Senators i Swifties zmierzą się z Ticketmaster w Waszyngtonie


Kilka miesięcy po tym, jak Ticketmaster spartaczył sprzedaż ostatniej trasy koncertowej Taylor Swift, jeden z dyrektorów firmy macierzystej, Live Nation, stanął w obliczu kontroli nad swoją dominacją rynkową na Wzgórzu Kapitolińskim zarówno ze strony senatorów, jak i Swifties.

Członkowie Senackiej Komisji Sądownictwa przesłuchiwali prezesa Live Nation i dyrektora finansowego Joe Berchtolda podczas wtorkowego przesłuchania, argumentując, że kontrola firmy nad branżą koncertową i eventową zaszkodziła konsumentom. W swoim wystąpieniu wstępnym przewodnicząca komisji antymonopolowej senator Amy Klobuchar (D-MN) nazwała model biznesowy Live Nation „definicją monopolu”.

„Jak przekonały się miliony fanów Taylor Swift zeszłej jesieni, niewykonanie usługi wiąże się z niewielkimi konsekwencjami” – powiedział we wtorek Klobuchar. „Ale niezależnie od tego, czy jest to Bruce Springsteen, BTS, Bad Bunny, czy w przeszłości Pearl Jam czy Pixies, fani, artyści i kluby napotykają prawdziwe problemy z Live Nation”.

„Jak przekonały się miliony fanów Taylor Swift zeszłej jesieni, istnieje niewiele konsekwencji za niedostarczenie usługi”

Live Nation i Ticketmaster od dawna są przedmiotem krytyki Kongresu, regularnie otrzymując groźby dochodzenia i regulacji od prawodawców, gdy ich usługi nie spełniają oczekiwań fanów. Ale ta kontrola osiągnęła szczyt w listopadzie zeszłego roku, kiedy Live Nation zostało zmuszone do anulowania sprzedaży biletów na nadchodzącą trasę Taylor Swift The Eras Tour.

Wtedy, firma poinformowała o anulowaniu było „spowodowane niezwykle wysokimi wymaganiami dotyczącymi systemów biletowych i niewystarczającymi pozostałymi zapasami biletów, aby sprostać temu zapotrzebowaniu”. Jednak Berchtold powiedział we wtorek, że sprzedaż została wstrzymana z powodu nieprzewidzianego ataku bota.

Reklama

„To właśnie doprowadziło do okropnych doświadczeń konsumenckich, których głęboko żałujemy” – powiedział Berchtold podczas wtorkowego przesłuchania.

Wyjaśnienie bota Live Nation nie powstrzymało senatorów przed atakiem na jego dominację na rynku, zwłaszcza fuzję z Ticketmaster w 2010 roku. W pozwie antymonopolowym ze stycznia 2022 r, pokrzywdzeni klienci argumentowali, że firma posiada ponad 70-procentowy udział w rynku wśród głównych usług sprzedaży biletów. Dzięki tej dominacji senatorowie argumentowali, że Live Nation może podnieść koszty biletów i opłaty dla konsumentów i miejsc poprzez antykonkurencyjne umowy.

Wstręt fanów do praktyk Live Nation był w pełni widoczny we wtorek, gdy Swifties, przezwisko fanów Swift, protestowali przeciwko firmie poza Kapitolem, według NPRu.

Nie jest jasne, czy Senat planuje wprowadzić nowe przepisy w celu rozwiązania problemu wzrostu Live Nation, ale podobno Departament Sprawiedliwości wszczął własne dochodzenie w sprawie firmy. Dochodzenie podobno koncentruje się na tym, czy Live Nation nadużyło swojej pozycji rynkowej w branży muzycznej, według The New York Times ostatni listopad. Jeśli Departament Sprawiedliwości uzna, że ​​tak, urzędnicy mogą posunąć się nawet do pozwania, aby zakończyć fuzję firmy z Ticketmaster.

Niezależnie od tego, czy chodzi o fanów, promotorów czy operatorów obiektów, musimy mieć pewność, że mamy konkurencję, aby obniżyć ceny i wprowadzić innowacje oraz powstrzymać fiaska” – powiedział we wtorek Klobuchar.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!