Umowa Apple z MLS zawiera klauzulę rezygnacji, jeśli wystarczająca liczba osób nie zapisze się


Apple i MLS oficjalnie rozpoczęli 10-letnią współpracę w zeszły weekend Karnet sezonowy MLS. Chociaż wydaje się, że wszystko poszło zgodnie z planem na weekend otwarcia w Apple TV, nowy raport z Atletyczny zawiera wcześniej nieznaną ciekawostkę dotyczącą umowy między Apple a MLS: Apple może odejść w dowolnym momencie.

Umowa między Apple a MLS ma obowiązywać przez dziesięć lat i daje Apple wyłączne prawa do transmisji strumieniowej wszystkich meczów MLS. Według tego nowego raportu z AtletycznyUmowa zawiera jednak również klauzulę opt-out. Pozwoliłoby to Apple „odstąpić od umowy, jeśli liga nie zbierze określonej liczby subskrybentów”.

Umowa MLS z Apple jest wciąż w powijakach, a szczegółowe warunki paktu były trudne do zdobycia. Źródła zaznajomione z umową sugerowały jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że umowa ligi z Apple zawiera klauzulę „opt-out”, która pozwala Apple odejść od umowy, jeśli liga nie zdobędzie określonej liczby subskrybentów do przepustki sezonowej w określonym przedziale czasowym. Garber nie potwierdził ani nie zaprzeczył takiej klauzuli.

Zapytany komisarz MLS, Don Garber, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył klauzuli opt-out. Powiedział jednak, że Apple i MLS nie ujawnili publicznie żadnych szczegółowych warunków umowy i to się nie zmieni:

„Nigdy nie rozmawialiśmy o tym, jakie są szczegółowe warunki (umowy)” – powiedział – „i nie będziemy teraz o tym rozmawiać. To 10-letnia współpraca. Oboje jesteśmy bardzo, bardzo zaangażowani w to. Jestem głęboko przekonany, że ta firma i nasza liga będą ze sobą bardzo długo.”

Niekoniecznie jest zaskakujące, że w umowie między Apple a MLS znajduje się klauzula opt-out. W końcu Apple to jedna z najpotężniejszych firm na świecie. Ten smakołyk pokazuje jednak, jak ważna jest umowa dla MLS.

Przepustka sezonowa MLS jest dostępne za pośrednictwem aplikacji Apple TV. Cena wynosi 14,99 USD miesięcznie lub 99 USD za sezon. Usługa oferuje nieograniczony dostęp do wszystkich meczów Major League Soccer 2023.

Reklama

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!