Jak zaimportować swoje hasła do Chrome i Google Password Manager


Jeśli jesteś przeprowadzka z LastPass (lub inny menedżer haseł, z którego jesteś niezadowolony), możesz pokusić się o skorzystanie z menedżera haseł dostarczonego z przeglądarką lub systemem operacyjnym. Z pewnością jest to łatwe rozwiązanie i rozsądne, w zależności od twojego punktu widzenia. Do niedawna menedżery haseł innych firm były znane jako bezpieczniejsze, ale Apple i Google pracowały nad tym zwiększają bezpieczeństwo wbudowanych menedżerów haseł, podczas gdy Microsoft jest dodanie go do swojej aplikacji uwierzytelniającej. Więc może to być realny wybór.

Jednak jednym ze sposobów, aby te wbudowane menedżery haseł nie stawiały czoła swoim niezależnym konkurentom, jest to, jak trudne może być wprowadzenie istniejących haseł do ich systemów.

Jeśli zwykle spędzasz czas w ekosystemie Google i / lub masz urządzenie mobilne z Androidem, oznacza to, że możesz używać Menedżera haseł Google do przechowywania i synchronizowania haseł za pośrednictwem przeglądarki Chrome. Niestety, podobnie jak Safari firmy Apple, Google Chrome niezwykle utrudnia importowanie haseł z pliku CSV.

Jedynym sposobem, aby to zrobić, była próba włączenia wyłączonej funkcji Chrome, która umożliwia importowanie haseł. Po wyszukiwaniu w Internecie znalazłem kilka metod, aby go włączyć, w zależności od używanej wersji Chrome. Obecnie używam wersji 88 i chociaż mogłem użyć następującej metody, aby dodać polecenie importu do Chrome (Dziękuje Technika przewodnia za wskazanie mi tego możliwego rozwiązania), moja kopia Chrome nigdy nie była w stanie zaimportować pliku CSV, który pobrałem z LastPass.

Tak czy inaczej, oto proces, którego użyłem. Może będziesz miał więcej szczęścia. Dam ci znać, jak w końcu udało mi się zaraz potem dostać moje hasła do Chrome.

 • Na górnym pasku adresu Chrome wpisz chrome: // flags. Spowoduje to przejście do strony Eksperymenty.
 • W polu „Flagi wyszukiwania” u góry wpisz „importowanie haseł”. (Prawdopodobnie wystarczy wpisać „hasło”).

Reklama

Na stronie eksperymentów Chrome możesz włączyć funkcję importu.

 • Znajdź „Import haseł” i kliknij menu rozwijane po lewej stronie (prawdopodobnie będzie oznaczone jako „Domyślne”). Wybierz „Włączone”.
 • Wybierz „Uruchom ponownie”.

 • Po dodaniu funkcji importu przejdź do Ustawień Chrome (zaznacz trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”).
 • Znajdź „Hasła” (które będą w kategorii „Autouzupełnianie”) i kliknij strzałkę po prawej stronie.
 • Poszukaj „Zapisanych haseł” i kliknij trzy kropki po prawej stronie. Powinno zostać wyświetlone menu z opcją „Importuj”.

Chrome powinien teraz mieć opcję Importuj w obszarze Zapisane hasła

Chrome powinien teraz mieć opcję Importuj w obszarze Zapisane hasła.

 • Kliknij „Importuj”. Będziesz mógł wybrać plik CSV ze swojego menedżera plików – i miejmy nadzieję, zaimportuj swoje hasła.

Jeśli to działa w Twoim przypadku – świetnie! Jeśli nie, to jest ostatni desperacki sposób na przeniesienie haseł do Chrome, który w końcu zadziałał.

 • Pobierz przeglądarkę Firefox (jeśli jeszcze jej nie masz) i uruchom ją.
 • Kliknij trzy linie w prawym górnym rogu i wybierz „Dane logowania i hasła”.
 • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Importuj z pliku”.
 • Wybierz plik CSV i zaimportuj go.

Firefox nie ma żadnych wątpliwości co do importowania pliku z hasłami w formacie CSV

Firefox nie ma żadnych wątpliwości co do importowania pliku z hasłami w formacie CSV.

Teraz, gdy Twoje hasła są w Firefoksie, możesz je łatwo przenieść do Chrome:

 • W przeglądarce Chrome kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Zakładki”> „Importuj zakładki i ustawienia”.
 • Wybierz Mozilla Firefox z menu rozwijanego, wybierz „Hasła” (i „Autouzupełnianie danych formularzy”, jeśli je posiadałeś) i kliknij „Importuj”.

Chrome nie ma problemu z importowaniem haseł z konkurencyjnych przeglądarek

Chrome nie ma problemu z importowaniem haseł z konkurencyjnych przeglądarek.

To (uff!) Powinno to wystarczyć! Ale jeśli nie chcesz tego wszystkiego robić, zawsze możesz wypróbować bezpłatne alternatywne menedżery haseł.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...
Advertisment