Warren Buffett wyprzedaje 115 milionów akcji AAPL


Konglomerat ujawnił w ten weekend, że należąca do Warrena Buffetta Berkshire Hathaway sprzedała około 13% swoich udziałów w Apple w pierwszym kwartale 2024 roku. Jednak pomimo sprzedaży około 115 milionów akcji, Buffett potwierdził swoje zaangażowanie w AAPL w przyszłości.

Tymczasem Tim Cook, który w sobotę wybrał się do Omaha na doroczne spotkanie Berkshire, pochwalił Buffetta za jego wiarę w Apple.

Warren Buffett wyprzedaje 115 milionów akcji AAPL

Jak donosi CNBCZ raportu zysków Berkshire za pierwszy kwartał 2024 r. wynika, że ​​jego udziały w Apple są obecnie warte 135,4 miliarda dolarów, co oznacza, że ​​posiada około 790 milionów akcji. Biorąc pod uwagę cenę akcji Apple, oznaczałoby to, że Berkshire sprzedał około 115 milionów akcji, CNBC mówi.

Mimo to Apple jest z dużą przewagą największym holdingiem w Berkshire. Podobnie Berkshire jest największym akcjonariuszem Apple poza dostawcami funduszy ETF.

Podczas dorocznego spotkania Berkshire Hathaway w sobotę Buffett pochwalił Apple i stwierdził, że to „jeszcze lepszy biznes” niż dwa inne duże holdingi konglomeratu, American Express i Coca-Cola. Buffett zapewnił także inwestorów: „Jeśli nie wydarzy się coś dramatycznego, co naprawdę zmieni alokację kapitału, naszą największą inwestycją będzie Apple”.

Reklama

Buffett nie podał konkretnych szczegółów, dlaczego Berkshire sprzedał w tym kwartale 13% swoich udziałów w Apple. Zasugerował jednak, że ma zwiększyć swój udział gotówkowy ze względów podatkowych:

„W najmniejszym stopniu nie przeszkadza mi wypisanie tego czeku i naprawdę mam nadzieję, że biorąc pod uwagę wszystko, co Ameryka zrobiła dla was wszystkich, nie powinno wam przeszkadzać, że my to zrobimy, a jeśli zrobię to przy 21%, to roku, a później zrobimy to z nieco większym procentem, nie sądzę, że naprawdę będziesz miał coś przeciwko temu, że w tym roku sprzedaliśmy trochę Apple”.

Dyrektor generalny Apple Tim Cook był w sobotę na dorocznym spotkaniu Berkshire w Omaha w Nebrasce. Cook powiedział, że w związku z decyzją Berkshire o wyładowaniu części udziałów w Apple CNBC że „mieć ich jako akcjonariusza to przywilej”.

Gdy Berkshire sprzedało 10 milionów akcji AAPL w 2020 r. Buffett przyznał później, że decyzja ta „była prawdopodobnie błędna”. W IV kwartale 2023 r. Berkshire sprzedał około 1% swoich udziałów w AAPL (10 mln akcji), co oznacza drugi kwartał z rzędu, w którym konglomerat zmniejszył swoje udziały w Apple.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...
Advertisment