Rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy 2,5 miliarda funtów na zwiększenie technologii kwantowej


Aby nawiązać do oświadczenia z wiosny 2023 r., premier i sekretarz ds. technologii ujawnili finansowanie w wysokości 2,5 miliarda funtów w ramach 10-letniej strategii mającej na celu uczynienie Wielkiej Brytanii liderem w dziedzinie komputerów kwantowych.

Finansowanie rządowe skupi się na zapewnieniu, że Wielka Brytania jest domem dla wiodącej na świecie nauki i inżynierii kwantowej. Ma również na celu stymulowanie wdrażania technologii kwantowych w biznesie oraz tworzenie krajowych i międzynarodowych ram regulacyjnych.

Przedstawiamy Wielką Brytanię strategia kwantowaMichelle Donelan, sekretarz stanu ds. nauki, innowacji i technologii, powiedziała: „Jesteśmy głęboko przekonani, że Wielka Brytania powinna przewodzić światu w tej dziedzinie nauk fizycznych oraz zapewniać możliwości i miejsca pracy w dziedzinie sprzętu, inżynierii i zaawansowanej produkcji, a także w oprogramowaniu i zastosowań w całej gospodarce”.

Wraz z finansowaniem rządowym strategia kwantowa ma na celu wygenerowanie dodatkowego 1 miliarda funtów prywatnych inwestycji w program. Jednym z kluczowych celów jest to, aby do 2033 r. wszystkie przedsiębiorstwa w kluczowych odpowiednich sektorach Wielkiej Brytanii były świadome potencjału technologii kwantowych, a 75% odpowiednich przedsiębiorstw podjęło kroki w celu przygotowania się na nadejście komputerów kwantowych.

Aby wesprzeć rozwój wiedzy specjalistycznej, przeznaczono 25 milionów funtów na utworzenie grupy zadaniowej ds. umiejętności kwantowych, opracowanie programu staży w branży i programu praktyk kwantowych.

Grupa zadaniowa zostanie wykorzystana do przyciągania, zatrzymywania i inwestowania w wykwalifikowanych pracowników kwantowych, którzy chcą przyjechać do Wielkiej Brytanii. Aby to wesprzeć, rząd planuje aktualizować trasy dzięki której utalentowani ludzie w dziedzinie kwantowej mogą przyjechać do Wielkiej Brytanii i kontynuować karierę w ramach brytyjskiej strategii innowacji. Trasy te obejmują m.in Trasa indywidualna o wysokim potencjale dla naukowców mobilnych w skali międzynarodowej, którzy wykazują wysoki potencjał, aby przyjechać do Wielkiej Brytanii; trasa zwiększania skali i trasa innowatora, które umożliwiają innowatorom i przedsiębiorcom zakładanie i prowadzenie firm w Wielkiej Brytanii.

Reklama

2,5 miliarda funtów finansowania wynika z 10-letniego Narodowego Programu Technologii Kwantowych (NQTP), który ma zakończyć się w 2024 roku. James Palles-Dimmock, dyrektor generalny Quantum Motion, powiedział: „Następna faza, ze zwiększonym budżetem w wysokości 2,5 miliarda funtów, postawi nas w czołówce światowych inwestycji rządowych w technologie kwantowe, po znacznym wsparciu ze strony Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Chin dla ich programów krajowych. To duży sygnał, że Wielka Brytania chce wykorzystać „niesprawiedliwą przewagę”, którą mamy dzięki pracy NQTP i naszych wiodących na świecie uniwersytetów, i że pragniemy doprowadzić technologie kwantowe do komercjalizacji.

Omawiając znaczenie strategii kwantowej dla firm, Harvey Lewis, partner ds. technologii klienckich i innowacji w EY, powiedział: „Opublikowanie dzisiejszej rządowej strategii kwantowej jest sygnałem, że ambicje przygotowania i przyjęcia technologii kwantowych wśród brytyjskich firm muszą teraz stać się rzeczywistością. Zasięg technologii kwantowej jest znacznie szerszy niż tych, którzy aktywnie z niej korzystają, dlatego z punktu widzenia konkurencji i bezpieczeństwa cybernetycznego ważne jest, aby inwestycje w technologie kwantowe miały miejsce już teraz”.

Steve Brierley, dyrektor generalny i założyciel Riverlane, który jest członkiem grupy ekspertów Quantum Computing przy rządzie Wielkiej Brytanii, powiedział: , skalowalne układy scalone i sprzęt kwantowy. Jeśli opracujemy centralną światową warstwę układów scalonych równolegle z rozwojem kwantowej warstwy sprzętowej, zapewni to Wielkiej Brytanii inteligentną, przyszłościową strategię kwantową”.

Przemówienie w BBC Dzisiaj programu, Ilana Wisby, dyrektor generalny OxfordQuantumCircuits, powiedziała: „Naprawdę wierzę, że Wielka Brytania może być światowym liderem. Mamy talent. Mamy umiejętności. Naprawdę jesteśmy światowym liderem, a to także dlatego, że środowisko akademickie zainwestowało już tak wiele w kwant. Teraz chcemy się upewnić, że możemy wykorzystać to do uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Określiła cel przyciągania talentów kwantowych jako „krótkowzroczny”. „To, co musimy zrobić, to upewnić się, że umiejętności będą dostępne przez następne 5-10 lat, a my możemy szkolić talenty z istniejących branż, takich jak telekomunikacja i sektor finansowy, w zakresie kwantowym, i być w stanie podnieść umiejętności tych ludzi, a nie wszystkich potrzebujących mieć doktorat kwantowy” – powiedział Wisby.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!