Recenzja wtyczki SwitchBot Mini dla HomeKit


Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z inteligentną automatyką domową, nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie pracy niż przy użyciu inteligentnego adaptera do gniazdka. Kiedy w 2013 roku otrzymałem swój pierwszy produkt do inteligentnego domu, pierwszym produktem, którego użyłem, był Belkin Wemo na choinkę. Obecnie inteligentne gniazda pozostają najlepszym przypadkiem użycia dla początkujących użytkowników, ale stały się bardziej niezawodne i znacznie mniejsze. Niedawno wypróbowałem zupełnie nowy SwitchBot Plug Mini z obsługą HomeKit.

Tygodnik HomeKit to seria skupiająca się na akcesoriach do inteligentnego domu, wskazówkach i trikach automatyzacji oraz wszystkim, co ma związek z platformą inteligentnego domu firmy Apple.


Odkryłam PrzełącznikBota pod koniec 2021 roku (wow, to było siedem miesięcy temu)! Podczas gdy wiele produkty, których próbowałem nie były natywnie kompatybilne z HomeKitudało mi się je zmostkować za pomocą PŁYTY. Nawet bez wsparcia HomeKit SwitchBot tworzy całkiem wyjątkowe produkty w przystępnych cenach.

SwitchBot wszedł na rynek ze swoim pierwszym produktem HomeKit z nowa wtyczka SwitchBot Mini. Inteligentne adaptery gniazdkowe to niezwykle wszechstronne produkty. Możesz ich używać z lampami, ekspresami do kawy, elektroniką, którą chcesz ponownie uruchomić, maszynami z białym szumem lub ogólnie wszystkim, co chcesz śledzić codzienne zużycie energii. Na rynku jest wiele świetnych produktów, więc SwitchBot wkracza na zatłoczone pole.

Dodawanie wtyczki SwitchBot Plug Mini do HomeKit

Dodawanie produktów do HomeKit powinno być zawsze tak proste, jak wtyczka, zeskanowanie kodu w aplikacji Home, a następnie skonfigurowanie automatyzacji. SwitchBot przybił implementację. Jednym ze szczegółów, który doceniam, jest kod HomeKit na górze urządzenia. Jeśli z jakiegoś powodu musisz podłączyć go do góry nogami, SwitchBot zawiera również kod na kartce papieru w pudełku. Zawsze polecam HomePass dla HomeKit jako sposób na tworzenie kopii zapasowych kodów HomeKit.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z wersji beta iOS 16 z odnowioną aplikacją Home, czy wersją iOS 15, to ten sam proces. Zeskanuj kod, wybierz pomieszczenie i skonfiguruj rodzaj wtyczki (oświetlenie, wentylator lub gniazdko).

Reklama

Niewiele urządzeń może zrobić, aby się wyróżnić, gdy chcesz, aby działały bezpośrednio w HomeKit. Będą konkurować ceną i niezawodnością. Jedynym minusem, jaki mogę znaleźć w SwitchBot Plug Mini, jest to, że jest to 2,4 GHz tylko dla Wi-Fi. Chociaż jest to dość powszechne w przypadku urządzeń w tym przedziale cenowym, chciałbym zobaczyć przejście do miejsca, w którym 5 GHz jest w pewnym momencie domyślnym.

Streszczenie

The Wtyczka SwitchBot Mini doskonale nadaje się do konwersji „głupiej lampy” na taką, która współpracuje z HomeKit. Jeden aspekt, który doceniam w tym urządzeniu, o którym inni często zapominają – ręczny przycisk z boku, jeśli chcesz go włączyć/wyłączyć bez iPhone’a lub użycie Siri Jeśli sparowałeś go z Czujnik ruchu HomeKit, możesz łatwo stworzyć automatyzację, która wyłączy lampy, gdy wieczorem przestanie wykrywać ruch. Nawet bez czujnika ruchu można zbudować automatyzację HomeKit, aby automatycznie wyłączać i włączać światła o określonej godzinie. Dzięki swojemu pierwszemu produktowi HomeKit, SwitchBot ma świetny początek. Mam nadzieję, że nadal będą wydawać natywne produkty HomeKit.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowe studio Embark ogłasza nową darmową strzelankę, The Finals

Cztery lata temu dyrektor ds. projektowania Electronic Arts odszedł, aby współzałożył własną pracownię, stworzony przy wsparciu firmy Nexon. W poniedziałek...

Wprowadzenie na rynek procesorów Intel Core „Raptor Lake” 13. generacji: +15% ST, +41% MT Uplift

Firma Intel wprowadziła dziś na rynek procesory do komputerów stacjonarnych 13. generacji „Raptor Lake” oraz towarzyszący im chipset płyty głównej z serii 700....

Nintendo wprowadza widżety Splatoon 3 na Androida i iOS

Słów „Nintendo” i...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!