Ampere Computing przedstawia nową rodzinę procesorów AmpereOne ze 192 niestandardowymi rdzeniami


Firma Ampere Computing ogłosiła dzisiaj nową rodzinę procesorów AmpereOne z maksymalnie 192 jednowątkowymi rdzeniami Ampere – najwyższą liczbą rdzeni w branży. Jest to pierwszy produkt Ampere oparty na nowym, niestandardowym rdzeniu firmy, zbudowanym od podstaw i wykorzystującym wewnętrzne IP firmy. CEO Renée James, która założyła Ampere Computing, aby zaoferować nowoczesną alternatywę dla branży z procesorami zaprojektowanymi specjalnie pod kątem wydajności i wydajności w chmurze, powiedziała, że ​​zachodzi fundamentalna zmiana, która wymaga nowego podejścia.

„Co kilka dekad w dziedzinie obliczeń pojawiała się aplikacja napędzająca lub wykorzystująca wydajność, która wyznacza nowy poziom wymagań dotyczących wydajności” — powiedział James. „Obecne zastosowania napędzające to sztuczna inteligencja i połączone wszystko, w połączeniu z naszym ciągłym użytkowaniem i pragnieniem korzystania z mediów strumieniowych. Nie możemy nadal wykorzystywać mocy jako zastępcy dla wydajności w centrum danych. W Ampere projektujemy nasze produkty tak, aby zmaksymalizować wydajność przy zrównoważonym mocy, dzięki czemu możemy nadal napędzać przyszłość branży”.

Firma Ampere, która stworzyła kategorię procesorów natywnych w chmurze ze swoimi procesorami Ampere Altra i Ampere Altra Max, nadal intensywnie koncentruje się na wypełnianiu zobowiązania do dostarczania przewidywalnych i szybkich produktów, które przodują na rynku pod względem wydajności i wydajności. Firma przedstawiła dziś swoją najnowszą rodzinę produktów opartych na rdzeniach Ampere, AmpereOne, aby zapewnić wydajną i wydajną pracę obliczeniową dalej niż dotychczas.

Dzięki AmpereOne firma poszerza swoje portfolio, zapewniając jednocześnie dalsze korzyści w zakresie wydajności, skalowalności i wydajności. Ampere Altra i Ampere Altra Max będą nadal służyć chmurze wraz z innymi kluczowymi segmentami, które wymagają najwyższej wydajności przy najniższym zużyciu energii.

„AmpereOne to coś więcej. Więcej rdzeni, więcej operacji we/wy, więcej pamięci, większa wydajność, więcej funkcji w chmurze” — powiedział Jeff Wittich, dyrektor ds. produktów w Ampere. „Dzięki naszym niestandardowym rdzeniom Cloud Native firmy Ampere jest to kolejny krok w zerwaniu z ograniczeniami związanymi ze starszymi rozwiązaniami obliczeniowymi. Żaden inny procesor nie może się do nich zbliżyć. Chodzi o skalę chmury z maksymalną wydajnością na szafę”.

AmpereOne jest zbudowany od podstaw z 192 specjalnie zaprojektowanymi rdzeniami Ampere, dużymi prywatnymi pamięciami podręcznymi zoptymalizowanymi pod kątem chmury i nowymi funkcjami chmury mającymi na celu szybkie wykorzystanie chmury, takie jak sztuczna inteligencja. Te funkcje, takie jak zarządzanie przeciążeniem sieci, precyzyjne zarządzanie energią i znakowanie pamięci, poprawiają również spójność wydajności, łatwość zarządzania i bezpieczeństwo wysokowydajnych, intensywnie wykorzystywanych środowisk, takich jak chmura. Cała platforma jest skalowana przez dodanie ośmiu kanałów pamięci DDR5 i 128 linii PCIe Gen5 IO. Procesor powstaje w procesie technologicznym 5 nm.

„Rezultatem wszystkich tych innowacji jest najbardziej wydajny i najbardziej wydajny rdzeń w branży do obsługi obciążeń w chmurze” — powiedział Wittich.

Reklama

„AmpereOne zapewnia klientom Ampere najwyższą ogólną wydajność, skalowalność i gęstość dla obciążeń Cloud Native”, powiedział, dodając, że procesory Cloud Native firmy Ampere oferują ponad 2-krotną przewagę wydajności w porównaniu z konkurencyjnymi procesorami do wnioskowania AI ze względu na ich mniejsze opóźnienia i wyższą przepustowość .*

Wraz z dodaniem rodziny AmpereOne, Ampere poszerza swoje portfolio produktów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby obliczeniowe Cloud Native – od najniższej mocy i najbardziej ograniczone do wymagań klientów na największą skalę. Zaufanie do tego portfolio produktów widać po rosnącej bazie klientów Ampere, która obejmuje wiodących dostawców CSP, takich jak Google Cloud, Microsoft Azure, Oracle Cloud, Alibaba i Tencent, a także wiodących producentów OEM, takich jak HPE i Supermicro.

James powiedział, że nastąpiła fundamentalna zmiana w architekturze, która sprawiła, że ​​większa wydajność przy większej wydajności stała się nowym imperatywem.

„Nadszedł czas, abyśmy jako branża dotrzymali kroku i przyjęli zmiany. Nasz przyszły rozwój jako branży zależy od tego” – powiedziała. „Chmura zapoczątkowała zupełnie nowy świat i nowe podejście do tworzenia oprogramowania. Czy nie nadszedł czas, aby mikroprocesor zrobił to samo?”

Powiedziała, że ​​potrzeba tej zmiany w architekturze jest spotęgowana wykładniczym wzrostem mocy obliczeniowej, który doprowadził do rywalizacji o zasoby zasilania między centrami danych a krytycznymi inwestycjami komercyjnymi i mieszkaniowymi. „Zrównoważony rozwój nie jest już tylko częścią działań ESG – ma kluczowe znaczenie dla całego przyszłego wzrostu mocy obliczeniowej”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment