iPhone SOS przypisuje się uratowaniu kobiety podczas próby napadu


*Ostrzeżenie dotyczące treści: ten artykuł zawiera informacje, które mogą nie być odpowiednie dla wszystkich czytelników.

Według jednej z kobiet, iPhone SOS uratował jej życie po przerażającej nocy na plaży Falisty.

Co się stało

Kelli Worst opuszczała plażę po nocy z przyjaciółmi, kiedy mężczyzna poprosił ją o pomoc w znalezieniu jego iPhone’a. Była druga w nocy, a ona miała wracać do domu swoim Lyftem. Myśląc, że będzie to szybka przysługa, poprosiła swojego kierowcę Lyfta, aby zaczekał.

„Powiedział, że jest w wojsku, a nie stąd, i od razu pomyślałem o moim bracie, który jest w wojsku” – powiedział Worst Falisty. „Pomyślałem, że prawdopodobnie musi się zgłosić gdzieś rano. Będzie miał kłopoty, jeśli tam nie dotrze. Po prostu współczułem mu i chciałem mu pomóc, a szczerze mówiąc, kiedy powiedział mi, że jest w wojsku, poczułem poczucie bezpieczeństwa”.

Najgorszy wielokrotnie dzwonił do swojego iPhone’a, aby sprawdzić, czy słyszą dzwonek. Sprawy stały się podejrzane, kiedy próbowała używać Znajdź mój ponieważ znalazł nieprawidłowy numer. Myśląc, że mogła źle wpisać numer, wręczyła mu swojego iPhone’a. Wtedy zaczął robić wobec niej seksualne gesty.

„Odwróciłam się i odeszłam i prawdopodobnie oddaliłam się od niego o jakieś pięć kroków, i wtedy podszedł do mnie, zakrył mi usta i nos, powalił mnie na ziemię i przygwoździł twarzą do piasku” – powiedziała, gdy mówić do Falisty.

Reklama

Podczas próby ucieczki Worst sięgnęła po pomoc do swojego iPhone’a. Aktywowała funkcję SOS, naciskając i przytrzymując przycisk boczny i przycisk głośności, a następnie przesuwając palcem w poprzek. Od tego czasu 911 słyszało wszystko, co się dzieje.

Na szczęście policjanci bardzo szybko przybyli na miejsce zdarzenia, z którego mężczyzna zaczął uciekać.

„Mój telefon w dłoni i umiejętność aktywacji funkcji SOS uratowały mi życie” – dodała.

Jak skonfigurować iPhone’a SOS

Najczęstszym sposobem aktywacji funkcji iPhone SOS jest naciśnięcie i przytrzymanie przycisku bocznego i jednego z przycisków głośności. Stamtąd możesz przesunąć „Awaryjne SOS”, aby wykonać połączenie. O imieniu Automatyczne połączeniemożesz skonfigurować tę funkcję, przechodząc do Ustawień, Alarmowe SOS i włączając opcję „Połącz z zawieszeniem”.

Możesz także zadzwonić do służb ratunkowych, szybko naciskając pięciokrotnie przycisk boczny. Spowoduje to rozpoczęcie odliczania i zasygnalizowanie dźwiękiem, jeśli masz włączony „Dźwięk odliczania” w ustawieniach Emergency SOS.

Gdy odliczanie dobiegnie końca, Twój iPhone wezwie pogotowie. Lubić Automatyczne połączenie, połączenie z 5 naciśnięciami można włączyć, przechodząc do Ustawień, Alarmowe SOS i włączając opcję „Połącz z 5 naciśnięciami”.

Mamy też poradnik na temat Jak skonfigurować identyfikator medyczny i dostosować SOS na iPhonie i Apple Watch.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!