Format Magic: The Gathering Pauper otrzyma oficjalny panel od WotC


Magia: Zgromadzenie nie jest pojedynczą grą, to szeroki ekosystem powiązanych formatów rozgrywki dla każdego rodzaju gracza. Niektóre z tych formatów — takie jak Vintage, Modern i Commander — możesz znać lepiej niż inne. Ale społeczność Magic jest większa niż kiedykolwiek wcześniej, a nawet tradycyjnie mniejsze formaty stają się coraz większe i bardziej wpływowe. W tym roku wydawca Wizards of the Coast postanowił zwrócić uwagę na Format papierowy.

Pauper został po raz pierwszy wprowadzony w 2009 roku jako nieoficjalny format stworzony przez fanów, który szybko zyskał na popularności. W poniedziałek, Wizards of the Coast ogłosiło, że wspiera Pauper z własnym panelem ekspertów. Oto, co to oznacza i jak potoczy się sytuacja w 2022 roku i później.

Pauper to unikalny format Magic, w którym wszystkie karty używane do gry muszą być wspólne — karty, które są zarówno liczne (mniej rzadkie), a zatem stosunkowo niedrogie w zakupie na rynku wtórnym. Zawiera karty z każdego zestawu Magic, jaki kiedykolwiek został wydany. Podobny do innych zbudowana Magiczne formaty, gracze mogą mieć do czterech kopii danej karty w 60-kartowej talii Pauper (w razie potrzeby z opcją 15-kartowego sideboardu). Podobnie istnieje lista banów przygotowana przez Wizards of the Coast, która wskazuje, którymi kartami nie możesz grać, ponieważ są one zbyt potężne, aby format mógł obsłużyć.

Tym, co sprawia, że ​​Pauper jest tak ekscytującym formatem Magic, jest sama liczba dostępnych kart. Możesz zbudować talię Pauper, używając tylko pozostałych kart z pudełka z pakietami dodatkowymi lub użyć teraz otwartych kart z ostatniego Draftu, w który grałeś w lokalnym sklepie z grami. Alternatywnie możesz kupić potrzebne karty online lub w sklepie stacjonarnym, często za ułamek ceny talii potrzebnej do rywalizacji w innym formacie. Co najważniejsze, Pauper obala pogląd, że sama rzadkość dyktuje, jak potężna może być karta Magii, ponieważ są to jedne z najpotężniejszych magia karty są wspólne lub niepospolite.

Podczas gdy Commander jest często postrzegany jako zwykły lub podstawowy format magia, Pauper gracze są jednymi z najbardziej doświadczonych, a doświadczenie to często pojawia się jako intensywny dyskurs online. W takich sytuacjach społeczność graczy Magic jest czasami zapraszana do pomocy i udzielania porad dotyczących zdrowego zarządzania tymi formatami.

Najlepszym przykładem wkroczenia Wizards of the Coast w celu udoskonalenia formatu opartego na społeczności jest sam format Commander. Dowódca został pierwotnie stworzony w latach 90. Adam Staley, a wkrótce został zaakceptowany w 2011 roku przez Wizards of the Coast wraz z wydaniem wstępnie skonstruowanych talii Commander. Dzięki temu poparciu dowódca jest nadzorowany przez Komitet Regulaminowy a w 2019 roku powstała Grupa Doradcza Dowódcy. Ich rolą jest przedstawienie swojego punktu widzenia na format pomocy i doradztwa dla Komitetu Regulaminowego. Te dwie grupy składają się z graczy Magic i osobowości, aby omówić zdrowie dowódcy. Co więcej, istnieją po to, aby zająć się problematycznymi kartami do zablokowania lub odblokować wszelkie karty, aby pomóc w zdrowym pielęgnowaniu formatu. Rozmowy te zostaną omówione zgodnie z decyzją ogłoszoną za pośrednictwem oficjalnych kanałów, do której gracze Magic mają się zastosować. Chociaż przez większość czasu niewiele potrzeba do zaktualizowania, bezpieczniej jest przekazać kondycję formatu dowódcy tym, którzy są gotowi poświęcić na to czas i troskę.

Reklama

Panel Pauper Format jest prowadzony przez Gavin Verhey, starszy projektant w Wizards of the Coast, który 15 lat temu pomagał w kuratorowaniu formatu tylko dla Commons. Wraz z Verheyem jest sześciu graczy Magic i osobistości ze społeczności Pauper, którzy pomagają dyskutować o kondycji formatu, i są Alex Ullman, Paige Smith, Ryuji Saito, Mirco Ciavatta, Alexandrew Weber, oraz ja. Pauper Formal Panel przedstawi również zalecenia dotyczące działań zespołowi Play Design w Wizards of the Coast. Podczas omawiania wezwań do działania działania te obejmują usuwanie lub odblokowywanie kart, aby zapewnić, że Pauper pozostaje jak najbardziej angażujący dla tych, którzy w nią grają. Według Verheya „ludzie, którzy normalnie banują karty, nie są tymi, którzy mają czas i wiedzę, aby stworzyć Pauper w sposób, w jaki naprawdę doceniliby gracze Pauper” – co przyznaje, że Wizards of the Coast nie jest w stanie zapewnić tej wiedzy . Jako taki, Panel Formatu Pauper istnieje, aby pomóc wypełnić tę lukę między jego graczami a Wizards of the Coast.

Chociaż pozostawienie odpowiedzialności za delikatny format rozgrywki w ręce samych graczy może być przerażające, członkowie komitetu mają te same pasje i obawy co wydawca, co oznacza, że ​​będą w stanie podjąć decyzję jako kolektyw. Sugeruje to, że Wizards of the Coast ma pewność, że zainwestuje zaufanie w kilka wybranych, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów, i chociaż ten poziom opieki nie jest wymagany w przypadku każdego formatu rozgrywki w Magic, Pauper jest jednym z niewielu, którzy mogą z tym zrobić najwięcej. Jeśli wspólny wysiłek Komitetu Zasad Dowódcy i Grupy Doradczej jest czymś, przez co można przejść, to przyszłość Pauper rysuje się w jasnych barwach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!