Bransoletka pani Marvel może być odpowiedzią MCU na Quantum Bands


Chociaż Kamala Chanmoce były znacznie przerobiony dla MCUnajnowszy odcinek Disney Plus” Pani Marvel seria być może przygotowuje ujawnienie, które łączy jego bohatera i jej umiejętności z oryginalnymi komiksami Captain Marvel z Marvela.

Kamala początkowo nie myśli aż tak bardzo o zabytkowej bransoletce, którą otrzymuje w pakiecie prezentowym od swojej babci Sany (Samina Ahmad) w Pani Marvelpierwszy odcinek. Ale kiedy rzeczywiście go zakłada, od razu zdaje sobie sprawę, że w tej pamiątki jest znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka. Oprócz przeniesienia Kamali (przynajmniej mentalnie) na inny samolot skąpany w neonowym świetle, bransoletka odblokowuje jej moc generowania świecących konstrukcji wykonanych z niezidentyfikowanej energii, która pochodzi z jej wnętrza.

W krótkim czasie, odkąd Kamala dostała bransoletkę w swoje ręce, skupiła się głównie na tym, aby dowiedzieć się, co może z nią zrobić i dlaczego jej pozornie przeciętna babcia wysyła jej tak dziwny — i być może nieziemski — sprzeciw, że nikt z jej rodziny wspominałem wcześniej. Ponieważ Kamala jest zajęta ślubem swojego brata Aamira (Saagar Shaikh) w Pani Marveltrzeci i najnowszy odcinek, „Destined”, nie znajduje odpowiedzi na pytania wszystko jej pytań. Ale „Destined” ustala kilka interesujących szczegółów dotyczących historii rodziny Khanów, które bardzo przypominają Pani Marvelsposób na związanie losu Kamali z dziedzictwem bohaterów komiksów, których płaszcz nosi.

Reklama

Kamala tworząca twardą lekką konstrukcję.
Obraz: cud

Zanim „Destined” skupi się na życiu Kamali, po raz pierwszy otwiera się w kluczowym momencie w 1942 roku, kiedy jej prababka Aisha (Mehwish Hayat) i grupa kolegów odkrywców w końcu znaleźli bransoletkę w świątyni gdzieś w okupowanej przez Brytyjczyków Indie. Nie ujawniono, w jaki sposób bransoletka się tam dostała, ale Aisha, jej towarzyszka Najma (Nimra Bucha) i wszyscy obecni mogli wyraźnie zobaczyć, że zwłoki, do których była przymocowana, miały wyraźny odcień niebieskiego, bardzo podobny do niektórych Obcy Kree widziany w Kapitan Marvel. Gdy świątynia była oblężona, Aisha i inni wiedzieli, że nie mają czasu, aby dokładnie sprawdzić, czy Zarówno bransolety zostały tam ukryte, a gdy budynek runął, odkrywcy są rozdzieleni i nie są pewni, co się stało ze złotym skarbem.

Podczas gdy Pani Marvel pokazuje to wszystko w retrospekcji. Kamala słyszy to od Najmy bezpośrednio po dziś dzień, chwilę po tym, jak para udaje się uniknąć schwytania przez Departament Kontroli Uszkodzeń. Aż do tego momentu Kamala nie miała powodu podejrzewać, że Najma była kimś więcej niż jej matką Kamrana (Rish Shah), ale z powodu wszystkich dziwnych rzeczy, które przytrafiły się jej osobiście, nie szokuje Kamala, gdy dowiaduje się, że Najma nie jest dokładnie ludzki. Zamiast tego Kamran, Najma i wszyscy inni podróżujący przyjaciele Aishy identyfikują się jako Potajemni — podzbiór długowiecznych istot podobnych do dżinów, wyrzuconych ze swojego domu w innym wymiarze.

W komiksach Marvela Clandestines to rodzina ludzi, których różne magiczne moce wywodzą się z tego, że jeden z ich angielskich przodków spełnił życzenie nieśmiertelności przez zielonoskórego dżina, którego ostatecznie poślubił. W Pani MarvelNajma mówi o Podziemnych jako o rodzinie i sugeruje, że chociaż Aisha mogła nie być jedną z nich, uważali ją za sojusznika, który pomaga im wrócić do domu przy użyciu mocy bransoletek.

Najma i Kamala przeżywają tę samą wizję.
Obraz: cud

Ponownie, większość „Destined” skupia się na ślubie Aamira i Kamali, która stara się zachować swoje sekretne życie jako strażniczka w ukryciu przed jej biologiczną rodziną. Ale nacisk, jaki ten odcinek kładzie na bransoletkę Kamali i pomysł, by ludzie używali ich do otwierania portali do innych wymiarów, sprawia, że ​​wydaje się, że Pani Marvelwprowadza wersję MCU zarówno Quantum Bands, jak i Nega-Bands, potężnych obiektów, które są znaczącą częścią historii Kree w komiksowym wszechświecie Marvela.

Zanim Kamala Khan została najnowszą Ms. Marvel, tytuł początkowo należał do Carol Danvers do Ona zrezygnował, aby zostać najnowszym Kapitanem Marvelem, kryptonimem przyjętym po raz pierwszy przez żołnierza Kree, Mar-Vella, po tym, jak ludzie błędnie wymawiają jego imię. Chociaż dziedzictwo Kree Mar-Vella zapewnia mu domyślnie szereg przewag nad ludźmi, nie wchodzi w moc Kapitana Marvela, z której jest najbardziej znany, dopóki pisarz Archie Goodwin i artysta Don Heck’s Kapitan Marvel #16 z 1969. Po tym, jak Mar-Vell udowodnił, że jest naprawdę przerażającym wojownikiem i prawie poświęca swoje życie, Najwyższa Inteligencja Kree nagradza go, wzmacniając jego moce i dając mu nowy czerwono-czarny kostium zaakcentowany parą złotych bransoletek, znanych jako Nega-Bands.

Oprócz umożliwienia Mar-Vellowi manipulowania różnymi formami energii, Nega-Bands stworzyły również problem dla bohatera, ponieważ ich połączenie ze Strefą Negatywną (sława Fantastycznej Czwórki) doprowadziło do przeniesienia samego Mar-Vella i uwięziony tam. Dopiero Rick Jones, długoletni ludzki przyjaciel Avengers, natknął się i założył kolejny zestaw Nega-Bands, dzięki czemu Mar-Vell został tymczasowo uwolniony ze Strefy Negatywnej. Przez jakiś czas Mar-Vell i Jones osiedlili się w dziwnym podwójnym życiu, w którym okresowo używali swoich Nega-Band do zamieniania się miejscami na Ziemi i w Strefie Negatywnej na kilka godzin, umożliwiając im obu działać jako superbohaterowie.

Wendell używa pasm kwantowych do tworzenia konstrukcji w kształcie pięści.
Obraz: Marvel Comics

Mimo wersja Mar-Vell . z zamienioną płcią istniejący w MCU i pojawiający się w Kapitan Marvel, ani ona, ani Nega-Bands nie są specjalnie przywołani w „Przeznaczonym”. Ale sposób, w jaki bransoletka wydaje się przenosić tych, którzy jej dotkną, w inne miejsce – miejsce nie na Ziemi – przypomina ukłon w stronę zdolności teleportacyjnych Nega-Bands i psychicznego połączenia, które stworzyli między Mar-Vellem i Jonesem. Co ciekawe, Nega-Bands nie są jedynym ważnym elementem biżuterii związanej z Kapitanem Marvelem z komiksów, które Pani Marvel może przerabiać swój pierwszy występ na żywo.

W Kapitan Marvel #29 Jima Starlina, bohaterstwo Mar-Vell i już znaczne poziomy mocy są częścią tego, co popycha Eona — antropomorficzne ucieleśnienie czasu — do wybrania go jako ostatniego z długiej linii wyznaczonych Obrońców Wszechświata. Bycie obrońcą wszechświata stało się od tego czasu równoznaczne z posiadaniem pasm kwantowych Eona, pary bransoletek z kanałami energii, na których wzorowane są bardziej nowoczesne projekty Nega-Bands of Kree. Ale ponieważ wiedza o komiksach ma tendencję do zmieniania się i jest pisana poza kolejnością przez różne kreatywne zespoły, Quantum Bands stały się znacznie ściślej związane z wieloma kosmicznymi bohaterami, którzy przez lata przeszli przez Quasar, jak były agent SHIELD Wendell Vaughn.

Tak jak się wydaje Pani Marvel musiał wymyślić zupełnie nowy sposób, aby jego bohater radził sobie w bitwie, w Mark Gruenwald, Paul Ryan i Paul Benton Kwazar Po pierwsze, niewyszkolony Vaughn mniej więcej używa pasm kwantowych do tworzenia konstrukcji w kształcie pięści w taki sam sposób, jak Kamala. Pani Marvelwyjaśniła, że ​​niezależnie od konkretnie mocy Kamali, wytwarza całą tę energię własną parą, co oznacza, że ​​jej bransoletka nie jest bezpośrednim odpowiednikiem ani Nega-Bands, ani Quantum Bands. Ale biorąc pod uwagę, jak solidna jest praca Pani MarvelDo tej pory sprytnie pracując w kawałkach wszystkich różnych historii, które położyły podwaliny dla Kamali, aby została bohaterką, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby jej bransoletka odgrywała kluczową rolę w tym, co będzie dalej w MCU.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5 tydzień po czwartej wersji beta. Ta aktualizacja ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Apple...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!