Branża technologiczna apeluje do SCOTUS o złe prawo z Teksasu dotyczące mediów społecznościowych


Organizacje handlowe branży technologicznej NetChoice i Computer Communications Industry Association zwróciły się bezpośrednio do Sądu Najwyższego o zatrzymanie w trybie pilnym teksańskiej ustawy o mediach społecznościowych znanej jako HB 20. Ustawa ta nakłada odpowiedzialność za decyzje dotyczące moderacji treści oparte na „punkcie widzenia użytkownika lub innej osoby” może uniemożliwić egzekwowanie zakazów mowy nienawiści, a nawet w ogóle moderować platformy. HB 20 był skutecznie zablokowana w sądzie pod koniec zeszłego roku, a potem odblokowany przez sąd apelacyjny w środę bez wyjaśnienia.

„Texas HB 20 pozbawia prywatne firmy internetowe prawa do wypowiedzi, zabrania im podejmowania konstytucyjnie chronionych decyzji redakcyjnych i zmusza je do publikowania i promowania kontrowersyjnych treści” – powiedział Chris Marchese, radca prawny NetChoice w informacja prasowa. „Pierwsza poprawka zakazuje Teksasowi zmuszania platform internetowych do hostowania i promowania zagranicznej propagandy, pornografii, pronazistowskiej mowy i spamu”.

Na rozprawie apelacyjnej poprzedzającej decyzję sądu o odblokowaniu HB 20, Zespół trzech sędziów na Piątym Okręgu wydawał się być zdezorientowany o wielu podstawowych używanych terminach — jeden sędzia wydawał się tak uważać Twitter nie był stroną internetowąa inny wydawał się sądzić, że nie ma różnicy między firmą telefoniczną, taką jak Verizon, a firmą zajmującą się mediami społecznościowymi, taką jak Twitter czy Facebook.

NetChoice wygrał podobną sprawę na Florydzie w zeszłym roku, przez co kwestie konstytucyjne w tej sprawie stały się jeszcze bardziej naglące.

Udając się bezpośrednio do Sądu Najwyższego, NetChoice i CCIA zdecydowały się pominąć przegląd „en banc”, w którym Piąty Obwód zgromadziłby większy panel w celu przeglądu decyzji pierwotnego panelu. Prośba NetChoice o pobyt w nagłych wypadkach będzie zrecenzowany przez sędziego Samuela Alito, który może podjąć decyzję jednostronnie lub skierować sprawę do szerokiego sądu. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, oznaczałoby to ponowne zablokowanie HB 20 w oczekiwaniu na dalsze postępowanie sądowe.

W chwili obecnej Sąd Najwyższy ma solidną konserwatywną większość, w tym sędziego Clarence’a Thomasa, czyje opinie na temat moderacji Twittera wydają się przypominać HB 20 i posty na Facebooku czyjej żony promował wiec 6 stycznia, który przerodził się w powstanie, a także zaowocował Donald Trump zostaje zbanowany na Twitterze.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...

Najlepsze oferty dzisiaj: Samsung Galaxy Tab S8, inteligentne monitory, urządzenia peryferyjne do gier i nie tylko

Źródło: Pocketnow Dzisiejsze najlepsze oferty ZAWARTOŚĆ BLISKO Samsung Galaxy Tab...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!