SolarWinds przedstawia nowy model rozwoju, aby uniknąć powtórki Sunburst


SolarWinds zaprezentował nowy model rozwoju oprogramowania, nazwany systemem budowania nowej generacji, który ma nadzieję, że pomoże uniknąć powtórki niszczycielskiego Cyberatak Sunburst Grudzień 2020i służyć jako plan bezpiecznego tworzenia oprogramowania w pozostałej części branży.

Model został opracowany w ramach wewnętrznej inicjatywy firmy „safe-by-design”, którą ustanowił dyrektor generalny Sudhakar Ramakrishna w 2021 r. po ataku Sunburst, w którym wspierane przez Rosję cyberprzestępcy zyskali przyczółek w sieciach klientów SolarWinds – w tym w agencjach rządowych USA – po dostarczeniu złośliwej aktualizacji do platformy Orion firmy.

„Przejrzysta komunikacja i współpraca w branży to jedyny sposób na skuteczną ochronę naszej wspólnej infrastruktury cybernetycznej przed ewoluującymi zagrożeniami” — powiedział Ramakrishna.

„Nasza inicjatywa bezpiecznego projektowania ma na celu ustanowienie nowego standardu bezpieczeństwa łańcucha dostaw oprogramowania poprzez innowacje w systemach i procesach budowania. Wierzymy, że nasi klienci, koledzy i szersza branża również mogą skorzystać z naszych praktyk”.

System budowania nowej generacji został opracowany w przyspieszonym harmonogramie w ciągu ostatniego roku, aby uwzględnić nowe standardy najlepszych praktyk i technologii w zakresie rozwoju, aby wzmocnić integralność całego środowiska budowania.

Jak śledzony przez Ramakrishna w wywiadzie dla Computer Weekly z września 2021 r.wiąże się to z wykorzystaniem tak zwanego procesu „równoległej budowy”, w którym tworzenie oprogramowania odbywa się na wielu, bezpiecznych, zduplikowanych ścieżkach, co stanowi podstawę do kontroli integralności.

Reklama

System budowy nowej generacji jest zgodny z czterema kluczowymi zasadami bezpiecznego projektowania:

  • Operacje dynamiczne – co oznacza, że ​​wykorzystywane są tylko krótkoterminowe środowiska programistyczne, które ulegają samozniszczeniu po wykonaniu określonego zadania.
  • Produkty do systematycznej budowy – co oznacza zapewnienie, że produkty do budowy mogą być tworzone deterministycznie, tak aby wszelkie nowo tworzone produkty uboczne miały zawsze identyczne i bezpieczne komponenty.
  • Proces jednoczesnego budowania – co oznacza tworzenie produktów ubocznych rozwoju oprogramowania, takich jak modele danych, równolegle w celu stworzenia podstawy do wykrywania wszelkich nieoczekiwanych modyfikacji.
  • Szczegółowa ewidencja — co oznacza śledzenie każdego etapu procesu tworzenia oprogramowania w celu śledzenia i trwałego potwierdzenia ewidencji.

Ponieważ poprzedni proces tworzenia oprogramowania SolarWinds jest powszechnie stosowany w branży technologicznej, organizacja zdecydowała się również wydać komponenty systemu budowania nowej generacji jako oprogramowanie typu open source, aby umożliwić innym skorzystanie z tego, czego się nauczyli, i pomóc w osiągnięciu pewnego celu do podnoszenia standardów branżowych dla bezpiecznych procesów rozwoju.

Ta otwartość jest zgodna z celami dyrektora generalnego, aby zarówno dzielić się wiedzą SolarWinds z jej doświadczenia, jak i współpracować z innymi. Ramakrishna, który dopiero co podpisał kontrakt i nie pracował jeszcze technicznie dla SolarWinds, kiedy doszło do ataku, zdobył pochwały za reakcję na incydent i późniejszą szczerość i często wzywa innych do naśladowania SolarWinds.

Wcześniej w tym miesiącu na konferencji RSA w San Francisco, Ramakryszna wezwał firmy zajmujące się oprogramowaniem do dedykowania pracowników do pracy u boku rządu USA Agencja Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury poprawić czasy współpracy i reakcji na incydenty.

„Jedynym sposobem, w jaki nasza branża będzie w stanie skutecznie reagować na zmieniający się krajobraz zagrożeń, jest prawdziwe partnerstwo między sektorem publicznym i prywatnym” – powiedział.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5 tydzień po czwartej wersji beta. Ta aktualizacja ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Apple...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!