Shazam! Fury of the Gods ‘ Wonder Woman kamea zaczęła się jako żart o Supermanie


Shazam! Furia Bogów nigdy nie miał być tajnym filmem Justice League lub A Czarnego Adama dalszy ciąg. Światy by tak zrobiły nie zderzają się dla Billy’ego Batsona i jego supermocnej ekipy przybranych dzieci – a reżyser David F. Sandberg był szczęśliwy, że tak zostało. Szwedzki filmowiec, który w świecie horroru szlifował zęby m.in Światła wyłączone I Annabelle: Stworzenie zanim przeskoczy do świata adaptacji DC Comics, uwielbia Shazam, kocha Shazamily i uwielbia wypuszczać hordy bogów i potworów na Filadelfię w Pensylwanii, aby przetestować ich potęgę. W kolejnej części, postawił nawet kopułę nad Filadelfią trzymać Batmana i Supermana — oraz wszelkie pytania dotyczące miejsca pobytu Batmana i Supermana — na dystans.

Ale był jeden wielki crossover uniwersum DC, na który naciskał Sandberg, jako mea culpa dla oryginału Shazamzwariowana scena z Supermanem bez głowy.

[Ed. note: This post contains spoilers for the end of Shazam! Fury of the Gods.]

W ostatniej scenie 2019 roku Shazam, Billy w trybie Shazam przerywa lunch Freddy’emu, aby przedstawić przyjaciela: Supermana Henry’ego Cavilla! Poniekąd! Zamiast osobistego epizodu, Superman wchodzi z tacą ze stołówki, ale jego głowa jest poza kadrem.

Niezupełnie to, czego „fani” mogli szukać w kamei z połączonego wszechświata, ale rozśmieszyło to Sandberga. A kiedy przyszedł czas na Shazam! Furia Bogówwiedział, że chce zrobić dwie rzeczy: umieścić Wonder Woman w filmie i ukłonić się notorycznemu niepojawieniu się pierwszego filmu.

Reklama

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

„Wonder Woman zawsze była w scenariuszu” — mówi Sandberg. „Chcieliśmy też pośmiać się z całej tej bezgłowej sceny w pierwszym filmie, z Supermanem. Chcieliśmy więc trochę drażnić ludzi. Ale możesz to zrobić tylko wtedy, gdy faktycznie masz Wonder Woman, a następnie pojawia się na końcu. W przeciwnym razie ludzie byliby zbyt wkurzeni.

Shazam! Furia Bogów robi to wszystko. W połowie, w jednym z najzabawniejszych fragmentów filmu, Billy śni o pójściu na kolację z jedyną Wonder Woman. Z tyłu widać wyraźnie wersję postaci Gal Gadot — ale widzowie nigdy nie widzą jej twarzy. Sandberg trzyma aparat z dala od twarzy Diany na tyle długo, by wywołać przeczucie: Tak, znowu to robią. A odwrócenie następuje dokładnie we właściwym momencie: kiedy Shazam pochyla się, by stać się bardziej romantycznym, to Czarodziej (Djimon Hounsou) wyciąga rękę za pomocą środków telepatycznych. Dostajemy twarz Hounsou i całą resztę Wonder Woman.

„Wcześniej pracowałem z Djimonem Szybki 7,” mówi Furia Bogów scenarzysta Chris Morgan, „w niektórych rolach może sprawiać wrażenie stoickiego i silnego czy cokolwiek innego, ale człowieku, ten facet jest naprawdę, naprawdę zabawny. A więc szansa, by trochę powalczyć z Czarodziejem, była po prostu zbyt wielka, by się jej oprzeć.

Współscenarzysta Henry Gayden również chwali Djimona za podkręcenie komediowych momentów filmu. W jeszcze jednym emocjonalnym rytmie między Freddym i Antheą (Rachel Zegler), Sandberg wrobił aktora za nimi, gdy ten prowadził dialog za pomocą gadających rąk. Nie w scenariuszu, ale złoto. „Djimon naprawdę przejął tam kontrolę i sprawił, że wszystko było zabawniejsze” — mówi Gayden.

Gal Gadot jako Wonder Woman odchodzi od Shazama i przerzuca włosy w Fury of the Gods

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Ale jak mówi Sandberg, zespół nie mógł po prostu żartować z kameą Wonder Woman. W rzeczywistości postać rozwiązała główny problem ze scenariuszem: kto był wystarczająco bogobojny, by wskrzesić Billy’ego Batsona z martwych? W Furia BogówW kulminacyjnym momencie Shazam staje do walki z Kalypso (Lucy Liu) i jej wypluwającym elektryczność smokiem. Wygrywa, ale nie bez poświęcenia. Sandberg i scenarzyści posuwają się nawet do przedstawienia kodu na moment, w którym rodzina opłakuje utratę Billy’ego przy jego grobie. Ale nie tak szybko: jeszcze jedno dziecko bogów wciąż wędruje po wszechświecie DC i ma na imię Diana.

„Była w scenariuszu od samego początku, co było ekscytujące” — mówi Sandberg — „ale tak naprawdę w to nie wierzyłam. Z powodu doświadczenia z pierwszego filmu. I nawet kiedy kręciliśmy większość sceny, mówili: „Och, ona nie dotrze tutaj tego dnia, więc pójdziemy to nakręcić z zastępcą, a później pozbieramy jej kawałki”. Jestem jak, Och, OK, to się nigdy nie dzieje. Zacząłem więc myśleć o planie B: Jakiego innego boga możemy znaleźć, aby go wskrzesić? Czy będziemy musieli sprowadzić Hesperę z powrotem? Będzie kiepsko po jej śmierci. Ale wtedy to się naprawdę wydarzyło!”

W rozmowie telefonicznej Sandberg wydawał się autentycznie zachwycony pojawieniem się Gadota w filmie, nawet jeśli chodzi o przyszłość filmów DC z przeszłości i przyszłości. planowane cudowna kobieta 3 z aktorem w roli głównej już się nie wydarzyrobienie Furia Bogów jej ostatni ukłon. Ale znaczenie tej kamei nie zniechęciło Sandberga do zabawy z nią.

„Nawet na końcu, kiedy już się pojawia, jest pierwsze ujęcie, na którym jej głowa jest poza kadrem” — mówi ze śmiechem reżyser. „Ale naprawdę szybko przechylamy się, aby ludzie nie opuszczali kina z frustracją. [laughs] Byłem bardzo podekscytowany, że mogłem pracować z Gal i mieć ją w filmie, ponieważ to naprawdę niezła zapłata i rekompensuje bezgłowy występ!”Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!