Mark Zuckerberg mówi, że realistyczne awatary to kolejny duży zakład na VR na Facebooku


Przyszłe zestawy słuchawkowe do rzeczywistości wirtualnej Facebooka powinny uchwycić mimikę twarzy użytkowników, aby uzyskać bardziej realistyczne cyfrowe awatary – mówi dyrektor generalny Mark Zuckerberg.

W wywiadzie podcast dla Informacja, Zuckerberg wyjaśnił następną dekadę w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w tym przyszłych urządzeniach Oculus VR. „Jedną z rzeczy, którymi naprawdę się cieszę w przyszłych wersjach, jest śledzenie oczu i twarzy, ponieważ jeśli naprawdę ekscytuje Cię obecność w społecznościach, chcesz się upewnić, że urządzenie ma wszystkie czujniki, które są naprawdę miłe animowanych, realistycznych awatarów, dzięki czemu można się dobrze komunikować ”- mówi Zuckerberg.

Zuckerberg mówi, że zmiany sprzętowe są głównym celem przy tworzeniu awatarów. W rzeczywistości wirtualnej „największe rzeczy, na których teraz bardzo się skupiamy, to sposób umieszczenia w zasadzie większej liczby czujników, aby stworzyć lepsze wrażenia społecznościowe w urządzeniu” – mówi. „Kiedy myślę o tym, gdzie jesteś dzisiaj z VR, wchodzisz w to doświadczenie – jest kilka całkiem dobrych gier i różnych doświadczeń. Ale chciałbym dojść do punktu, w którym masz realistyczne awatary siebie, w którym możesz nawiązać z kimś prawdziwy, autentyczny kontakt wzrokowy i mieć prawdziwe miny, które odzwierciedlają się na Twoim awatarze ”.

Facebook wydał wiele iteracji awatarów VR, a Zuckerberg mówi, że nowa generacja awatarów jest w przygotowaniu jeszcze w tym roku, z bardziej realistycznymi wersjami. Porównał swoją pożądaną jakość z narzędziem MetaHuman firmy Epic, które pozwala animatorom produkować bardzo szczegółowe wirtualne twarze – ale chce, aby Facebook generował tego typu awatary poprzez uczenie maszynowe na dużą skalę.

Inaczej, Informacjajest wywiad potwierdza kilka znanych obszarów zainteresowań Facebooka. Zuckerberg wskazuje, że Oculus już przewiduje sprzęt „Quest 3 i 4” – co oznacza, że ​​Facebook nadal będzie zaangażowany w samodzielny projekt VR Quest w najbliższej przyszłości. Facebook jest również aktywnie zainteresowany rozszerzoną rzeczywistością, z rozszerzeniem parę inteligentnych okularów premiera jeszcze w tym roku, ale Zuckerberg powtarza, że ​​nie będą miały standardowych elementów wizualnych AR.

Dyskutował również przejęcie CTRL-Labs przez Facebook, co sprawia, że ​​opaski na rękę wykrywają i interpretują sygnały nerwowe – częściowa alternatywa dla inwazyjnych interfejsów mózg-komputer, takich jak Neuralink Elona Muska. „Nie sądzimy, że ludzie będą chcieli otworzyć sobie głowę, aby korzystać z wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości” – mówi Zuckerberg. Zauważa, że ​​Neuralink ma bardzo realne zastosowania, szczególnie w technologiach medycznych, takich jak protezy kończyn. „Ale ostatecznie nie sądzę [that] będzie częścią produktu konsumenckiego, który wkrótce zostanie zaoferowany ”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple podkreśla tryb portretu inteligentnego w nowej reklamie iPhone’a 15

Po udostępnieniu filmu promującego funkcję Personal Voice wprowadzoną w tym roku w iOS 17, Apple opublikowało kolejny film na swoim kanale YouTube. ...

Najlepsza podklasa Łotra, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Łobuz specjalizuje się w ukrywaniu się...

Najlepsza podklasa Rangera BG3, atuty i przewodnik po budowie

Wrota Baldura 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. A Leśniczy to wojownik, który potrafi walczyć...
Advertisment