Były gliniarz aresztowany, oskarżony o prześladowanie streamera World of Warcraft na Twitchu


Policja federalna aresztowała byłego funkcjonariusza policji lotniska Los Angeles, Evana Baltierrę, za rzekome prześladowanie i nękanie World of Warcraft Streamer Twitcha. Baltierra, który ma 29 lat, pojawi się w sądzie okręgowym Stanów Zjednoczonych we wtorek, według Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości.

Baltierra rzekomo od 2020 roku śledzi i nęka byłego streamera Twitcha, który w sieci występuje pod pseudonimem Nali. Nali opisał nękanie w post na TwitLonger opublikowane w styczniu, w których powiedziała, że ​​Baltierra groziła jej, jej chłopakowi i ich rodzinom przemocą, a także rozpowszechniała obrazy, na których jej twarz została zmontowana na nagich ciałach. W komunikacie prasowym kalifornijski Departament Sprawiedliwości zauważył, że Baltierra po raz pierwszy spotkał się ze streamerem na BlizzConie, dorocznej konwencji gier Blizzard Entertainment w 2019 roku, podczas spotkania z fanami. Wcześniej był moderatorem jej streamu na Twitchu, ale po ich spotkaniu na BlizzConie Nali usunął go, zgodnie z oświadczeniem napisanym przez agenta specjalnego Federalnego Biura Śledczego Stevena Wrathalla i zrecenzowanym przez Polygon.

Oświadczenie stwierdza, że ​​nękanie Baltierry eskalowało stamtąd, zanim Nali, mieszkaniec Kanady, złożył nakaz zaniechania wobec Baltierry. (Nali powiedziała w swoim poście na TwitLonger, że zebrała fundusze dla prawnika na GoFundMe.) Podpisano umowę cywilną, w której Baltierra powiedział, że przestanie nękać streamera.

Podobno wciąż nękał Nali i inne osoby z nią powiązane, w tym udostępniał dane osobowe – takie jak jej pełne imię i nazwisko oraz adres skrytki pocztowej – których dowiedział się podczas przesłuchania. Podobno wysłał też narastające groźby przemocy do Nali, jej przyjaciół i rodziny oraz próbował wynająć prywatnego detektywa, aby znalazł jej adres. Podobno wykorzystywał również swoje doświadczenie jako byłego oficera amerykańskiej marynarki wojennej i byłego oficera policji światowej w Los Angeles jako taktyki zastraszania.

(Zgodnie z oświadczeniem Baltierra służył w piechocie morskiej w „przynajmniej jednym rozmieszczeniu bojowym” i pracował „krótko” jako oficer policji, „ale nie ukończył okresu próbnego i zrezygnował”. Polygon skontaktował się z żołnierzami piechoty morskiej USA i biura prasowe Los Angeles World Airport Police w celu potwierdzenia.)

Blizzard podobno wielokrotnie zablokował Baltierrę — w tym na stałe — z World of Warcraft i jego platforma Battle.net ze względu na nękanie. Baltierra próbował odwołać się od zakazów, ale zgodnie z oświadczeniem odmówiono mu. Blizzard podobno również zatrudnił „dodatkową osobę ochroniarza” dla Nali na wydarzeniach, powiedziała policji, a zdjęcie Baltierry zostało rozdane wśród ochrony, przy czym Baltierra została opisana jako ktoś, kto jest zagrożeniem.

Reklama

22 marca FBI przeszukało dom Baltierry i znalazło „wiele” zapisanych „przerobionych w Photoshopie aktów” streamera, a także dowody na to, że był właścicielem adresów e-mail, z których pochodziło wiele napastliwych wiadomości.

Grozi mu maksymalny wyrok pięciu lat w więzieniu federalnym, jeśli zostanie skazany.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Idealna cena 700-800 USD za kartę GeForce RTX 4080: ankieta TechPowerUp przeprowadzona wśród 11 000 respondentów

Idealna cena karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4080 „Ada” wynosi od 700 do 800 USD, wynika z niedawnej ankiety przeprowadzonej przez TechPowerUp na...

Najlepsze zabezpieczenia ekranu dla Google Pixel 6a w 2022 roku

Google Pixel 6a jest bezsprzecznie jednym z najlepszych budżetowych smartfonów z Androidem, jakie możesz teraz kupić. Dzięki funkcjom takim jak Android 13,...

przywrócono 62 tys.; został tylko jeden monitor CSAM

Po tym, jak Musk ogłosił, że większość zbanowana Świergot konta zostaną przywrócone, raport mówi, że do tej pory przywrócono około 62 000 kont,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!