CSA wydaje pierwszą aktualizację standardu inteligentnego domu Matter


Materiał wystartował z hukiem sześć miesięcy temu, ale od tego czasu zrobiło się strasznie cicho. Ponieważ dostępnych jest tylko kilka nowych produktów, opóźnienia w obiecanych aktualizacjach istniejące produkty, i lodowate wprowadzenie wsparcia dla nowy standard inteligentnego domu z głównych platform — w szczególności Google I Amazonka — nie był to sukces, na który liczyło wielu ludzi (w tym ja). I dzisiejszy ogłoszenie o wydaniu Matter 1.1 sprawy nie pomoże.

Pierwsza aktualizacja Big Matter nie wnosi nic nowego; to tylko poprawki błędów i poprawki. Nie ma żadnego wsparcia obiecanych wcześniej nowych typów urządzeń: żadnych robotów odkurzających, żadnych urządzeń, żadnych kontrolerów bram garażowych, zdecydowanie żadnych kamer i absolutnie żadnej poprawy w dodawaniu urządzenia do wielu platform.

„Matter 1.1 tworzy ulepszoną ścieżkę rozwoju dla programistów i zapewnia nowe wrażenia użytkownikom”.

CSA mówi w swoim komunikat prasowy że „Matter 1.1 tworzy ulepszoną ścieżkę rozwoju dla programistów i nowe doświadczenia użytkowników”. Obejmuje to ułatwienie programistom tworzenia i certyfikowania produktów. CSA otwiera własne centrum testowe Matter w Portland w stanie Oregon, aby pomóc w tym drugim przypadku. Deweloperzy mogą pobrać plik Specyfikacja sprawy 1.1 I Sprawa 1.1 SDK Dzisiaj.

„Nowe doświadczenia użytkowników” wydają się ograniczać do rozwiązania powszechnego problemu, który widziałem odkąd zacząłem testować produkty Matter: urządzenia wyświetlają się jako offline w aplikacjach platformy, mimo że nadal mogą być podłączone i działać. Matter 1.1 zapewni „udoskonalenia” tak zwanych „urządzeń podłączonych sporadycznie” (zwykle urządzeń zasilanych bateryjnie, takich jak czujniki, zamki do drzwi i przełączniki), zmniejszając „prawdopodobieństwo, że urządzenie zostanie zgłoszone jako offline, gdy użytkownicy lub platformy będą wchodzić w interakcje z To.”

Pierwsza porcja produktów Matter (CSA twierdzi, że ma certyfikowane 1135 produktów, chociaż nie wszystkie są jeszcze dostępne do kupienia) obejmuje wiele z tych urządzeń ICD. Jest to więc bardzo potrzebna poprawka. Brak możliwości zarządzania urządzeniami z wybranej platformy, ponieważ są one wyświetlane jako odłączone, uderzają w sedno obietnicy Matter dotyczącej kompatybilności między platformami.

Skoro o tym mowa, kontrola wielu administratorów to wciąż wielki bałagan, a wersja 1.1 tego nie naprawia. Matter został zaprojektowany tak, aby ułatwić dodawanie urządzeń i sterowanie nimi za pomocą wielu platform — takich jak Apple Home, Google Home, Amazon Alexa i Samsung SmartThings. W praktyce, jak stwierdziłem z każdym testowanym przeze mnie urządzeniem Matter, w tym Żarówki Nanoleaf i Inteligentna wtyczka TP-Linknie jest łatwo sparować urządzenie z jedną platformą działającą na innej.

Aby być uczciwym wobec CSA, to naprawdę platformy muszą to naprawić. Problem polega na tym, że po uruchomieniu Matter nie ma zachęty, aby uczynić ten proces łatwym i prostym. Obecnie istnieją różne przepływy dla każdej platformy i chociaż dodanie urządzenia Matter ma być tak proste, jak zeskanowanie kodu QR, często jest to niejasne Który Kod QR, którego potrzebujesz. Kod Matter na samym urządzeniu może być użyty tylko do sparowania go z jedną platformą. Aby dodać do innego, musisz zdobyć nowy kod z pierwszej platformy. Ta wieloadministracyjna kontrola jest kluczową częścią korzystania z Matter, a obecnie jest zagmatwana i skomplikowana — jest dokładnym przeciwieństwem tego, czym powinna być Matter.

Co gorsza (tak, nic na to nie poradzę), kiedy idziesz na każdą platformę, szukając instrukcji, jak sparować swoje urządzenie z inną platformą, albo nie odnoszą się do tego, albo oferują pomocną odmianę następującego stwierdzenia : „Skontaktuj się z obsługą tej usługi innej firmy, aby uzyskać pomoc dotyczącą udostępniania urządzeń Matter”. Spróbuj przejść przez tę pętlę i zobacz, dokąd dojdziesz. (Nie rób tego. Zrobiłem to dla ciebie i nie warto.)

CSA jest tutaj organem zarządzającym i musi przyspieszyć i poradzić sobie z tym problemem, zamiast pozostawiać go każdej platformie do rozwiązania. Może Materia 1.1 nie była odpowiednim miejscem do tego; poprawki błędów i ulepszenia są na równi z kursem dla wdrożenia 1.1. Ale wkrótce musimy zobaczyć pewną poprawę lub inne korzyści płynące z materii Posiadać widoczne — takie jak szybka, lokalna kontrola, lepsze bezpieczeństwo i niezawodność — zagubią się w bałaganie obecnego doświadczenia.

Chociaż nie ma żadnych wiadomości na temat następnej wersji, CSA zobowiązała się do aktualizacji dwa razy w roku, a następna pojawi się jesienią 2023 r. CSA powiedziała, że ​​możemy spodziewać się nowych funkcji i nowych typów urządzeń obsługiwanych w tej wersji , ale z drugiej strony, mówili to już wcześniej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

FSP przedstawia nowe zasilacze Dagger Pro Series ATX 3.0 SFX

FSP Group, jeden z wiodących światowych producentów wysokowydajnych zasilaczy OEM i ODM, przedstawia nową generację zasilaczy SFX serii DAGGER PRO o mocy 750...

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...
Advertisment