Raport: Tim Cook i Jeff Williams idą naprzód z premierą zestawu słuchawkowego AR / VR w tym roku, zespół projektowy chciał wstrzymać się do okularów AR


Wszystkie raporty wskazują na to, że Apple wprowadza na rynek swój zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej – urządzenie obsługujące rzeczywistość rozszerzoną i rzeczywistość wirtualną – w tym roku, prawdopodobnie na WWDC w czerwcu. Ale Financial Times w ten weekend zauważa, że ​​decyzja o wysyłce teraz spowodowała podziały wewnątrz firmy.

Raport mówi że zespół operacyjny kierowany przez Jeffa Williamsa chciał jak najszybciej dostarczyć zaawansowany technologicznie zestaw słuchawkowy, nawet jeśli urządzenie byłoby nieporęczne i drogie. Członkowie zespołu projektowego nie zgodzili się z tym, chcąc poczekać, aż lekkie okulary AR będą wykonalne. Operacje wspierane przez Cooka.

Chociaż pomysł cienkich i lekkich okularów AR brzmi zachęcająco, jest dziś technologicznie niepraktyczny i może nim być jeszcze przez kilka lat. (Apple podobno pracuje nad projektem okularów jako długoterminowym celem, chociaż kilka generacji zestawów słuchawkowych zostanie wysłanych, zanim dojdzie do skutku).

Wybór czasu jest krytyczny. Zgodnie z raportem, Cook i Williams uznają stan rynku i uważają, że sensowne jest wejście do walki już teraz, nawet jeśli zestaw słuchawkowy pierwszej generacji będzie drogi i ograniczony dla konsumentów. Uważa się, że zestaw słuchawkowy pierwszej generacji jest drogi (cena około 3000 USD) ze względu na najnowocześniejszą technologię; będzie również stosunkowo nieporęczny i będzie miał krótką żywotność baterii. Chodzi o to, aby iterować i ulepszać w miarę upływu czasu.

Raport Financial Times przedstawia to jako podział na grupy operacyjne i projektowe:

Zespół operacyjny Apple chciał dostarczyć produkt „pierwszej wersji”, przypominający gogle narciarskie, który pozwoli użytkownikom oglądać wciągające wideo 3D, wykonywać interaktywne treningi lub rozmawiać z realistycznymi awatarami za pośrednictwem odnowionego FaceTime. Ale słynny zespół projektantów przemysłowych Apple ostrzegał przed cierpliwością, chcąc opóźnić, dopóki lżejsza wersja okularów AR nie stanie się technicznie wykonalna. Większość w branży technologicznej spodziewa się, że zajmie to jeszcze kilka lat.

Reklama

W strukturze Apple sprzed dziesięciu lat prawie wszystkie decyzje podejmowali Steve Jobs i zespół projektowy. Operacje były w służbie życzeń zespołu projektowego. Zmieniło się to pod rządami Cooka, a operacje zyskały większą władzę i widoczność na szczeblach kierowniczych. Znaczące kierownictwo zespołu projektowego również opuściło firmę w ciągu ostatnich pięciu lat, zwłaszcza Jony Ive odszedł w 2019 r., a jego następca Evans Hankey również ogłosił, że odchodzi z firmy w tym roku.

Apple zdecydowało nawet, że nie będzie wymieniać następcy roli Hankeya. Zamiast tego zespół projektowy będzie podlegał dyrektorowi operacyjnemu Jeffowi Williamsowi.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!