Szef Urzędu Pocztowego wykorzystał opis męża w orwellowskim geście, aby bagatelizować problemy Horyzontu


Była dyrektor naczelna urzędu pocztowego Paula Vennells poprosiła męża o radę, jak odnosić się do błędów programu Horizon, próbując bagatelizować przewidywane wyniki niezależnej recenzji oprogramowania.

Vennells, dyrektor naczelna urzędu pocztowego w latach 2012–2019, wysłała e-maile do kolegów, w których za radą męża zaproponowała zmianę w raportach dotyczących systemu Horizon słowa „błędy” na „wyjątki” lub „anomalie”.

Poczta zaprzeczała wówczas istnieniu błędów oprogramowania mogących powodować niewyjaśnione rozbieżności księgowe, za które Obwiniano podoficerów.

Z dokumentów ujawnionych podczas ostatniego publicznego dochodzenia w sprawie skandalu na poczcie wynika, że ​​dzień po radzie męża Vennells zmieniono język używany w raportach na temat systemu Horizon.

Podczas przesłuchania adwokat Julian Blake zapytał byłą radcę prawną Urzędu Pocztowego Susan Crichton: „Czy mamy tutaj rozumieć, że użyte słowa zasugerowane przez męża Pauli Vennells weszły teraz do terminologii używanej w branży ?” Crichton odpowiedział: „Na pewno na to wygląda”.

Stwierdziła, że ​​nie pamięta zmian w brzmieniu, jakie miały miejsce, ale ainny dokument odnosił się do Crichtona i byłej dyrektor ds. informatyki Lesleya Sewella „przygotowujących” dokumenty informacyjne.

Reklama

Blake powiedział: „To absolutnie orwellowskie użycie «wyjątku» zamiast «błędu», zmiana języka w firmie, przygotowanie odprawy”.

Zmiana opisów

Porada redakcyjna pojawiła się podczas ostatniego publicznego dochodzenia w sprawie skandalu na poczcie, podczas którego zapytano byłą radę generalną Poczty o strategię Poczty mającą na celu zmianę sposobu opisywania błędów programu Horizon.

W 2012 roku wybrani zostali księgowi z branży kryminalistycznej Second Sight do przeprowadzenia badania niezależne badanie systemu księgowego i sprzedaży detalicznej Horizon Poczty, pośród kontroli ze strony parlamentarzystów. Wybrano firmę Second Sight zamiast Deloitte.

Jak opublikowany przez Computer Weekly w 2009 rzastępcy pocztowcy obwiniali system Horizon za niewyjaśnione braki księgowe, za które ich obwiniano. Wielu kierowników poczty było ściganych i skazanych na podstawie dowodów pochodzących z systemu, a niektórzy zostali osadzeni w więzieniu.

W okresie poprzedzającym sporządzenie przez Second Sight raportu tymczasowego w Urzędzie Pocztowym pojawiły się obawy, że Second Sight ujawni błędy, które mogą spowodować braki księgowe. Na podstawie danych z systemu Poczta postawiła już zarzuty setkom osób.

W dochodzeniu pokazano wymianę e-maili pomiędzy dyrektorem Second Sight Ronem Warmingtonem a Crichtonem, w której ostrzega on przed „falą uderzeniową” w związku z wydarzeniem raportu tymczasowego.

The raport wzbudził obawy na zawodnym sprzęcie, wyjątkowo skomplikowanych systemach i braku odpowiedniego przeszkolenia, a także ujawnił znane błędy w systemie, które wpływały na kierowników poczty.

Wysiłki mające na celu zminimalizowanie negatywnych wyników

W toku dochodzenia wykazano również, że w Urzędzie Pocztowym toczyły się dyskusje na temat ograniczenia zakresu dochodzenia Second Sight w celu zminimalizowania negatywnych ustaleń. Na rozprawie usłyszano także, że bliżej publikacji raportu okresowego toczyły się także w Urzędzie Pocztowym dyskusje na temat możliwości wydania nakazu uniemożliwiającego jego publikację.

Second Sight kontynuował sporządzić pełny raport w 2015 r, co na podstawie danych z programu Horizon podniosło ryzyko niesłusznego skazania kierowników poczty. Stwierdzono, że Urząd Pocztowy nie dowiedział się, dlaczego wystąpiły duże niedobory gotówki przed wszczęciem postępowania sądowego przeciwko kierownikom poczty.

W 2009 roku Computer Weekly poinformował historie siedmiu byłych kierowników pocztyujawniając problemy, jakie napotkali w związku z niewyjaśnionymi brakami księgowymi (zobacz poniżej kalendarium artykułów Computer Weekly na temat skandalu).

Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o aferze Horizon

Obejrzyj także: Dokument ITV – Pan Bates kontra poczta: prawdziwa historia



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Google zakazuje reklamodawcom promowania fałszywych usług pornograficznych

Google od dawna zakazuje reklam o charakterze jednoznacznie seksualnym, ale jak dotąd firma nie zabraniała reklamodawcom promowania usługi których ludzie mogą używać do...

Niezwykły telewizor w teczce firmy LG jest prawie porównywalny ze swoją najlepszą dotychczas ceną

Jak zauważył mój kolega Chris Welch w swoim recenzja LG StanbyME Go, jest coś odświeżającego w telewizorze, który rzuca wyzwanie mniej znanej koncepcji,...

Netflix Unfrosted i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Witamy czytelników Polygon! Co tydzień podsumowujemy najciekawsze nowości w serwisach streamingowych i VOD, wyróżniając największe i najlepsze nowe filmy, które...
Advertisment