EK Vector FE Special Edition Blok wodny i łączniki Torque zdobywają nagrody iF Design Awards

Dzięki zeszłorocznemu sukcesowi bloku wodnego EK-Quantum Magnitude CPU, linia EK-Quantum otrzymała w tym roku dwie nowe nagrody iF DESIGN AWARDS. W kategorii sprzętu do gier jeden został przyznany blokowi wodnemu GPU EK-Quantum Vector FE Special Edition. Jest to najbardziej złożona obudowa bloku wodnego GPU jako rozwiązanie chłodzące, jakie do tej pory opracowała firma EK. Został zaprojektowany dla najnowszych kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 30 z serii Founders Edition i jest wyposażony w tylną płytę, która zapewnia, że ​​cała karta graficzna jest zamknięta i w ogóle niewidoczna.

Tworząc produkt halo dla rodziny bloków GPU Vector, FE Special Edition zawierał charakterystyczny zestaw wyzwań. Zbudowany jako produkt posprzedażowy dla kart graficznych Founders Edition RTX 3080 i RTX 3090, blok musiał negocjować z nieregularnymi kształtami PCB i niekonwencjonalnym montażem. Jednak w wyniku tych wyzwań wykorzystano kilka możliwości projektowych, aby stworzyć całkowicie unikalny i bezprecedensowy blok wodny GPU. Solidny aluminiowy egzoszkielet tworzy kołyskę, w której osadzone jest chłodzenie i oświetlenie, odsłaniając użytkownikowi tylko najpiękniejsze elementy.

Dwuczęściowy egzoszkielet z aluminium obrabianego CNC otacza cały blok wodny i kartę graficzną, ściśle przylegając do rowkowanej płyty tylnej i akrylowego terminala. Wzorowa jakość wykończenia w połączeniu z dyskretnie zintegrowanym oświetleniem krawędzi D-RGB akrylowych części utrwala jego luksusowy status halo. Idealnie wypolerowana szyba odsłania wysokowydajny silnik chłodzący i nic więcej, wszystkie śruby i uszczelki są ukryte pod egzoszkieletem.

Działa znacznie poniżej temperatury znamionowej wszystkich komponentów elektronicznych, aby zmniejszyć zmęczenie wynikające z cykli termicznych i zwiększyć żywotność karty graficznej, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność i zapewniając, że pozostanie ona technologicznie odpowiednia tak długo, jak to możliwe. Blok wodny jest mocowany mechanicznie tylko śrubami i wymiennymi uszczelkami, które pozwalają na utrzymanie go przez cały okres użytkowania, a następnie oddzielenie i recykling.

Złączki Torque zdobywają nagrody iF Design Awards
Okucia Torque wciąż przyciągają uwagę, co pomogło EK-Quantum Line zdobyć drugą w tym roku nagrodę iF DESIGN AWARD. Wraz z zeszłorocznym sukcesem bloku wodnego EK-Quantum Magnitude CPU, jest to trzecia nagroda za projekt w torbie dla EKWB. Okucia Torque są po prostu stworzone po to, by być inne i wyróżniać się od codzienności. Nie było to łatwe zadanie, ale EK zdecydowało się na skok kwantowy z nowym, odważnym projektem i opłaciło się.

Spójne zasady projektowania i szczegóły zostały wdrożone w celu ujednolicenia szerokiej gamy fizycznych i estetycznych odmian. Zasady te pozwalają użytkownikom wygodnie zbudować spójny system, który spełnia ich potrzeby i współgra pod każdym względem. Różne długości, średnice i kąty są połączone z obrotowymi elementami, aby uprościć i uporządkować budowę kompletnej pętli. Solidna i przemysłowa estetyka wyróżnia rodzinę Torque, podkreślając precyzyjne procesy produkcyjne użyte do ich stworzenia. Wyjątkowo można dodać kolorowy pierścień, aby nadać osobisty akcent kilku elementom wyposażenia.

Produkty Torque składają się głównie z toczonych maszynowo części z litego mosiądzu, zaprojektowanych w celu usunięcia minimalnej ilości materiału w celu uzyskania wymaganego kształtu. Teksturę powierzchni uzyskuje się poprzez liniowe przeciąganie, a nie radełkowanie, co zapewnia czystszy wygląd o równych proporcjach dla każdego rozmiaru łącznika. Ponieważ użytkownik musi skonfigurować i połączyć każdy element, głównie ręcznie, stanowią one jeden z najbardziej dotykowych procesów w konstruowaniu pętli chłodzącej ciecz. Proces ten zachęca użytkownika do rozłożenia i zbadania każdego pojedynczego elementu przed przebudowaniem go jako własnego, ekspresyjnego dzieła.

Reklama

Planowanie i składanie produktów to satysfakcjonujące doświadczenie, które zapewnia satysfakcjonujące poczucie osiągnięcia i zaangażowania. Ponieważ wszystkie złączki Torque wykorzystują zaakceptowany standard przemysłowy gwint i interfejs z kilkoma rozmiarami rur popularnych w każdym regionie, nie są one zastrzeżone i mogą być używane wielokrotnie na kilku komputerach. Dzięki wydajnej konstrukcji usuwana jest minimalna ilość materiału, a do uzyskania ostatecznej formy nie są wymagane żadne energochłonne procesy. Dodając lub wymieniając kolorowe pierścienie, oprawa podstawowa może nadal zapewniać użytkownikowi dodatkową wartość, zmniejszając starzenie się.

Co roku najstarsza na świecie niezależna organizacja projektowa, iF International Forum Design z siedzibą w Hanowerze, organizuje nagrodę iF DESIGN AWARD, uznaną na całym świecie nagrodę za wzornictwo. W tym roku zgłoszono ponad 10 000 zgłoszeń z 52 krajów w nadziei na otrzymanie znaku jakości.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak firmy na nowo zastanawiają się nad cyfrowymi doświadczeniami klientów w obliczu pandemii

Obsługa klienta się pogarsza. Wiele organizacji nie zapewniło klientom pozytywnych doświadczeń podczas szczytu pandemii i wykazuje niewielkie oznaki poprawy, gdy zaczynamy stawiać...

M1X MacBook Pro może być wyposażony w wycięcie, twierdzi wyciek w ostatniej chwili

Apple już dziś zapowiedziało swoje nowe modele MacBooka Pro M1X. Przedsiębiorstwo wysłał zaproszenia na swoje „Uwolnione” wydarzenie w zeszłym tygodniu, a wydarzenie...

Na zdjęciu chłodnice AIO nowej generacji firmy Corsair dla Intel Alder Lake

Nadchodzące chłodnice AIO Corsaira zostały ostatnio drażnione przez firmę, oprócz renderów urządzeń, które wyciekły przez VideoCardz. Wszystkie nowe chłodnice będą wyposażone w...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!