Apple rozpocznie produkcję iPhone’a 14 w Indiach i Chinach


Główny partner Apple, Foxconn, ma linie produkcyjne iPhone’a w kilku innych miejscach na świecie poza Chinami, takich jak Brazylia i Indie. Jednak operacje w Chinach pozostają najważniejsze, jeśli chodzi o światowe wysyłki iPhone’ów. Tym razem wydaje się jednak, że Apple rozpocznie produkcję iPhone’a 14 jednocześnie w Indiach i Chinach.

Raport pochodzi od rzetelnego analityka Ming-Chi Kuo, który ujawnił, że przynajmniej jeden z nowych modeli iPhone’a 14 będzie produkowany w Indiach w tym samym czasie, co w Chinach. Jeśli to prawda, będzie to pierwszy raz, kiedy produkcja iPhone’a nowej generacji rozpocznie się w innym kraju jednocześnie z Chinami.

Jak zauważył Kuo, w normalnych sytuacjach produkcja nowego iPhone’a poza Chinami trwa zwykle kilka miesięcy. Na przykład, Foxconn rozpoczął montaż iPhone’a 13 w Indiach w kwietniu br., natomiast produkcja w Brazylii rozpoczęła się kilka tygodni później.

Oczywiście produkcja iPhone’a w innych krajach nie ma na celu zaspokojenia globalnego popytu, ale obsługi rynków lokalnych. Według Kuo, moce produkcyjne iPhone’a 14 w Indiach nie wystarczą, aby w krótkim okresie wypełnić lukę spowodowaną wyzwaniami produkcyjnymi w Chinach, ale nadal jest to „ważny kamień milowy dla Apple”, jeśli chodzi o rozszerzenie produkcji iPhone’a na inne miejsca.

Analityk podkreśla, że ​​decyzja Apple o przyspieszeniu produkcji iPhone’a 14 w Indiach wynika z geopolitycznego wpływu na łańcuch dostaw firmy.

Apple szuka alternatywy dla Chin

Jak zgłoszone wcześniej dzisiajApple ostrzegł swoich dostawców przed możliwą „zemstą” rządu chińskiego na Stanach Zjednoczonych po kontrowersyjnej wizycie przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie. Pelosi odbył spotkania z niektórymi dostawcami Apple, takimi jak producent chipów TSMC i tajwański monter Pegatron. Od tego czasu pojawiły się doniesienia, że ​​Chiny blokują przesyłki od tych firm.

Reklama

W tym samym czasie rozpoczęto również produkcję linii iPhone 14 w obliczu opóźnień spowodowanych brakami komponentów a niektóre drobne problemy z jakością. Zwiększając produkcję iPhone’ów w Indiach, a potencjalnie także w Brazylii, Apple może powoli zmniejszać swoją zależność od Chin – choć będzie to dość trudne do osiągnięcia.

Jednak pomimo tych wszystkich niepowodzeń analitycy nadal wierzą, że Apple ogłosi nowe iPhone’y w przyszłym miesiącu. Krążą również pogłoski, że firma po raz pierwszy wprowadzi Apple Watch nowej generacji z modelem Pro i przeprojektowanym iPadem klasy podstawowej z portem USB-C i 5G.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!