TikTok pracuje nad własnym chatbotem AI „Tako”.


Odkąd generatywna sztuczna inteligencja, taka jak ChatGPT, stała się popularna, wiele platform oferuje swoim użytkownikom funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Teraz TikTok pracuje nad własnym chatbotem AI o nazwie „Tako”, który może ujrzeć światło dzienne lub nie.

Teko to nowy chatbot TikTok oparty na sztucznej inteligencji

Krawędź widział zrzuty ekranu nowego chatbota AI TikToka w akcji. Chociaż funkcja nie jest jeszcze dostępna dla szerokiego grona odbiorców, jest obecnie testowana z naprawdę niewielką liczbą użytkowników. Podczas gdy główną ideą Tako jest pomaganie użytkownikom w znajdowaniu potrzebnych im treści w TikTok, może również odpowiadać na szereg przypadkowych pytań.

Po udostępnieniu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Tako, dotykając nowego przycisku tuż nad ikoną profilu. „Jeśli oglądam filmy o jedzeniu i pytam o przepis, dostanę powiązane filmy TikTok z przepisem, a jeśli poproszę o dobre wystawy sztuki w Paryżu, w odpowiedzi pokażę filmy wraz z listą sugestii” — wyjaśnił Daniel Buchuk z Watchful Technologies, który miał wcześniejszy dostęp do Tako.

Jeden ze zrzutów ekranu pokazuje, jak Tako sugeruje użytkownikowi, aby zapytał „Jakie znaczenie ma koronacja króla Karola III?” W praktyce korzystanie z Tako przypomina rozmowę z kimś na czacie, podobnie jak ChatGPT. Nie jest jednak jasne, czy Tako opiera się na zastrzeżonym modelu AI z TikTok, czy na modelu innej firmy.

Wydaje się, że TikTok nie ma żadnych krótkoterminowych planów upublicznienia Tako. Firma poinformowała Krawędź że narzędzie oparte na sztucznej inteligencji jest wdrażane u wybranych użytkowników na Filipinach i jest niedostępne w innych regionach. Mimo to TikTok niedawno złożył wniosek o znak towarowy dla „Tako”, co sugeruje, że firma ma poważne plany dotyczące swojej sztucznej inteligencji.

Reklama
TikTok pracuje nad własnym chatbotem AI o nazwie „Tako”

Patrząc w przyszłość

Platforma ma już naprawdę inteligentny algorytm sugerowania filmów użytkownikom. W połączeniu z sztuczną inteligencją sugestie mogą stać się jeszcze bardziej precyzyjne. Ale co więcej, ponieważ coraz więcej osób – zwłaszcza nastolatków – spędza więcej czasu na TikTok, posiadanie chatbota może sprawić, że będzie to główna wyszukiwarka dla wielu użytkowników Internetu.

Wcześniej w tym miesiącu, Snapchat ogłosił również w swojej aplikacji sztuczną inteligencję opartą na ChatGPT. Podczas gdy platformy internetowe rywalizują o to, kto ma najlepszą sztuczną inteligencję, Apple nie pokazało jeszcze żadnych oznak, że będzie miało coś takiego w najbliższym czasie, chociaż firma jest poszukuje inżynierów specjalizujących się w generatywnej sztucznej inteligencji.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NSA zhakowała iPhone’y, twierdzi Rosja; odkryte plany wojenne

Rosja twierdził, że NSA zhakowany iPhone'y należących zarówno do obywateli rosyjskich, jak i zagranicznych dyplomatów przebywających w kraju. Co więcej, twierdzi, że Apple pomagał...

Bezprzewodowe słuchawki i wkładki douszne w pierwszej piątce najbardziej pożądanych produktów dla konsumentów w USA

Consumer Technology Association (CTA) opublikowało badanie US Consumer Technology Ownership & Market Potential (OMP) z 2023 r., z którego wynika, że ​​pomimo złożonej...

New on Netflix June 2023: The Witcher, Never Have I Ever, and more

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment