Wemo, marka inteligentnych domów firmy Belkin, wycofuje się z Matter


Wemo, firma zajmująca się inteligentnym domem Belkina, wstrzymała rozwój inteligentnych urządzeń domowych Matter. W wymianie e-maili Jen Wei, wiceprezes ds. komunikacji globalnej i rozwoju korporacyjnego w Belkin, potwierdziła, że ​​chociaż firma jest przekonana, że ​​„Materia będzie miała znacząco pozytywny wpływ na branżę inteligentnych domów”, zdecydowała się „podjąć duży krok wstecz, przegrupowanie i ponowne przemyślenie podejścia do inteligentnego domu. Wei napisał dalej, że Wemo wprowadzi na rynek nowe produkty Matter, gdy znajdzie sposób na ich zróżnicowanie. Wygląda na to, że Wemo może obawiać się, że jego inteligentny sprzęt domowy stanie się towarem.

Podczas targów CES 2022 Wemo ogłosił wprowadziłoby na rynek produkty kompatybilne z Thread, zgodne z Matter, kiedy ten nowy standard oficjalnie pojawił się. W tamtym czasie oczekiwano, że nowy standard łączności, który obiecuje raz na zawsze zburzyć mury oddzielające od siebie ekosystemy, zostanie uruchomiony w połowie 2022 r., po dwóch latach frustrujących opóźnień — ale Materia została ponownie odepchnięta.

W miarę upływu roku Wemo rzeczywiście zaktualizowało produkt, aby korzystał z Thread, głównego protokołu bezprzewodowego poniżej standardu Matter, który umożliwia lokalne sterowanie inteligentnymi urządzeniami bez Wi-Fi, i wypuściło nowy inteligentny ściemniacz kompatybilny z Thread. Co ciekawe, żaden z nowych produktów — włącznik światła, ściemniacz, wtyczka i trzyprzyciskowy kontroler scen naklejony na ścianę — są przeznaczone do przyszłego wsparcia Matter. Dzięki wiadomościom Wemo hamuje Matter. I raczej nie dostaniemy te zaktualizowane wersje ogłoszono również w zeszłym roku.

Podczas gdy istniejące urządzenia Thread firmy Wemo mają wiele ważnych zalet Matter — wyłącznie lokalną kontrolę bez bezpośredniego dostępu do sieci domowej, szybką obsługę i łatwą konfigurację, która eliminuje router Wi-Fi jako pośrednika — brakuje im najważniejsza funkcja, główny problem, który ma rozwiązać Matter: prawie uniwersalna kompatybilność platformy inteligentnego domu. Te Urządzenia wątkowe działają tylko z Apple HomeKit.

Wemo i Belkin w ogóle od jakiegoś czasu mają przyczepę z akcesoriami do pociągu Apple. Kiedy gigant z Cupertino wypuszcza nowe funkcje oprogramowania i sprzętu, firma Belkin i jej spółki zależne często jako pierwsze wprowadzają na rynek produkty, które je wspierają.

Firmom takim jak Wemo trudno jest wyróżnić się na polu pełnym tanich śmieci IoT, które kosztują połowę ceny za to samo

Reklama

Ale firmom takim jak Wemo trudno jest wyróżnić się na polu pełnym tanich śmieci IoT, które kosztują połowę ceny za zrobienie tego samego, jeśli chodzi o większość normalnych ludzi. Jasne, może są mniej bezpieczne, ale wiele osób chętnie umieszcza w domu mikrofon podłączony do Internetu. Prawdopodobnie nie przejmują się możliwymi problemami z bezpieczeństwem związanymi z włącznikiem światła.

Kosz na okazje, nienazwane inteligentne włączniki światła i inteligentne wtyczki są szczególnie wszechobecne i często współpracują z każdą platformą inteligentnego domu oprócz Apple. Jeśli oni Do oferują wsparcie dla HomeKit, często poprzez drugą, droższą wersję tych samych urządzeń ze specjalną zgodnością ze sztywnymi specyfikacjami Apple. Teoretycznie Matter powinien to naprawić, wplatając praktyki bezpieczeństwa Apple w strukturę nowego protokołu. Jeśli chcesz grać, musisz przestrzegać zasad domu, ale wygląda na to, że wszyscy gracze nadal mają ukryte karty w rękawach. Poker, wszyscy. Robię sobie pokerowe żarty.

Kamera dzwonka do drzwi, która nie będzie działać z Matter.
Zdjęcie: Jennifer Pattison Tuohy / The Verge

Pod koniec ubiegłego roku Samsung ogłosił partnerstwo z Google aby umożliwić specjalne wdrożenie między dwoma ekosystemami — gdy dodasz urządzenie Matter do jednego, automatycznie przeniesie się ono do drugiego. Wkrótce potem ogłoszono, że A podobne partnerstwo z Amazonem. Nic nie wskazywało na taką współpracę z Apple, które w przeszłości tak twierdziło jego platforma HomeKit służyła jako podstawa Matter. A samo Apple chroni swojego własnego inteligentnego asystenta, wymagając, aby klienci posiadali co najmniej jeden HomePod, zanim pozwoli Siri żyć na innym urządzeniu, sprawiając, że Sonos jest zepsuty wraz z własnymi klientami Apple, którzy są do tego zmuszeni porozmawiaj z ich Ecobee jeśli chcą Siri na czymkolwiek poza domowymi urządzeniami Apple.

Materia, taka jak 5G, samojezdne samochody i przydatne roboty, które pojawiły się przed nią, okazała się znacznie bardziej chaotyczna i skomplikowana, niż obiecywano, i wygląda na to, że to się nie skończy w najbliższym czasie. Krok Wemo do wstrzymania rozwoju Matter jest wczesnym odzwierciedleniem tego faktu i chociaż niekoniecznie oznacza to zgubę dla nowego standardu, pokazuje, że inteligentny dom wciąż ma długą kolejkę do pokonania, zanim nasz dom przyszłości zostanie zrealizowany .

Poprosiliśmy Belkina o więcej szczegółów na temat jego decyzji, ale nie odpowiedział do czasu prasy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wraz z remake’iem Resident Evil 4 survival horror zatoczył koło

W 1996 roku oryginał Resident Evil pojawił się na PlayStation — sterowanie czołgiem, stałe kąty kamery, kampowe jednolinijki i wszystko. ...

HP Leads in Hybrid Work with Future‐Ready Portfolio

Today at the Amplify Partner Conference, HP Inc. announced new products and solutions to usher in the next era of hybrid work for...

Teorie Legend of Zelda’s Zonai powracają po nowym zwiastunie TOTK

Rzeka Floria łagodnie wije się wokół Faron Grasslands, wodnej przepaści, którą trzeba pokonać, zanim dotrze się do Ruin Zonai. Wspomniane...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!