Funkcja Fitbit Sleep Profile: co to jest, jak działa, kompatybilne urządzenia i nie tylko


Źródło: Pocketnow

ZAWARTOŚĆ
BLISKO

Fitbit jest już znany z najlepszego w swojej klasie monitorowania kondycji i snu, ale firma nieustannie pracuje nad ich ulepszeniem. Firma Fitbit, należąca do Google, ogłosiła teraz nową funkcję premium Sleep Profile, która będzie służyć do wybierania smartwatchy i opasek fitness. W tym artykule przyjrzyjmy się, czym jest funkcja profilu uśpienia Fitbit, jak to działa, kompatybilne urządzenia i jak można z niej korzystać na urządzeniu Fitbit.

Co to jest funkcja profilu snu Fitbit?

Profil snu Fitbit Źródło: Google

Sen jest bardzo ważny dla człowieka. Wysoka jakość snu odgrywa kluczową rolę w ogólnym zdrowiu i samopoczuciu. Niska jakość snu może prowadzić do zwiększonego ryzyka zdrowotnego, w tym cukrzycy, problemów sercowo-naczyniowych, otyłości, słabego funkcjonowania poznawczego i innych. Aby zapewnić wgląd i sposób, w jaki użytkownicy mogą poprawić swój sen (co z kolei prowadzi do ogólnego lepszego stanu zdrowia), Google wprowadził nową funkcję profilu snu dla swoich urządzeń Fitbit.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Profil snu ma na celu dostarczenie użytkownikom wglądu w ich sen i jak mogą go poprawić. Analizuje Twój sen na podstawie 10 kluczowych wskaźników, oblicza trendy dotyczące snu, a następnie porównuje je z tym, co jest typowe dla Twojego wieku i płci. Po porównaniu wyników przypisze ci a „Zwierzę do snu” (więcej na ten temat poniżej) i powiedz, gdzie możesz poprawić swój sen. Funkcja jest podobna do tego, jak coaching snu na Zegarek Samsung Galaxy 4 Pracuje.

Google mówi że zbadał ponad 1000 różnych funkcji, 22 miliardy godzin snu i 1,87 miliona dzienników snu, zanim ograniczył je do 10 kluczowych wskaźników. Daje wgląd w zmienność harmonogramu snu, czas przed zdrowym snem, czas trwania snu i inne. Aplikacja Fitbit zapewni Ci idealne zakresy dla każdej metryki – i miejsca, w którym mieścisz się w każdym zakresie – dzięki czemu możesz dołożyć starań, aby poprawić swój sen.

Reklama

Jak to działa?

Profil snu Fitbit Źródło: Google

Aby uruchomić i uruchomić funkcję profilu snu, musisz nosić zgodne urządzenie Fitbit do snu przez co najmniej 14 nocy w miesiącu kalendarzowym. Im dłużej nosisz Fitbit podczas snu, tym dokładniejsza i dokładniejsza będzie analiza. Gdy będziesz nosić go 14 (lub więcej) razy w miesiącu podczas snu, pierwszego dnia następnego miesiąca Google udostępni Ci Twój profil snu.

Aby było to łatwiejsze (i zabawniejsze), Google kojarzy Twoje wzorce snu z wzorcami snu zwierzęcia. Ta urocza ikona ze zwierzęciem będzie oznaczać, jaki jesteś typem śpiącego i co sugerują twoje wzorce. Na przykład, jeśli dostaniesz żyrafę, oznacza to, że zwykle zasypiasz później i budzisz się wcześniej, jednocześnie zasypiając stosunkowo dobrze. Podobnie, jeśli przydzielono ci delfina, oznacza to, że zasypiasz później niż większość i śpisz krócej.

Będziesz mógł zobaczyć swoje Sleep Animal i co to oznacza pierwszego dnia każdego miesiąca. Google twierdzi, że zwierzęta, które otrzymujesz, mogą się zmieniać z miesiąca na miesiąc i że nie ma „idealnego” zwierzęcia – każdego z nich można użyć do lepszego zrozumienia wzorców snu i poprawy jakości snu.

Warto zauważyć, że nadchodzący smartwatch Google, Zegarek Google Pixel, będzie wyposażony w funkcje monitorowania kondycji Fitbit. Oznacza to, że nowa funkcja profili uśpienia może trafić do pierwszego smartwatcha firmy. I to nie tylko Google; inne firmy, takie jak Apple, również pracują nad ulepszeniem funkcji śledzenia snu. Gigant z Cupertino ogłosił swoją ulepszoną funkcję śledzenia snu, która pojawi się we wszystkich obsługiwanych modelach Apple Watch z watchOS 9 później tego roku.

Kompatybilne urządzenia

Fitbit Sense wszystkie kolory Źródło: Fitbit

Google twierdzi, że funkcja profilu uśpienia jest już udostępniana użytkownikom Premium. Dla tych, którzy nie są świadomi, Fitbit oferuje członkostwo Premium, które oferuje płatnym członkom kilka ekskluzywnych funkcji, takich jak w tym przypadku profile snu. Kosztuje 9,99 USD miesięcznie w Stanach Zjednoczonych. Oto wszystkie urządzenia, które są kompatybilne z funkcją profilu uśpienia:

  • Sens
  • Odmiana 3
  • Odmiana 2
  • Opłata 5
  • Luks
  • Inspiruj 2

Firma twierdzi, że użytkownicy otrzymają swój pierwszy profil snu w tygodniu 4 lipca. Kolejne profile będą dostarczane 1 dnia każdego miesiąca.


Fitbit Sense w kolorze szarym

Fitbit Sense

Jeśli chcesz solidnego, wszechstronnego doświadczenia i wszystkich funkcji związanych ze zdrowiem i kondycją w eleganckim i nowocześnie wyglądającym smartwatchu, Fitbit Sense to doskonały wybór. Sprawdź wszystkie oferty na urządzeniu, korzystając z linków podanych poniżej.

Zdjęcie produktu Fitbit Charge 5 w kolorze czarnym

Fitbit opłata 5

Fitbit Charge 5 jest dostarczany z nowym projektem, który wprowadza krzywe na krawędziach i wyświetlaczem, który nadaje kolor linii Charge. Jeśli szukasz urządzenia do monitorowania kondycji, które jest ładne, wysokiej jakości i bardzo wydajne, jest to akcesorium, które warto sprawdzić!Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak rozłączyć zegarek Apple Watch

Jeśli masz problemy, sprzedajesz lub aktualizujesz swoje urządzenie do noszenia, zechcesz rozłączyć zegarek Apple Watch z iPhonem i prawdopodobnie wykonać kopię zapasową. ...

Przeprojektowany pilot Siri Remote otrzymuje aktualizację oprogramowania sprzętowego dla posiadaczy Apple TV

Apple po prostu zaktualizuje oprogramowanie układowe w nowym Siri Remote. Zapowiedziany wraz z drugą generacją Apple TV 4K, pilot jest dostępny przy...

Stranger Things 4 właśnie stał się drugim programem Netflix, który osiągnął 1 miliard godzin oglądania

Dziwniejsze rzeczy 4najnowszy sezon tego hitu, właśnie stał się drugim w historii serialem Netflixa przekroczyć miliard godzin oglądania. Od czasu...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!