SK Hynix rozpoczyna masową produkcję mobilnych układów DRAM 18 gigabajtów LPDDR5


Firma SK hynix Inc ogłosiła rozpoczęcie masowej produkcji mobilnej pamięci DRAM LPDDR5 o pojemności 18 GB (gigabajtów), która oferuje największą pojemność w branży. Ten produkt będzie wyposażony w najwyższej jakości smartfony, które będą obsługiwać optymalne środowisko dla gier z obrazem o wysokiej rozdzielczości, a także wysokiej jakości wideo. SK hynix spodziewa się również, że aplikacja będzie się nadal rozszerzać, obejmując najnowsze technologie, w tym ultrawydajne aplikacje do aparatów fotograficznych i sztuczną inteligencję (AI).

„Ten produkt poprawi szybkość przetwarzania i jakość obrazu, zwiększając tymczasową przestrzeń do przechowywania danych, ponieważ pojemność wzrasta w porównaniu z poprzednim produktem o pojemności 16 GB” – powiedział urzędnik z firmy. Nowy produkt działa z prędkością do 6400 Mb / s (megabitów na sekundę), około 20% szybciej niż mobilna pamięć DRAM (LPDDR5 z 5500 Mb / s) dla istniejących smartfonów, przy szybkości transmisji danych, która umożliwia przesłanie dziesięciu 5 GB FHD (Full- HD) filmy na sekundę.

Dzięki temu produktowi SK hynix oczekuje, że producenci smartfonów będą w stanie dostarczać smartfony o bardziej zaawansowanej wydajności niż poprzednia generacja.

SK hynix dostarczył swoje pierwsze produkty LPDDR5 o pojemności 18 GB do nadchodzącego smartfona do gier ASUS Republic of Gamers (ROG) 5, wyznaczając początek masowej produkcji na pełną skalę.

Według instytucji badawczej Omdia, popyt na LPDDR5 DRAM stanowi obecnie około 10% całego rynku mobilnych DRAM, a szacuje się, że udział ten wzrośnie do ponad 50% do 2023 r., Ponieważ zaawansowane technologicznie urządzenia będą przyjmowane w coraz szerszym zakresie. aplikacji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...

Najlepsza podklasa Barda, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Bard to rzucający oparty na wynikach,...

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...
Advertisment