Sony wydaje nową aktualizację PS5 z integracją Discord, ulepszeniami 1440p i nie tylko


Sony wydało nową aktualizację PS5, która obejmuje długo oczekiwaną integrację z Discord. Wersja 7 oprogramowania PS5 jest już dostępna na wszystkie konsole, umożliwiając właścicielom PS5 dołączanie do rozmów Discord na ich konsoli, wraz z ulepszeniami rozdzielczości 1440p, możliwością przesyłania danych między konsolami PS5 oraz nową opcją używania głosu do przechwytywania klipy z twojej gry.

Właściciele PS5 będą mogli korzystać z aplikacji Discord na telefonie komórkowym lub komputerze PC, aby przenieść rozmowę Discord na swoją konsolę. Jest bardzo podobny do sposobu, w jaki Microsoft początkowo uruchomił wsparcie Discord na Xboksie w zeszłym roku, co oznacza, że ​​nie możesz bezpośrednio uzyskać dostępu do serwerów Discord na PS5 bez użycia urządzenia mobilnego lub komputera do przeniesienia połączenia.

Integracja Discord jest jednak elegancka. Po przekazaniu połączenia możesz zobaczyć swoich znajomych na konsoli Xbox, komputerze PC i w innych miejscach w trakcie połączenia, które istnieje na pulpicie nawigacyjnym PS5 jak impreza w osobnej aplikacji, dopóki nie zakończysz połączenia. W tej chwili obsługiwane są tylko połączenia głosowe, więc nie będziesz mógł zobaczyć żadnych wiadomości na czacie Discord ani przesyłać strumieniowo ekranu konsoli do rozmowy Discord ani przeglądać strumieni innych użytkowników Discord.

Integracja z Discord to świetny dodatek do gry międzyplatformowej, umożliwiając graczom PS5 czatowanie z graczami Xbox i PC bez konieczności polegania na funkcjach czatu w grze. Microsoft udoskonalił swój własny Integracja Discord dla Xbox w zeszłym roku, umożliwiając właścicielom Xboksów dołączanie do kanałów głosowych bezpośrednio z konsoli bez konieczności korzystania z telefonu lub komputera. Miejmy nadzieję, że Sony zrobi to samo w nadchodzących miesiącach.

PS5 otrzymuje wsparcie VRR dla rozdzielczości 1440p.
Obraz: Sony

Dzięki tej aktualizacji PS5 otrzymuje również pewne ulepszenia w trybie 1440p. Sony twierdzi, że 1440p zostało rozszerzone, ze zmienną częstotliwością odświeżania włączoną dla 1440p, aby zapewnić płynniejszą wydajność wizualną w grach. Więcej trybów i urządzeń HDMI jest teraz obsługiwanych dla 1440p, więc jeśli Twój monitor został pominięty podczas pierwsze wdrożenie 1440p może zadziałać dopiero teraz.

Reklama

Sony udoskonala swoje obsługa poleceń głosowych z tą nową aktualizacją. Właściciele PS5 w USA i Wielkiej Brytanii mogą teraz powiedzieć „Hej, PlayStation, przechwyć to!” aby zapisać klip wideo z ich gry. Możesz nawet poprosić o niestandardowe klipy czasowe za pomocą polecenia takiego jak „uchwyć ostatnie 5 minut”.

Sony ulepsza również aspekty społecznościowe funkcji udostępniania ekranu i czatów grupowych w desce rozdzielczej PS5, a teraz pojawia się nowy kafelek „grający znajomi”, dzięki czemu możesz zobaczyć, którzy znajomi aktualnie grają w grę. Sony ułatwia także grom dostęp do zapisanych danych PS4 i ładowanie ich na PS5. Dodano również nową opcję umożliwiającą właścicielom PS5 przesyłanie danych i gier między konsolami PS5 za pomocą lokalnego połączenia Wi-Fi lub LAN.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!