T-Mobile kupuje Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów


T-Mobile kupuje Mint Mobile, niedrogiego operatora komórkowego, który częściowo własnością Ryana Reynoldsa. W post opublikowany w środęT-Mobile ogłosił, że wartość transakcji wynosi do 1,35 miliarda dolarów i pojawia się, gdy T-Mobile chce rozbudować swoją ofertę telefonów na kartę.

Przejęcie powinno zostać sfinalizowane jeszcze w tym roku i obejmuje 39 procent gotówki i 61 procent zakupu akcji spółki macierzystej Mint, Ka’ena Corporation. Cena może jednak ulec zmianie, ponieważ zależy od wydajności Mint.

Po sfinalizowaniu transakcji założyciele Mint, David Glickman i Rizwan Kassim, dołączą do T-Mobile, aby kontynuować zarządzanie marką, która według T-Mobile „zazwyczaj będzie działać jako oddzielna jednostka biznesowa”. Tymczasem Reynolds pozostanie również częścią marki Mint, ponieważ T-Mobile mówi, że „będzie kontynuował swoją twórczą rolę w imieniu Mint”.

„Nigdy nie marzyłem, że będę właścicielem firmy bezprzewodowej, a już na pewno nigdy nie marzyłem, że sprzedam ją T-Mobile” Reynolds napisał na Twitterze. „Życie jest dziwne i jestem niesamowicie dumny i wdzięczny”.

Jak zauważył dyrektor generalny T-Mobile Mike Sievert w film z YouTube’a opublikowany w środę, T-Mobile zachowa cenę najtańszego planu telefonicznego Mint na poziomie 15 USD miesięcznie. Umowa obejmuje również inne firmy Ka’ena, w tym Ultra Mobile, operatora przedpłaconego, który oferuje połączenia międzynarodowe, oraz Plum, hurtowego dostawcę rozwiązań bezprzewodowych.

Przejęcie może pozwolić T-Mobile odzyskać klientów, których stracił, sprzedając Boost Mobile

Reklama

Reynolds po raz pierwszy kupił udziały w Mint w 2019 roku i od tego czasu pełni funkcję ambasadora marki. Mint, który oferuje tanie plany przedpłacone, jest wirtualnym operatorem sieci komórkowej (MVNO), który już oferuje usługi w sieci T-Mobile. Kupując Mint, T-Mobile może chcieć odzyskać klientów przegrał, kiedy sprzedany Boost Mobile do Dish w ramach fuzji ze Sprint.

„W dłuższej perspektywie skorzystamy również z zastosowania formuły marketingowej, z której Mint zasłynął w większej liczbie części T-Mobile” — mówi Sievert. „Uważamy, że klienci naprawdę wygrają z bardziej konkurencyjnymi i ekspansywnymi Mint i Ultra”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!