Wyjaśnienie zakończenia Scream 5 i ujawnienia punktu Ghostface


Jedna rzecz, która oddziela Krzyk i jego kontynuacje z innych długo trwających serii slasherów – poza faktem, że większość jego postaci rzeczywiście rozumie znaczenie mówienia komuś „zaraz wracam”, gdy zamaskowany zabójca z nożem jest na wolności – jest fakt, że te filmy mają strukturę kryminalną. Chociaż maska ​​Ghostface stała się tak samo kultowa jak hokejowa maska ​​Jasona Voorheesa, spalona twarz Freddy’ego Kruegera czy na wpół stopiona maska ​​Williama Shatnera Michaela Myersa, legion zabójców Ghostface’a w Krzyk filmy nigdy nie rozwijają nadprzyrodzonej odporności na śmierć. Za każdym razem jest to inna (i bardzo śmiertelna) osoba — zwykle więcej niż jedna, jak postacie w najnowszym Krzyk zwrocic uwage. To sprawia Krzyk filmy w szczególnie wrażliwe na spoiler slashery. (Bez obrazy dla piątek 13 fanów, ale czy można w ogóle zepsuć większość z tych sequeli?)

Ale jak to często bywa w przypadku Krzyk W serialu tożsamość zabójcy ma mniejsze znaczenie niż to, co film mówi o jego zabójcach. Porozmawiajmy więc o rewelacjach w ostatniej części 2022 Krzyk, numer pięć w seriii co one oznaczają dla poprzednich filmów z serii. Uczciwe ostrzeżenie: będą poważne Krzyk spoilery od teraz.

[Ed. Note: He isn’t kidding. Ending spoilers for the 2022 Scream, aka Scream 5, ahead.]

Czy Rian Johnson jest w nowym? Krzyk film?

Reklama

Jeśli zapytasz Mindy Meeks-Martin (Jasmin Savoy Brown) na początku nowego Krzyk, może wyjaśnić, że prawdziwym złoczyńcą całej serii jest Looper reżyser Rian Johnson. Ale seria, o której mówi, to Zasztyletować, filmy-w-filmach oparte na wydarzeniach z Krzyku i jego kontynuacji. Kiedy skończyły się wydarzenia w świecie rzeczywistym, Zasztyletować seria ewidentnie poszła na zwykłych stycznych filmowych slasher. (z powrotem w Krzyk 4, ktoś wspomniał o wpisie obejmującym podróże w czasie).

Ostatnie Zasztyletować film jest podobno ósmą odsłoną, przechrzczoną właśnie Zasztyletować (brzmi znajomo?) i wyreżyserowany przez „Wyjęte noże facet”, jak jedna z postaci odnosi się do Johnsona. Nie jest wymieniany z imienia i nie pojawia się osobiście. Równie dobrze mógłby; Nowa Krzyk ekipa wyraźnie myśli o dzielącej, wściekłej reakcji na film Johnsona Gwiezdne wojny Ostatni Jedi. Mindy narzeka i zachwyca się tym, jak źle przyjęty Pchnięcie 8 był i jak stracił wszystko, co ludzie kochali w oryginale Zasztyletować i podważył filmy, które pojawiły się wcześniej. Więc podsumowując, ostatni Zasztyletować była ósmą odsłoną długo działającej franczyzy, wyreżyserowanej przez Riana Johnsona, która sprawiła, że ​​niektóre zakątki Internetu całkowicie straciły rozum z powodu postrzeganego pogardy dla nostalgicznej własności. Odnotowany.

Większą niejednoznacznością w tej scenie jest to, co Krzyk 5 mówi o niekończącym się Ostatni Jedi spór. Podobnie jak jej wujek Randy, wyznaczony maniak filmowy dwóch pierwszych Krzyks (z epizodem wideo w części trzeciej), Mindy jest szybko mówiącym kujonem filmowym, który jest zabawny i lubiany. To sprawia, że ​​jej zawoalowane strzały w Ostatni Jedi wydają się być głosem wiedzy, a nie uprawnieniami fanów. Przez chwilę wydaje się, że film próbuje mieć ciastko i też je zjeść: satyrycznie z nieproporcjonalnego szaleństwa fanów Ostatni Jedi jednocześnie przekształcając przemyślane poprawki Johnsona, aby: Gwiezdne Wojny jako odpowiednik jednego z tych późnych okresów Halloween sequele, które rozgrywają się w bezsensownych i niejasno obraźliwych kierunkach.

W sumie, Krzyk 5Postać z punktu widzenia, Sam (Melissa Barrera), która wróciła do Woodsboro po latach nieobecności po tym, jak jej siostra została zaatakowana przez kogoś w masce Ghostface’a, nie wydaje się mieć zbyt wielkiego zdania na temat serii filmowych. Zależy od ludzi takich jak Mindy (lub jej siostra Tara, która twierdzi, że woli „podwyższony horror”), aby określić zasady.

Czy Krzyk masz scenę po napisach?

Jeśli zostaniesz przez napisy końcowe z Krzyk, najbliższą rzeczą, jaką można uzyskać do ciasteczka kredytowego, jest złapanie imienia Riana Johnsona w sekcji „specjalne podziękowania” pod koniec indeksowania, co oznacza, że ​​​​twórcy filmu nie wykazują prawdziwej animozji wobec Wyjęte noże facet. Wydaje się nawet prawdopodobne, że reżyserzy Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett (którzy, podobnie jak Johnson, zaczynali w niskobudżetowych gatunkach, zanim zostali powołani do zrobienia dużego filmu franczyzowego) szukali i otrzymali jego błogosławieństwo, aby uczynić go wszechświatem we wszechświecie reżyser Pchnięcie 8.

Co do rzeczywistej złośliwości w połowie lub po napisach dla Krzyk 6, film nie zawiera niczego podobnego. Nowi filmowcy zdają się rozumieć, że to by nie pasowało Krzyk MO Inne wpisy nigdy tak naprawdę nie drażniły dalszych kontynuacji, ponieważ ostatecznie pozbyły się ludzi noszących różne maski i płaszcze. Mimo wszystkich żartów na temat zasad, slasherów i kontynuacji, Krzyks konsekwentnie unikają sadzenia nasion na przyszłe raty; koniec Krzyk 3, gdzie bohater serialu Sidney Prescott (Neve Campbell) czuje się na tyle komfortowo, że zostawia uchylone drzwi, jest nawet trochę poetycki w chęci metaforycznego zakończenia ówczesnej trylogii.

Najnowszy film połowicznie ustępuje konwencjom horroru poprzez szybkie, szokujące cięcie obrazu kostiumu Ghostface przed napisami końcowymi, ale jest całkowicie pozbawiony kontekstu. To nie jest rzeczywista postać ani punkt fabularny — tylko szybki skok, który pozornie ma na celu zniweczenie tego rodzaju, ale-on-żyje! kończenie tych filmów nigdy nie pozwalało sobie na to, ale tego oczekują zarówno fani slasherów, jak i obserwatorzy filmów franczyzowych.

Więc kto jest zabójcą? Krzyk 5?

Wszyscy wiedzą, że zabójcy w pierwszym Krzyk to Billy Loomis (Skeet Ulrich) i jego najlepszy przyjaciel Stu Macher (Matthew Lillard). Krzyk 5 jest napisany, aby być świadomym swojego statusu jako tego, co bohaterowie nazywają „requelem” — filmem, który łączy w sobie elementy remake’u (z nowymi postaciami w podobnej sytuacji) i sequela (z dawnymi postaciami powracającymi, by zadowolić fanów) .

Okazuje się więc, że zabójcy w 2022 r. Krzyk zostały zainspirowane oryginalnymi zabójstwami — ich motywacją do ożywienia Ghostface jest bycie restartem, który chcą zobaczyć na świecie. Okazuje się, że Amber (Mikey Madison), bestie Tary (Jenna Ortega), dziewczyny, która zostaje zaatakowana (ale nie zabita!) w Krzyk 5tradycyjna sekwencja otwierająca to hardcore Zasztyletować fan, który chce nowego „materiału źródłowego”, aby napędzać powrót do podstaw Zasztyletować dalszy ciąg. I w ukłonie w stronę oryginalnego filmu, w którym jednym z zabójców był chłopak Sidneya, partnerem Amber w morderstwie jest Richie (Jack Quaid), pozornie nieszkodliwy chłopak starszej siostry Tary, Sam, która jest sekretną córką Billy’ego Loomisa. (Oczywiście film wskazuje na możliwość śmiertelnego zainteresowania miłością na początku, co służy jako fałszerstwo dla nikczemnej prawdziwej natury Richiego.)

Mimo że Amber i Richie powtarzają trop zabójczo-chłopakowego w prawdziwym życiu, nie trzymają się rzeczywistości dla swojego nowego Zasztyletować scenariusz. W rzeczywistości chcą wrobić Sama w morderstwa, ponieważ Sam niosący spuściznę swojego ojca byłby klasycznym posunięciem „requel”. Zasadniczo chcą ukształtować prawdziwą narrację, aby mogła zainspirować film, który chcą zobaczyć – coś „dla fanów”! — i przepisują wybraną historię krwią.

Jak w przypadku wielu Krzyk sequele, ostatecznie nie ma większego znaczenia, kim są mordercy. Motywacja, a nie tożsamość zabójców, wydaje się być integralną częścią tezy każdego sequela — choć oznacza to również, że teza filmu pojawia się dopiero w klimatycznym monologu, w którym zabójcy nieuchronnie się wyjaśniają. (Starsze postacie serialu, Sidney, Gale (Courteney Cox) i Dewey (David Arquette), są ujmujące i odporne, ale nie mają dużego doświadczenia w zakresie rozwiązywanie tajemnic.) W końcu, aby kryminalista działała, przynajmniej kilku podejrzanych musi pozostać wiarygodnych przez większość czasu.

W związku z tym prawie każda z drugoplanowych postaci w Krzyk 5 może pełnić rolę „szalonych superfanów, którzy mają obsesję na punkcie przywracania” Zasztyletować/Krzyk do jego pierwotnej chwały”. Prawdziwym złoczyńcą jest tu toksyczny fandom. Amber i Richie są dokładnie tymi fanami, do których Mindy nawiązuje wcześniej w filmie, kiedy opisuje instynktowną reakcję Reddita przeciwko Pchnięcie 8. Z perspektywy czasu widać wyraźnie, że Richie, który wydawał się patrzeć Zasztyletować filmy na Netflix i filmy narzekające na YouTube, aby radośnie nadrobić zaległości w sytuacji Sama, w rzeczywistości oddawał się jego obsesji na punkcie serialu, który jego zdaniem zgubił drogę.

Chociaż inne Krzyk filmy zachowały pewien celny komentarz przez ostatnie 30 minut (Krzyk 4 jest trochę luźny pośrodku, ale ma zabójczy ostatni akt o pragnieniu sławy w mediach społecznościowych), ten wydaje się szczególnie zadziorny w satyrycznym pragnieniu fanów nie tylko na więcej sequeli, ale także na sequele wykonane zgodnie z ich dokładnymi specyfikacjami, i z preferowanymi przez fanów pomysłami na mieszanie starego i nowego — pomysłami, które często pochodzą prosto z ograniczonej wyobraźni scenarzysty, podobnie jak koncepcja nowej generacji Loomis Amber i Richiego. Po tylu „dla fanów!” Trasy PR, jest coś ekscytującego w serii slasherów, która ma swoje noże dla najgorszych części fandomu.

Kto umiera w 2022 roku? Krzyk?

Kolejny aspekt Krzyk Seria, która odróżnia ją od innych slasherów, polega na tym, że utrzymuje podstawową obsadę ukochanych postaci w pięciu ratach, co jest praktycznie niespotykane w innych seriach horrorów. Laurie Strode pojawi się za siódmą Halloween filmów do czasu ukończenia nowej trylogii Davida Gordona Greena w 2023 roku, ale sprowadzenie jej z powrotem wymagało przywrócenia ciągłości. Sidney, Gale i Dewey pojawiali się w każdym Krzyk film bez resetu. Seria wyróżnia się tym, że złoczyńca nie jest niepowstrzymaną maszyną do zabijania w stylu Michaela Myersa — Sidney Prescott jest tym, którego ostatecznie nie można powstrzymać, a publiczność o tym wie. Może dlatego, że serial jest tak świadomy klisz slasherowych, nigdy nie ucieka się do haniebnego zakończenia Sidneya ze względu na wartość szokową.

Ale filmowcy próbują tutaj czegoś innego: Dewey, którego przetrwanie wielokrotnych dźgnięć stało się żartem w serialu, tym razem faktycznie umiera, kończąc smutny postscriptum do swoich dni szeryfa, w których zerwał z Gale’em ponownie został zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę i stał się alkoholikiem samotnikiem. Trudne rzeczy, ale dają Davidowi Arquette trochę mięsistego materiału niż tylko walka z Gale’em. Nazwij to jego momentem Han Solo; wszyscy chcemy, aby nasze chwile Han przypominały oryginał Gwiezdne Wojny, ale czasami są bardziej jak Przebudzenie Mocy.

Inne zgony — jak szeryf Judy (Marley Shelton), która wydaje się być przywrócona z Krzyk 4 w wyraźnym celu bycia „starszą” postacią, która jest również zbędna – są stosunkowo przewidywalne, choć według standardów serii są lekkie. W tym przypadku wielu nastolatków przeżywa ataki Ghostface, a potężna obsada jest potencjalnie dostępna, aby podnieść rzeczy w Krzyk 6.

Jednak większość z tych postaci wydaje się również nieprzygotowana do noszenia tej przyszłości, nieuniknionej Krzyk kontynuacje. Dla wszystkich Krzyk’sprytny komentarz na temat artystycznych ślepych zaułków „requeli” i toksycznych fanów, którzy ich tam ścigają, nadal wydaje się trochę tak, jakby zapadł się w kąt: Im bardziej sympatyczne i zdolne postacie wprowadza (a Sam i Tara są bardzo łatwe do wykorzenienia), im trudniej będzie je rozwijać i nie zagrażać im wiecznie nowymi maniakami władającymi nożami, i tym trudniej będzie zrównoważyć „starsze” postacie (nawet jeśli pozostaną tylko dwie główne) z nowymi klasa. Najlepsza rzecz w nowym Krzyk jest to, że przenosi wszelkie bieżące problemy związane z franczyzą do innego filmu. Najgorsze jest to, że prawdopodobnie kogoś to zainspiruje.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Śledź utwory, których chcesz posłuchać później za pomocą MusicBox

iOS ma wiele sposobów, aby pomóc Ci odkrywać nowe utwory, w tym wbudowana integracja z Shazam. Ale co, jeśli z jakiegoś powodu...

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!