To są najlepsze telefony poniżej 500 USD w 2022 roku


Źródło: Pocketnow

ZAWARTOŚĆ
BLISKO

W 2022 r. smartfony kosztujące poniżej 500 USD są jednymi z najbardziej wydajnych urządzeń, a producenci OEM mieszają i dopasowują komponenty, aby stworzyć jedne z najbardziej wszechstronnych pakietów. Dodaj do tego wyjątkowe zalety, które pomagają wyróżnić urządzenie, a zobaczysz, że klienci, teraz rozpieszczani wyborem, mają pod ręką złożoną sytuację.

Dlatego w tym artykule przyjrzymy się kilku najlepszym urządzeniom w tej kategorii – znanych jako średniej klasy – aby zobaczyć, co jest w ofercie i jak jedno z nich może idealnie pasować do Twojego portfela i kieszeni.

Google Pixel 6a

Kolory pikseli 6a Źródło: Google

Google Pixel 6a trafia na rynek, obnosząc się z Google Tensor SoC i podążając śladami Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Jeśli szukasz smartfona, który jest dobrze zaokrąglony na więcej sposobów niż jeden z zestawem kompromisów, za 449 USD, Pixel 6a to urządzenie, które łatwo polecić.

Reklama

Kompaktowy telefon według standardów 2022, Pixel 6a jest dostarczany z 6,1-calowym wyświetlaczem OLED FHD+ 60 Hz z ochroną Gorilla Glass 3 i skanerem linii papilarnych pod wyświetlaczem. Chociaż częstotliwość odświeżania i standard ochrony mogą wydawać się niedociągnięciami, reszta pakietu na tym smartfonie to nadrabia.

Google Tensor obsługuje każde przetwarzanie wymagane przez użytkownika i ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o maksymalizację sprzętu aparatu — 12,2 MP Wide i 12 MP Ultrawide z tyłu oraz 8 MP przednią strzelankę — dając najlepsze wyniki fotograficzne w tym segmencie. Co więcej, modem z obsługą 5G i elementy wewnętrzne zasila bateria o pojemności 4410 mAh z obsługą ładowania 18 W.

Google Pixel 6a to telefon godny tytułu następcy ze względu na cenę wywoławczą. Tak, niektóre recenzje i ostatnie raporty wskazały na problemy z urządzeniem, ale prawdopodobnie zostaną rozwiązane, tak jak zrobił to Google z pozostałymi dwoma telefonami, które są częścią serii Pixel 6. Pixel 5a — jego poprzednik — był niezwykłym gadżetem, a ten model podąża jego śladami bez wielu błędów.

Decyzja o utrzymaniu tego samego języka projektowania, co obecne flagowce i dołączeniu tego samego chipsetu, jest pozytywna i uważamy, że cały pakiet jest tego wart, jeśli szukasz najlepszej wydajności aparatu i obsługi oprogramowania na równi z większością konkurencja.

Notatka: Google Pixel 6a otrzyma trzy duże aktualizacje Androida i pięcioletnie poprawki bezpieczeństwa.

PBI Google Pixel 6a Kolor szałwii

Google Pixel 6a

Google Pixel 6a jest dostarczany z najlepszymi w swojej klasie funkcjami i pewnym sprzętem oferowanym przez jego flagowych braci – chip Google Tensor i najwyższej klasy oprogramowanie aparatu są przyciągające wzrok. Język projektowania wprowadzony w serii Pixel 6 jest również widoczny na smartfonie, a za 449 USD stanowi pakiet, który można łatwo polecić.

Nic Telefon 1

Nic Telefon 1 w kolorze białym z aktywnymi światłami Glyph Źródło: Pocketnow

Po Google Pixel 6a i jego podejściu do umieszczania wszystkich jajek w koszyku aparatu i oprogramowania jest [Nothing Phone 1]((https://pocketnow.com/nothing-phone-1). Urządzenie, które preferuje dystrybucję swojego budżetu — lub jajek — w równym stopniu wśród wszystkich wskaźników używanych do pomiaru wartości smartfona. Gdyby telefon Nothing 1 był oficjalnie dostępny w Ameryce Północnej , urządzenie prawdopodobnie będzie naszym najlepszym wyborem w tej kolekcji ze względu na jego sprzęt i czyste oprogramowanie, które stanowią świetny zakup.

Jeśli przeliczysz europejskie ceny urządzenia na dolary amerykańskie, cena spadnie poniżej 500 USD, co według jego specyfikacji jest kradzieżą. Z przodu znajduje się 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED FHD+ 120 Hz, który, jak wspomniano wnasza pełna recenzja telefonu Nothing 1, to niesamowity panel. Jego kąty widzenia i kolory są dobrze wyważone, a w aplikacji Ustawienia jest wystarczająca kontrola, aby zaspokoić Twoje upodobania.

Nic nie zdecydowało się na umieszczenie Snapdragona 778G Plus w tym smartfonie, aby obsłużyć wydajność. Oferowana wydajność nie jest w żaden sposób porównywalna z wynikami uzyskanymi z chipsetu z serii 800, ale też nie jest garbem. Smartfon z łatwością poradzi sobie z każdym zadaniem, a dołączona do zestawu bateria 4500 mAh pozwala na cały dzień użytkowania, zanim trzeba będzie szukać ładowarki. Dołączone wsparcie dla szybkiego ładowania 33 W sprawi, że będziesz gotowy do pracy w ciągu kilku minut w ciągu godziny.

Aparaty w tym telefonie nie są złe, ale nie są też jego najmocniejszą stroną. Podstawowy aparat 50 MP Wide może dawać świetne rezultaty, ale 50 MP Ultrawide to mieszana torba. Niemniej jednak, jeśli szukasz urządzenia z niektórymi niuansami flagowego smartfona bez rozbijania banku, warto mieć to urządzenie na oku.

Nic Telefon 1 Obraz Pudełka Produktu

Nic Telefon (1)

Phone 1 to pierwszy smartfon marki Nothing. Jest wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz OLED 120 Hz z wąskimi ramkami, specjalnie dostrojony procesor Qualcomm Snapdragon 778G+, diody LED z tyłu, podwójne czujniki aparatu 50 MP i wiele innych.

Samsung Galaxy A53

Zdjęcie z góry na kolor Samsung Galaxy A53 Źródło: Samsung

Dzięki Google Pixel 6a i Nothing Phone 1, które pojawiają się na rynku jako świetne opcje do kupienia w cenie 449 USD, Galaxy A53 ma swoją pracę, aby wydawał się godną alternatywą. Na szczęście ma arkusz specyfikacji, aby się sam poprzeć. Podobnie jak Nothing Phone 1, ten smartfon ma 6,5-calowy wyświetlacz FHD+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. A wiedząc, że panel pochodzi od Samsunga, możesz spać spokojnie o jego jakość.

Oprócz wyświetlacza, inne mocne strony Samsunga Galaxy A53 to aparaty i długotrwała obsługa oprogramowania. Podczas gdy sprzęt kamery składa się z dodatkowych czujników, które nie są najwyższej jakości, te, które wykonują ciężkie podnoszenie, są więcej niż zdolne. Samsung Galaxy A53 jest dostarczany z głównym aparatem 64 MP z OIS, 12 MP Ultrawide, 5 MP Depth i 5 MP Macro. Z przodu znajdziesz szerokokątny aparat 32 MP.

Jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania, Samsung ustępuje tylko Apple, ponieważ obiecuje cztery lata aktualizacji systemu operacyjnego dla tego urządzenia – to lepiej niż obiecane przez Google trzy dla Pixela 6a. Ale jeśli planujesz uzyskać intensywną wydajność, powiedzielibyśmy, że lepiej byłoby poszukać gdzie indziej. Podczas gdy zapakowany tutaj Exynos 1280 nie jest słabym procesorem, urządzenia z SoC firmy Qualcomm lub MediaTek sprawią, że urządzenie będzie bardziej sprężyste po kilku latach użytkowania. Wreszcie, zasilanie sprzętu w Galaxy A53 to bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem 25 W.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie masz nic przeciwko smakowi Androida Samsunga i wolisz mieć urządzenie z szeregiem funkcji wbudowanych w jego oprogramowanie, Galaxy A53 nie jest urządzeniem, które trudno polecić. Możesz nawet znaleźć atrakcyjne oferty wymiany urządzenia na oficjalnej stronie Samsunga, dzięki którym zakup urządzenia będzie tańszy.

Samsung Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A53

Samsung Galaxy A53 jest pakowany w 6,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED, Exynos 1280 i baterię 5000 mAh wraz z przyzwoitym zestawem czujników aparatu. Za 450 USD oferuje kombinację, która jest idealną równowagą ceny i specyfikacji.

iPhone SE 3. generacji

Obraz bohatera iPhone'a SE 5G 2022 Źródło: Pocketnow

2022 dał nam również nową wersję iPhone’a SE. Podczas gdy podobno większy rozmiar lub konstrukcja podobna do iPhone’a XR nie zmaterializowały się w budżetowym telefonie Apple, otrzymał wewnętrzny guz, co pozwoliło na umieszczenie A15 Bionic w obudowie i możliwości 5G. Jeśli chcesz zdobyć iPhone’a bez ponoszenia zbyt dużych kosztów lub chcesz doświadczyć nowszego oprogramowania bez rezygnacji z zaufanego przycisku głównego, to jest to urządzenie do wyboru.

Nie jest trudno rozwalić iPhone’a SE za jego stary sprzęt, ponieważ wciąż jest dostarczany z 4,7-calowym wyświetlaczem LCD Retina 60 Hz i sprzętem fotograficznym, który nie zmienił się zbytnio od lat. Mimo to, jeśli spojrzysz na cały pakiet i sposób, w jaki zapewnia zwrot z inwestycji dzięki możliwości użytkowania przez lata, stanowi to przekonujący argument.

Jest wyposażony w 12-megapikselowy aparat z tyłu i przednią strzelankę 7 MP, z których oba mogą uchwycić wspomnienia – chociaż urządzenie ma problemy w słabo oświetlonych scenariuszach, ponieważ nie ma trybu nocnego. Koncentrując się na wydajności, A15 Bionic — flagowy procesor Apple z 2021 r. — zapewni, że żadne zadania nie będą trudne do wykonania. Może nawet grać w najbardziej intensywne graficznie gry bez wysiłku. Aby dopełnić pakiet, Apple jeszcze poprawiło żywotność baterii w tej generacji, twierdząc, że zapewni lepszą wytrzymałość niż jego poprzednik.

W naszych oczach iPhone SE za 429 USD jest dla kogoś, kto chce nadal korzystać z urządzenia z systemem iOS i nie przeszkadza mu mały ekran. Jeśli nie jesteś w tej łodzi i potrzebujesz więcej od swojego urządzenia, być może warto mieć na oku nieco droższy iPhone 12 mini.

iPhone SE 2022 CZERWONY

iPhone SE (2022)

iPhone SE 2022 pojawił się z obsługą 5G i A15 Bionic SoC, oferując niezrównaną wydajność iPhone’a 13 przy niskich kosztach. Jest to najbardziej przystępny cenowo iPhone, który jest wyposażony w nowe funkcje aparatu i lepszą żywotność baterii w porównaniu do swojego poprzednika.

Poco F4 5G

poco f4 i jego trzy kolory, srebrny, czarny i zielony (od lewej do prawej) Źródło: Pocketnow

Następne na naszej liście jest urządzenie Poco, chińskiego producenta, który wzbudził zainteresowanie dostarczając pakiety smartfonów, które zostały określone jako wysoce konkurencyjne. Jego pierwsze urządzenie, Poco F1, nadało ton wielu swoim poprzednikom. A po krótkiej wyprawie na zewnątrz, wraz z wprowadzeniem Poco F4 5G, marka ponownie sprzedaje urządzenie, które przewyższa wiele innych pod względem wartości.

Poco F4 5G jest wyposażony w Snapdragon 870, 6,67-calowy wyświetlacz OLED FHD+ 120 Hz, baterię 4500 mAh z ładowaniem 67 W i potrójną matrycę kamer, której główny czujnik ma OIS; wszystko to jest w pakiecie za 399 € (405 $).

Sprawdzony procesor zapewnia flagową wydajność bez problemów z nagrzewaniem się układów z wyższej półki. Jednocześnie sprzęt aparatu w tym smartfonie obsługuje OIS na głównym czujniku 64 MP, co jest rzadką funkcją w tym segmencie. Jest nawet dostarczany z innymi ulepszeniami jakości życia, takimi jak obsługa Dolby Vision dla wyświetlacza i stopień ochrony IP53.

The Poco F4 5G oznacza się jako najbardziej przyrostowa aktualizacja seria już widziała, ale jest to również jedno z najsolidniejszych urządzeń, jakie wyszły z Poco. Jeśli więc nie masz nic przeciwko kłopotom związanym z importowanym urządzeniem, warto mieć je na oku.

Zdjęcie produktu Poco F4 5G Green

Poco F4 5G

OnePlus Nord N20 5G

OnePlus Nord N20 5G pokazujący przód i tył Źródło: Pocketnow

Chociaż w rzeczywistości jest to telefon 5G tylko w sieciach T-Mobile, OnePlus Nord N20 5G jest telefonem do rozważenia, nawet w wersji 4G, dla każdego, kto robi zakupy na rynku poniżej 300 USD. Jest wyposażony w 6,43-calowy wyświetlacz FHD + AMOLED, Snapdragon 695, główny aparat 64 MP i projekt, który nie nawiązuje do faktu, że kosztuje tylko 299 USD.

Pamiętaj jednak, że kupując telefon, należy pamiętać o kilku czynnikach. Wyświetlacz, który jest jednym z jego najsilniejszych atutów — ze względu na doskonałe odwzorowanie kolorów — jest ograniczony tylko do 60 Hz, a jego główny aparat, choć ma liczby, którymi można się pochwalić, nie jest najlepszy w robieniu zdjęć, a wydajność jest porównywalna.

Poza tym telefon ma jeszcze jedną wyraźną przewagę nad większością swoich konkurentów, z szybkim ładowaniem 33 W, które pozwala naładować go do 50% w zaledwie 30 minut. Stylus Moto G — prawdziwy rywal tego urządzenia — jest wyposażony w jednostkę 10 W i jest znacznie wolniejszy w wyciskaniu soku do 100%.

Oczywiście, ze względu na cenę, z Nord N20 nie wszystko jest słoneczne i tęcze. Ale na rynku północnoamerykańskim, gdzie nie zawsze łatwo jest znaleźć niedrogie, ale dobrze wyglądające urządzenia za 300 USD, OnePlus Nord N20 bije większość swoich konkurentów. Chcielibyśmy jednak powiedzieć, że jeśli możesz wydać trochę więcej, spróbuj uaktualnić do niektórych innych urządzeń z tej listy, w szczególności Pixel 6a lub iPhone SE.

OnePlus Nord N20 5G PBI

OnePlus Nord N20 5G

Nowy OnePlus Nord N20 5G jest już dostępny w sprzedaży i jest jednym z najlepszych i najtańszych urządzeń dla tych, którzy chcą świetnego urządzenia bez konieczności rozbijania banku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!