Apple @ Work: Apple opracowuje funkcję instalowania aplikacji spoza App Store w systemie macOS; oto, co pokazuje intencje Apple związane z Apple Business Essentials


Apple @ Work jest dostarczany przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje 5 różnych aplikacji na jednej platformie wyłącznie Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 32 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i bezpieczeństwa milionów urządzeń Apple każdego dnia. Zamów DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz włączyć autopilot swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Kiedy dowiedziałem się o publicznym wydaniu Apple Business Essentials, jedno z pytań, które zadałem, dotyczyło tego, czy coś było nowe w porównaniu z okresem beta. Jedną z kluczowych rzeczy, które Apple dodaje, jest możliwość instalowania aplikacji, a nie ze sklepu Mac App Store. Apple powiedział, że jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji z okresu beta i planuje dostarczyć ją jeszcze tego lata.

O Apple @ Praca: Bradley Chambers zarządzał korporacyjną siecią IT w latach 2009-2021. Dzięki swojemu doświadczeniu we wdrażaniu i zarządzaniu zaporami ogniowymi, przełącznikami, systemem zarządzania urządzeniami mobilnymi, Wi-Fi klasy korporacyjnej, setkami komputerów Mac i setkami iPadów, Bradley przedstawi sposoby, w jakie Menedżerowie Apple IT wdrażają urządzenia Apple, budują sieci do ich obsługi, szkolą użytkowników, historie z okopów zarządzania IT i sposoby, w jakie Apple może ulepszać swoje produkty dla działów IT.


Jeśli chodzi o zarządzanie iPadem i iPhonem, instalacja aplikacji jest powiązana z App Store. Tak, możesz instalować niestandardowe aplikacje, ale nie ma koncepcji sideloadingu aplikacji na iOS, więc nigdy nie pojawia się jako potencjalna funkcja. Ponieważ zarządzanie urządzeniami Mac stało się coraz bardziej powszechne, częstym przypadkiem użycia przez administratorów Apple jest instalowanie aplikacji niedostępnych w Mac App Store. Bądźmy szczerzy, większość najważniejszych aplikacji w systemie macOS to nie w Mac App Store. Nawet jeśli tam jest wersji w Mac App Store, wielu administratorów wolałoby używać bezpośredniej wersji od producenta, aby uzyskać szybsze aktualizacje i większą kontrolę. Aplikacje takie jak Zoom, Microsoft Office, Slack, Adobe Creative Cloud i inne są typowymi aplikacjami, które mają użytkownicy korporacyjni Apple, a które IT musi instalować, aktualizować i zarządzać.

Wielu dostawców MDM oferuje teraz zarządzanie aplikacjami spoza App Store w systemie macOS, ale było to zauważalnie nieobecne w MDM w Apple Business Essentials. Zbudowany na FleetSmith, Apple Business Essentials może z łatwością zarządzać nawet 500 urządzeniami. FleetSmith był znany z tej funkcji (mimo że została usunięta, gdy Apple ją nabył), więc dziwne było, że brakowało jej w ABE w okresie beta. Klienci pytali, a Apple zgodziło się, że to ważna funkcja. W Apple Business Essentials pojawi się jeszcze tego lata.

Jakie znaczenie ma popieranie przez Apple aplikacji spoza App Store?

Apple jest przeciwny sideloadingowi na iOS i wydaje się, że toczy ciągłe bitwy sądowe z różnymi krajami w tej sprawie. Po stronie Maca aplikacje spoza App Store były przez dziesięciolecia jedynym sposobem na instalowanie aplikacji. Klienci potrzebować ta funkcja, ponieważ wiele aplikacji nie działa z regułami App Store Sandbox.

Reklama

Stworzenie przez Apple własnego sposobu na instalowanie krytycznych aplikacji dla małych firm ma kluczowe znaczenie dla głównego wroga: niezarządzanych komputerów Mac w pracy. To kluczowy wniosek, jaki mam od firmy Apple, która buduje własne rozwiązania instalacyjne spoza App Store — firma Apple jest zaangażowana w dostarczanie większej liczby powodów, aby zarządzać komputerami Mac w pracy. Im więcej funkcji jest wbudowanych w Apple Business Essentials, tym więcej małych firm mogą przekonać do wdrożenia całej swojej floty (nawet jeśli jest to tylko kilka komputerów Mac). Ta intencja jest dobra dla innych dostawców MDM, takich jak Mosyle, Kandji i Jamf. Jak powiedziałem, konkurentem dla Apple są niezarządzane komputery Mac w miejscu pracy

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...

Najlepsze oferty dzisiaj: Samsung Galaxy Tab S8, inteligentne monitory, urządzenia peryferyjne do gier i nie tylko

Źródło: Pocketnow Dzisiejsze najlepsze oferty ZAWARTOŚĆ BLISKO Samsung Galaxy Tab...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!