Ta koncepcja wizualizuje, jak mógłby wyglądać iPadOS 17


Apple wypuściło iPadOS 16 pod koniec października 2022 r., pełny miesiąc po publicznym udostępnieniu iOS 16; był ku temu dobry powód. Apple w końcu udostępniło kilka wartościowych funkcji iPada takie jak Stage Manager, obsługa dodatkowego monitora, nowa aplikacja pogodowa i wiele więcej. Po ostatecznym podaniu iPada użytkownicy obsługują jakiś zewnętrzny monitor, nad czym jeszcze Apple może pracować dla tego niesamowitego tabletu? Parkera Ortolaniego stworzył koncepcję, która ilustruje, w jaki sposób Apple może podejść do iPada 17, skupiając się na prostocie, łatwości użytkowania i ulepszeniu funkcji, które przyniósł iPadOS 16!

iPadOS 17

iPadOS 16 Stage Manager

jako iPada pierwszy użytkownik, Apple, dostarczył wiele nowych funkcji i funkcji do iPadOS 16. Po latach błagania i błagania w końcu otrzymaliśmy wersję pływających okien, a także prawdziwą obsługę monitora zewnętrznego; przez lata utknęliśmy w widoku Split View, a następnie odzwierciedlaliśmy ekran na monitorze. Ale dzięki tym nowym funkcjom i ulepszeniom niektórzy użytkownicy twierdzili, że nadal ich nie ma i że krzywa uczenia się jest zbyt duża, więc myślę, że iPadOS 17 przeniesie te funkcje i sprawi, że będzie użyteczny dla mas.

Ulepszony menedżer etapów

Kierownik sceny był nieco mylący dla osób, które wskoczyły do ​​gry, nie wiedząc, jaki był jej cel. Stage Manager dał ci możliwość posiadania do czterech swobodnie płynących okien, których rozmiar można zmieniać. Teraz nie można ich było zmieniać w nieskończoność, a aspekt pływający wciąż był nieco inny niż w przypadku tradycyjnych systemów operacyjnych klasy komputerowej. Nadal istnieje rodzaj siatki, którego należy przestrzegać, na przykład siatka aplikacji. Był też aspekt półki z aplikacjami, który był też dziwną implementacją wielozadaniowości. Intencja i pomysł były tam, Apple musi tylko trochę to udoskonalić.

Parkera Przeprojektowany Stage Manager wprowadza kilka świetnych ulepszeń jakości życia do interfejsu użytkownika.

Bardziej przyjazny dla użytkownika Stage Manager

Parkera wyobraża sobie doświadczenie, które łączy widok podzielony i Stage Manager. Pomysł polegałby na tworzeniu pełnoekranowych układów siatki, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości otwierania więcej niż dwóch aplikacji i zmiany rozmiaru. Wprowadził także kilka nowych funkcji, takich jak Tidy Stages, tworzenie unikalnych trybów Focus i posiadanie interfejsu typu Mission Control, który pozwala zarządzać wszystkimi aplikacjami.

Reklama

Mission Control byłby świetnym dodatkiem do iPada; możliwość pełnego i szybkiego podglądu wszystkich otwartych aplikacji i etapów byłaby idealna. Ponownie Stage Manager był wspaniałym dodatkiem do iPada, ale niektóre osoby były zniechęcone, ponieważ użyteczność nie była łatwa. Poprawa użyteczności Stage Managera będzie kluczowym krokiem naprzód.

Przeprojektowany ekran blokady

Ekran blokady jest aspektem iPada który został mocno zaniedbany. Obecny stan ekranu blokady jest nudny, ma zerową funkcję. Apple pozbył się nawet widoku dzisiaj, który był moim ulubionym aspektem iPadOS 13.

Droga Parkera rozplanowanie, jak mógłby wyglądać odnowiony ekran blokady, ma największy sens. Wymaga bardzo niewielkiej innowacyjności ze strony Apple, więc jest to proste pytanie. Przywróć dzisiejszy widok z powrotem na iPada, pozwól nam dodać nowe widżety ekranu blokady iOS i daj nam te same funkcje dostosowywania, które mamy w iOS 16! Używajmy różnych czcionek na czas, miejmy określone ekrany blokady dla trybów ostrości i korzystajmy z zajęć na żywo!

Ewolucja ekranu głównego

Moim zdaniem w ciągu ostatnich kilku lat ekran główny iPada uległ regresji. Ponownie przypięcie widoku Dzisiaj na ekranie głównym sprawiło, że poczułeś, że Twój iPad różni się od iPhone’a. Dało to wyróżnik, którego już nie mamy. Mamy możliwość dodawania widżetów, ale nadal musimy przestrzegać tego formatu siatki, który Apple uwielbia wdrażać.

Dzisiejszy widok

Apple może z łatwością rozszerzyć funkcjonalność iPadOS 17 i zapewnić użytkownikom bardziej przypominający komputer stacjonarny. Po pierwsze, Apple może przywrócić ulepszoną wersję widoku Dzisiaj. Ten nowy widok dnia dzisiejszego umożliwia przypinanie ulubionych widżetów lub aplikacji. Możesz dodać coś w rodzaju szybkich notatek do widoku Dzisiaj i wiele więcej.

Parkera widzi, że Apple pozwala nam również dodawać pliki i foldery na ekranie głównym. Byłby to mile widziany dodatek. Zawsze chciałem, aby ostatnio przepracowany plik był łatwo dostępny na ekranie głównym. Potrzebne jest również ulepszone menu kontekstowe. Możliwość uruchomienia nowej karty, rozpoczęcia nowego podzielonego widoku lub rozpoczęcia nowego okna bezpośrednio z długiego naciśnięcia aplikacji w stacji dokującej byłaby świetna!

Nowe funkcje Apple Pencil

Porozmawiajmy teraz o Apple Pencil. Na co dzień używam ołówka Apple, który był niezbędnym narzędziem w mojej pracy z iPadem Pro; ale ta wersja Apple Pencil została wydana w 2018 roku, co oznacza, że ​​minęło pięć lat od jej aktualizacji. Tak, otrzymaliśmy nową funkcję Hover, ale było to niewielkie ulepszenie i dotyczy tylko użytkowników, którzy mają iPada Pro M2. Parkera przedstawia funkcję, która pozwoliłaby Apple Pencil mieć funkcje typu S-Pen. Przedstawia Tarczę.

Apple Pencil Dial to coś, co pojawi się w ofercie iPada Pro, ale nawet tych starszych. Parker stwierdza:

iPad Pro zyskuje tarczę Apple Pencil. Tarcza pojawi się, gdy przytrzymasz Apple Pencil nad niektórymi elementami aplikacji. Oferuje skróty i szybki dostęp do narzędzi w locie. W połączeniu z nowym podglądem dla iPada umożliwia szybszą i wydajniejszą edycję dokumentów.

https://twitter.com/ParkerOrtolani

Byłby to logiczny następny krok do funkcji Hover; Hover dodaje pewną funkcjonalność, ale niewielu może z niej skorzystać. Tak więc dodanie tarczy, która daje kontekstowe skróty, byłoby niesamowite. Mogę sobie wyobrazić, że moje skróty do zdjęć Affinity są z przodu i na środku bez konieczności przechodzenia przez menu, aby uzyskać do nich dostęp.

Zakończyć

Chociaż iPadOS 16 przyniósł mnóstwo nowych funkcji, które naprawdę pomogły pokazać ludziom, że iPad może być twoim komputerem, wciąż jest miejsce na ulepszenia. Funkcje takie jak Stage Manager, rozszerzona obsługa monitorów i Freeform były świetnymi dodatkami, które trzeba tylko udoskonalić i ulepszyć, aby każdy mógł z nich korzystać. Dodanie znanych funkcji iOS, takich jak nowy ekran blokady i ekran główny, znacznie ułatwi klientom przejście na iPadOS.

Co sądzisz o tych nowych potencjalnych aktualizacjach funkcji? Czy jesteś podekscytowany iPadOS 17? Jaka jest jedna funkcja, którą chcesz dodać do iPada? Na koniec, jak korzystasz z obecnego iPada? Czy to twój komputer, czy tylko tablet? Porozmawiajmy w komentarzach!

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Teorie Legend of Zelda’s Zonai powracają po nowym zwiastunie TOTK

Rzeka Floria łagodnie wije się wokół Faron Grasslands, wodnej przepaści, którą trzeba pokonać, zanim dotrze się do Ruin Zonai. Wspomniane...

Nowe funkcje iPhone’a i iPada: Co nadchodzi w tym roku

Chwila Spekulacje na temat iOS 17 już trwają, nadal istnieje kilka funkcji oprogramowania, które Apple ogłosiło, ale nie zostały jeszcze udostępnione użytkownikom iPhone'a...

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z kwietnia 2023 r. na PS4, PS5

Darmowe gry dla subskrybentów PlayStation Plus Essential na kwiecień Poznać twojego Stwórcę, Sackboy: wielka przygoda, I Ogony z żelazaSony ogłoszono w...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!