z procesorem Intel. Samo posiadanie opcji dla rdzeni graficznych byłoby znacznie łatwiejsze do wyjaśnienia nowym nabywcom niż Turbo Boost i zegary bazowe.

Jeśli myślisz: „Wow, te nowe komputery brzmią jak wszystko, czego kiedykolwiek mógłbym pragnąć”, nie jesteś sam — wiele osób są podekscytowani plotkami (choć warto o tym pamiętać że te nie zawsze się sprawdzają). Jeśli okaże się, że Apple wzięło sobie do serca wszystkie opinie społeczności, niedobór chipów może sprawić, że te laptopy będą przez jakiś czas gorącymi produktami.

Pro Mac Mini

Gurman też ostatnio zgłoszone że wkrótce pojawi się mocniejszy Mac mini, wyposażony w ten sam procesor, który można znaleźć w zaktualizowanych MacBookach Pro i więcej portów niż obecnie dostępne w Mini z M1. To interesująca plotka, ponieważ M1 Mini ma jeden z najszerszych dostępnych portów na M1 Mac z USB-A, HDMI, dwoma portami Thunderbolt i opcjonalnym 10-gigabitowym Ethernetem. Ale wersja oparta na Intelu z 2018 roku, którą wiele osób uważa za Mac Mini Pro (po części ze względu na swój gwiezdny szary kolor), ma to wszystko plus dwa kolejne porty Thunderbolt. Dla tych, którzy szukają potężnego komputera stacjonarnego z napędem Apple, zamiennik Maca Mini 2018 może być świetną opcją, biorąc pod uwagę brak plotek o 27-calowym iMacu.

Apple nadal sprzedaje komputer Mac Mini z procesorem Intel 2018.

Nowe AirPods

Gurmanie, Kuo, oraz Nikkei mieć wszystkie zgłoszone że Apple pracuje nad kontynuacją swoich zwykłych, innych niż Pro AirPods i powiedział, że słuchawki będą miały krótsze łodygi, które można znaleźć w ich droższych odpowiednikach. Wygląda na to, że AirPods pasowałyby lepiej w Wydarzenie Apple iPhone, ale biorąc pod uwagę, że byli nieobecni, możemy zobaczyć ich 18. Zawsze istnieje również (zabawna) możliwość, że Apple po prostu ogłosi je w komunikacie prasowym, tak jak zrobił to AirPods Pro oraz Maks., ale biorąc pod uwagę, jak popularne były oryginalne, wydaje się, że ich następcy powinni mieć trochę czasu na wydarzenie.

Apple ogłosił macOS Monterey w czerwcu.
Obraz: Jabłko

Data premiery macOS Monterey

Apple wypuściło iOS i iPadOS 15, ale macOS Monterey, który został ogłoszony wraz z nimi, wciąż jest w fazie beta. Byłoby trochę dziwne, gdyby Apple wypuścił nowe komputery Mac z systemem macOS Big Sur po wyjęciu z pudełka, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Monterey był ogłoszony około trzy miesiące temu na WWDC. Jeśli Apple nie ogłosi, że nowa wersja macOS jest dostarczana z przeprojektowanymi MacBookami Pro, będę bardzo zaskoczony.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!