Stellantis wybiera Indianę ze swoją fabryką akumulatorów EV o wartości 2,5 miliarda dolarów z firmą Samsung


Stellantis, firma-matka Dodge, Jeep i Chrysler, wybrała Kokomo w stanie Indiana na lokalizację swojej następnej fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Fabryka zostanie zbudowana we współpracy z południowokoreańskim Samsung SDI, wiodącym producentem akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Firmy ogłosiły to we wtorek wraz z gubernatorem Indiany Ericiem Holcombem i kilkoma innymi lokalnymi urzędnikami w Kokomo.

Nowy obiekt stworzy 1400 nowych miejsc pracy, a jego budowa będzie kosztować 2,5 miliarda dolarów, chociaż Stellantis i Samsung są skłonne wydać na ten projekt do 3 miliardów dolarów, powiedział na konferencji prasowej Mark Stewart, dyrektor operacyjny Stellantis. Koszt zostanie podzielony między dwie firmy.

Stellantis prowadzi już szereg zakładów w Kokomo, w tym zakłady odlewnicze, przekładnie i silniki. Dodanie fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych pomoże przyspieszyć dążenie producenta do zelektryfikowania ogromnych połaci swojego asortymentu, podała firma. Stellantis już wcześniej ogłosił, że zbuduje fabrykę akumulatorów EV o wartości 4,1 miliarda dolarówwraz z LG Energy Solution, w Windsor, Ontario.

Stellantis, który wolniej przyjmuje pojazdy elektryczne niż Ford i General Motors, zapowiedział, że do 2030 r. zamierza sprzedać 5 milionów pojazdów elektrycznych. Firma, która jest czwartym co do wielkości producentem samochodów na świecie, ogłosiła w zeszłym roku kompleksowy plan zelektryzować oferty większości swoich marek, w tym wersje EV Ciężarówka Ram 1500 i Dodge elektryczny samochód mięśniowy jak również wiele modeli Jeepa. Na początku tego roku firma ogłosiła, że Chrysler będzie sprzedawał tylko pojazdy elektryczne do 2028 r..

Ponieważ przemysł motoryzacyjny powoli przechodzi na elektryfikację, rośnie potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych akumulatorów. Według GlobalData, firmy zajmującej się danymi i analizami, oczekuje się, że globalna produkcja baterii wzrośnie z 95,3 GWh w 2020 r. do 410,5 GWh w 2024 r.

Rozwijanie…

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowszy czarny charakter Batmana to robot Failsafe w Batman #125 Chipa Zdarsky’ego

Od 2006 roku DC Ordynans seria była miejscem, w którym najwięksi pisarze firmy robili swoje największe huśtawki — do pisania Historia...

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!