Mówi się, że iPhone 15 Pro porzuci stal nierdzewną na rzecz tytanu


Plotki głoszą, że tegoroczne modele iPhone’a 15 Pro będą miały między innymi nową obudowę wykonaną z tytanu. Może to zapewnić lżejszą konstrukcję, dodatkową trwałość i nie tylko. W rzeczywistości może to być jedna z największych zmian w projekcie iPhone’a od lat, oznaczająca koniec ery stali nierdzewnej, która rozpoczęła się wraz z iPhone’em X w 2017 roku.

Plotka

Jak dotąd kilka różnych źródeł poinformowało, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max (lub iPhone 15 Ultra) mogą mieć nowy tytanowy wygląd.

Wyciek z Twittera ShrimpApplePro, który ma przyzwoite, choć nie doskonałe osiągnięcia w dokładności, zgłoszone w listopadzie że projekt iPhone’a 15 Pro miałby składać się z tytanowej obudowy z zaokrąglonymi krawędziami. Zostało to również potwierdzone przez analityka JP Morgan Chase, Jeffa Pu, który powtórzył wyciek z Twittera w raporcie inwestorskim na początku tego miesiąca.

Apple od kilku lat pracuje nad iPhonem z tytanową obudową. Wiele zgłoszeń patentowych firmy pokazało swoje pracować w okolicy. Ale aby uzyskać jak najlepszy wgląd w to, co tytanowy iPhone 15 Pro może przynieść na stół, musimy spojrzeć na Apple Watch.

Tytanowy iPhone 15 Ultra kontra Apple Watch

Zegarek Apple Watch jest dostępny z tytanowym wykończeniem od czasu wprowadzenia Apple Watch Series 5 w 2019 roku. Apple Watch Series 5 był dostępny z tytanowym wykończeniem w dwóch kolorach – naturalnym i kosmicznej czerni. To był pierwszy raz, kiedy Apple użył tytanu w produkcie od 2001 roku w PowerBooku G4.

Reklama

Zegarek Apple Watch Series 6 był dostępny z tymi samymi naturalnymi i kosmicznymi czarnymi tytanowymi wykończeniami, co Apple Watch Series 7 w 2021 roku, co przenosi nas do obecnej generacji Apple Watch. Tym razem tytanowe wykończenie dotyczy wyłącznie zupełnie nowego zegarka Apple Watch Ultra.

Apple Watch Series 7 Edition: tytanowe wykończenie w kolorze „naturalnym” i „kosmicznej czerni”

Są dwie rzeczy, które możemy zabrać ze sposobu, w jaki Apple wykorzystał tytan w asortymencie Apple Watch: kolory i waga.

Być może najbardziej zauważalna jest różnica w wadze między stalą nierdzewną a tytanem. Przez lata Apple sprzedawał modele Apple Watch w obu tych wykończeniach. Jednak linia iPhone’ów wykorzystuje stal nierdzewną od czasu iPhone’a X w 2017 roku.

Oto spojrzenie na różnicę w wadze Apple Watch Series 7 w trzech różnych wykończeniach. Apple Watch Series 7 był ostatnią generacją zegarka Apple Watch, który był dostępny w trzech różnych materiałach w rozmiarach 41 mm i 45 mm.

 • 41 mm:
  • Aluminium: 32,0 g
  • Stal nierdzewna: 42,3 g
  • Tytan: 37,0 g
 • 45 mm:
  • Aluminium: 38,8 g
  • Stal nierdzewna: 51,5 g
  • Tytan: 45,1 g

Następnie jest Apple Watch Ultra, jedyny zegarek Apple obecnej generacji z tytanowym wykończeniem. Jest to również największy zegarek Apple, jaki kiedykolwiek sprzedano przez Apple, z kopertą o średnicy 49 mm. Oto zestawienie Apple Watch Series 8 i Apple Watch Ultra:

 • 41 mm:
  • Aluminium: 32,2 g
  • Stal nierdzewna: 42,3 g
 • 45 mm:
  • Aluminium: 39,1 g
  • Stal nierdzewna: 51,1 g
 • Zegarek Apple Ultra 49 mm:

Apple Watch Ultra ze stali nierdzewnej? To byłoby bezużyteczne. Apple Watch Ultra jest praktyczny tylko ze względu na wagę tytanu.

Ujęcie 9to5Mac

Nic dziwnego, że tytan jest lżejszy niż stal nierdzewna, ale wydaje mi się to szczególnie interesujące, patrząc na różnice w asortymencie Apple Watch na przestrzeni lat. Zegarek Apple Watch oferuje nam jedyne spojrzenie na to, jak nowoczesne Apple radzi sobie z wykorzystaniem tytanu w produkcie.

W asortymencie iPhone’ów Apple używał krawędzi ze stali nierdzewnej od czasu wprowadzenia iPhone’a X. Ostatnie generacje iPhone’a wykorzystują aluminium w modelach innych niż Pro i stal nierdzewną w modelach Pro i Pro Max. To oczywiście oznacza, że ​​iPhone 14 jest lżejszy niż iPhone 14 Pro.

 • iPhone 14: 172g
 • iPhone 14 Plus: 203 g
 • iPhone 14 Pro: 206g
 • iPhone 14 ProMax: 240g

Jeśli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max używają tytanu, nie będą lżejsze niż aluminiowe iPhone 15 i iPhone 15 Plus. Byłyby jednak zauważalnie lżejsze niż iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, które mają boczne paski ze stali nierdzewnej.

O ile lżejsza? To wisi w powietrzu w tym momencie. Matematyka z tyłu koperty pokazuje, że 45-milimetrowy Apple Watch Series 7 z tytanu był około 12% lżejszy niż jego odpowiednik ze stali nierdzewnej, co nie będzie miało bezpośredniego zastosowania w ofercie iPhone’a, ale jest to dobry kontekst.

iPhone 11 Pro ze stali nierdzewnej

Apple może również wykorzystać oszczędność masy zapewnianą przez tytan, aby zrekompensować dodanie takich rzeczy, jak nowy sprzęt do aparatu lub większe baterie. Otwiera świat możliwości.

Osobiście pomysł iPhone’a 15 Ultra, który jest o 10% lżejszy niż iPhone 14 Pro Max, brzmi dla mnie świetnie. Jestem zmęczony krawędziami ze stali nierdzewnej przynajmniej od iPhone’a 13 Pro. Stal nierdzewna jest ciężka, nie wspominając o tym, że jest to również kompletny magnes na odciski palców.

iPhone 15 Ultra z tytanowymi krawędziami byłby spełnieniem marzeń. iPhone używa krawędzi ze stali nierdzewnej od 2017 roku i nadszedł czas na zmianę. Skoro już przy tym jesteśmy, użyjmy również kosmicznej czerni tytanu, którą widzieliśmy w Apple Watch Series 7.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!