Wysyłanie SMS-ów przez satelitę iPhone’a 14 prowadzi ratowników do grupy nastolatków, którzy utknęli w kanionie Santa Paula


Funkcja Emergency SOS firmy Apple za pośrednictwem satelity po raz kolejny przybyła na ratunek grupie osieroconych i zaginionych turystów. Według zespołu Upper Ojai Search and Rescue w hrabstwie Ventura w Kalifornii, a grupa 10 zaginionych turystów zwrócił się do funkcji komunikacji satelitarnej iPhone’a 14, aby skontaktować się z ratownikami, w tym udostępnić swoją lokalizację.

Ta historia jest wspierana przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple każdego dnia. Poproś o BEZPŁATNE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Ten obraz ma pusty atrybut alt;  jego nazwa pliku to banner_mosyle_9to5.png

Akcja ratunkowa miała miejsce w zeszły piątek, 12 maja. Grupa 10 nastolatków, z których wszyscy mieli od 16 do 18 lat, znajdowała się około czterech mil w głąb kanionu Santa Paula. Wędrowali przez około trzy godziny, kiedy zgubili się i utknęli w obszarze „Ostatniej szansy” w kanionie.

Według urzędników grupa „nie była przygotowana do wędrówki” i nie zabrała ze sobą jedzenia, wody, latarek i innych niezbędnych rzeczy na tego typu wyprawę. Jak poinformował o Wiadomości NBCZastępca szeryfa hrabstwa Ventura, Mackenzie Spears, powiedział, że większość grupy nosiła koszulki i szorty. Grupa była zmuszona do „przepychania się” w wielu punktach podczas wędrówki, ponieważ napotkała „wiele przejść przez wodę”.

Kiedy zgubili się cztery mile na szlaku, grupa próbowała skontaktować się z ratownikami w celu uzyskania pomocy, ale zdali sobie sprawę, że nie mają żadnej usługi komórkowej. Jeden z członków grupy miał jednak iPhone’a 14 z nową funkcją Emergency SOS firmy Apple przez satelitę.

Reklama

Grupa była wtedy w stanie komunikować się z ratownikami za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Podzielili się swoją lokalizacją i innymi szczegółami swojej sytuacji. SMS-y otrzymano około godziny 20:00 w piątek, a ekipy poszukiwawczo-ratownicze zostały wysłane do godziny 20:30

Zespół przeszedł cztery mile w głąb kanionu i o 23:15 zlokalizował 10 zaginionych turystów. Zapewnił grupie wodę, jedzenie i sprzęt oświetleniowy. Razem odbyli wędrówkę z powrotem, a nastolatki ponownie spotkały się ze swoimi rodzinami i opiekunami. Nikt z grupy nie wymagał pomocy medycznej.

„To była nasza pierwsza szansa na połączenie się z nową technologią iPhone’a i jest to zmiana zasad gry” — powiedział Bill Slaughter z zespołu poszukiwawczo-ratowniczego hrabstwa Ventura. Zespół składa się wyłącznie z ochotników i spędza średnio 4000 godzin rocznie na poszukiwaniach, akcjach ratowniczych, szkoleniach i imprezach publicznych. Według grupy, akcja ratunkowa z zeszłego tygodnia była „największą grupą, jaką uratowaliśmy od jakiegoś czasu”.

Usługa Apple Emergency SOS przez satelitę jest dostępna we wszystkich modelach iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro. Funkcja jest dostępna w 14 krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Australii i Nowej Zelandii.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...

MSI prezentuje płyty główne z serii Z790 MAX na targach Computex z 5GbE i WiFi 7 w topowych modelach

MSI jest gotowe na gruntowne odświeżenie swojej linii płyt głównych Socket LGA1700, na czas dla procesorów Core „Raptor Lake Refresh”, które pojawią się...

Gigabyte Z790 Aorus Xtreme X zawiera wyświetlacz, w samą porę na odświeżenie Raptor Lake

Na targach Computex firma Gigabyte pokazała kilka zaktualizowanych wersji swoich płyt głównych Z790, w których oba modele otrzymały trochę dodatkowego blasku, ale także...
Advertisment