Czy zdjęcia księżyca zrobione Galaxy S23 Ultra są fałszywe?


Aparaty w smartfonach są z roku na rok coraz lepsze, ale kompaktowe matryce wciąż mają wiele ograniczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia w ciemności i przybliżanie. Samsung jako jeden z pierwszych dodał obiektyw peryskopowy do swoich smartfonów, aby uzyskać lepszy zoom. Dzięki temu obiektywowi użytkownicy mogą nawet robić zdjęcia księżyca swoim telefonem. Ale stało się to kontrowersją, ponieważ niektórzy użytkownicy kwestionowali, czy te zdjęcia są w rzeczywistości prawdziwe. A ja mówię, że są.

Nowoczesne aparaty w smartfonach i sztuczna inteligencja

Nie sposób teraz mówić o aparatach w smartfonach, nie wspominając o ulepszeniach wprowadzanych przez sztuczną inteligencję. Niemal każdy producent telefonów, od Apple, przez Google, po Samsunga, wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania zdjęć robionych przez użytkowników. Taka technologia może w wielu przypadkach złagodzić brak dużej matrycy aparatu.

Na przykład Apple wprowadził Deep Fusion i Tryb nocny z iPhonem 11. Obie technologie łączą najlepsze elementy wielu zdjęć z sztuczną inteligencją, aby uzyskać lepsze zdjęcie, gdy jest mało światła lub nie ma go wcale. iPhone i inne smartfony również wykorzystują sztuczną inteligencję, aby niebo było bardziej niebieskie, trawa bardziej zielona, ​​a jedzenie bardziej atrakcyjne.

Niektóre telefony robią to bardziej agresywnie, inne mniej. Ale faktem jest, że prawie wszystkie twoje zdjęcia zrobione smartfonami w ciągu ostatnich kilku lat mają jakąś modyfikację dokonaną przez sztuczną inteligencję. W rzeczywistości nie rejestrujesz tego, co widzisz oczami, ale to, co Twój smartfon uważa za najlepsze na zdjęciu cyfrowym.

Apple Deep Fusion – czy zdjęcia księżyca zrobione za pomocą Galaxy S23 Ultra są fałszywe?  Nie bardzo

Zdjęcia księżyca zrobione Galaxy S23 Ultra

Robienie zdjęć Księżyca jest dość trudne, ponieważ jest to bardzo odległy, jasny obiekt. Skupienie się na nim nie jest łatwe i nadal musisz ustawić odpowiednią ekspozycję, aby uzyskać wszystkie szczegóły. W przypadku aparatu w smartfonie jest to jeszcze trudniejsze.

Reklama

Możesz robić zdjęcia księżyca za pomocą iPhone’a, jeśli używasz aplikacji aparatu z ręcznym sterowaniem, ale nadal nie będą wyglądać dobrze ze względu na odległość i brak szerszego zoomu optycznego.

Czy zdjęcia księżyca zrobione Galaxy S23 Ultra są fałszywe?  Nie bardzo

Jedną z kluczowych cech telefonów Samsung Galaxy S Ultra jest peryskopowy aparat, który umożliwia nawet 10-krotny zoom optyczny. W połączeniu z sztuczkami programowymi użytkownicy mogą robić zdjęcia z zoomem do 100x za pomocą tych telefonów. Mówi się, że iPhone zyska obiektyw peryskopowy w następnej generacji, ale na razie oferuje tylko teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym (jeśli masz model Pro).

Z tak potężnym zoomem Samsung promuje aparat tej marki Galaxy S23 Ultra, swoje najnowsze flagowe urządzenie, zdolne do robienia zdjęć księżyca. I rzeczywiście tak jest.

Zeszły tydzień, użytkownik Reddita przeprowadził eksperyment aby dowiedzieć się, czy zdjęcia księżyca wykonane aparatem S23 Ultra są prawdziwe. Użytkownik w zasadzie pobrał zdjęcie księżyca z Internetu, zmniejszył jego rozdzielczość, aby usunąć szczegóły, i skierował telefon na monitor, na którym widać rozmyty obraz księżyca. Co zaskakujące, telefon zrobił wysokiej jakości zdjęcie księżyca.

Internet natychmiast został zalany ludźmi i serwisami informacyjnymi, które twierdzą, że telefony Samsunga robią fałszywe zdjęcia księżyca. Czy Samsung kłamał przez cały ten czas? Nie bardzo.

Oto jak telefony Samsunga robią zdjęcia księżyca

Wbrew temu, co niektórzy sądzą, Samsung nie zastępuje zdjęć robionych przez użytkowników przypadkowymi, wysokiej jakości ujęciami księżyca. Na przykład telefony Huawei faktycznie to robią. Zamiast korzystać z AI, system wykorzystuje wcześniej istniejące obrazy księżyca, aby zrobić ostateczne zdjęcie. Z drugiej strony Samsung używa dużo sztucznej inteligencji, aby zapewnić dobre zdjęcia księżyca.

Samsung ma artykuł na swojej koreańskiej stronie internetowej szczegółowo opisując działanie algorytmów aparatu w smartfonach. Według firmy wszystkie telefony od Galaxy S10 wykorzystują sztuczną inteligencję do ulepszania zdjęć.

W telefonach z soczewkami peryskopowymi Samsung stosuje funkcję „Super Resolution”, która syntetyzuje szczegóły, których nie zarejestrował czujnik. W tym przypadku, gdy telefony Samsunga wykryją księżyc, natychmiast wykorzystują sztuczną inteligencję, aby zwiększyć kontrast i ostrość zdjęcia, a także sztucznie zwiększyć rozdzielczość zawartych na nim szczegółów.

Ta funkcja działa prawie tak samo jak Super rozdzielczość ML firmy Pixelmator I Neural teleobiektyw Halide’a. Nie zastępujesz dokładnie swojego zdjęcia innym, ale raczej używasz kilku algorytmów, aby zrekonstruować je w lepszej jakości.

Sam zrobiłem test z A Galaxy S22 Ultra, który ma również soczewkę peryskopową. Użyłem aplikacji aparatu innej firmy, aby zrobić zdjęcie księżyca w formacie RAW z 10-krotnym zoomem. Następnie zrobiłem zdjęcie w tej samej pozycji, ale za pomocą aplikacji aparatu Samsunga. Jeśli nałożę oba obrazy, wyraźnie zobaczę, że są takie same. Ale przetworzona wersja ma o wiele więcej szczegółów, które zostały dodane przez sztuczną inteligencję, aby zdjęcie było ładniejsze.

Czy zdjęcia księżyca zrobione Galaxy S23 Ultra są fałszywe?  Nie bardzo

Co to jest prawdziwe zdjęcie i fałszywe?

Napisałem ten artykuł po obejrzeniu Najnowszy film MKBHD w którym pyta „co to jest zdjęcie?” Jak wspomniano wcześniej, wszystkie dzisiejsze smartfony – nawet iPhone – wykorzystują algorytmy do ulepszania obrazów. Czasami działa to bardzo dobrze, czasami nie.

Niedawno pisałem o tym, jak Smart HDR sprawia, że ​​moje zdjęcia są zbyt ostre i mają przesadne kolory, którego nie lubię. Od czasu iPhone’a XS wielu użytkowników skarżyło się również na to, jak to zrobić Apple zmiękcza skórki na zdjęciach. Czy zdjęcia zrobione moim iPhonem są fałszywe? nie sądzę. Ale z pewnością nie wyglądają też w 100% naturalnie.

Samsung zrobił coś naprawdę imponującego, łącząc swoje oprogramowanie z soczewką peryskopu. A jeśli firma nie zastępuje obrazów użytkowników alternatywnymi, nie rozumiem, dlaczego jest to coś złego. Większość użytkowników chce po prostu robić dobre zdjęcia, bez względu na wszystko.

Jestem pewien, że jeśli Apple w końcu wprowadzi funkcję, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania ujęć księżyca, wiele osób pokocha to bez wątpienia. I jak powiedział MKBHD, jeśli zaczniemy kwestionować sztuczną inteligencję używaną do ulepszania zdjęcia księżyca, będziemy musieli zakwestionować każde ulepszenie zdjęcia wykonane przez sztuczną inteligencję.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!