Podsumowanie sezonu 1 Shadow and Bone: 6 rzeczy, które warto wiedzieć przed sezonem 2


Jak wiele programów Netflix, Cień i kość miał długą, zdrową przerwę między sezonami — minęły prawie dwa lata od sezonu 1, więc… zrób to Naprawdę długa zdrowa przerwa. Oznacza to, że możesz potrzebować szybkiego odświeżenia wydarzeń z pierwszego sezonu Grishaverse.

Sezon 1 opierał się głównie na fabule Aliny Starkov (Jessie Mei Li), długo oczekiwanej Przywoływaczki Słońca zwerbowanej przez Generał Kirigan (Ben Barnes)znany również jako Darkling, do zburz Fałdę Cienia. Ale to nie jedyna fabuła. Walcząc o drogę do Aliny, walczy Mal (Archie Renaux), najlepszy przyjaciel Aliny z dzieciństwa, który jest w niej trochę zakochany, wraz z Crows (Freddy Carter, Amita Suman i Kit Young), gangiem wynajętym do jej porwania. Jest też Nina (Danielle Galligan) i Matthias (Calahan Skogman), Heartrender i jej porywacz, którzy znajdują się razem w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach.

[Ed. note: This post discusses the end of season 1 of Shadow and Bone. Only read past here if you came here to be spoiled and/or remember what happened.]

Alina zdała sobie sprawę, że zaufała niewłaściwym sojusznikom

Reklama

Zdjęcie: Attila Szvacsek/Netflix

Po pracy z nim przez cały sezon, próbując obalić Fałdę, Alina w końcu zdał sobie sprawę, że Kirigan używa jej nie do zniszczenia Fałdy, ale do jej rozszerzenia. Okazuje się, że Darkling ma w rzeczywistości setki lat, ten sam Shadow Summoner, który stworzył Fałdę wiele wieków temu. Jego plan polegał na użyciu Fałdy jako broni, a Genya (Daisy Head) niestety nie chciała mu pomóc.

Ostatecznie Alina wygrywa z Darklingiem w finale sezonu — odzyskuje kontrolę nad mocami słońca, które Kirigan starał się kontrolować w ostatecznej bitwie, i ratuje wszystkich na statku przed Fałdą i jej potworami.

Ale także, zanim domyśliła się, co on knuje oni się całowaliromantyczna dynamika z pewnością skomplikuje sprawy w sezonie 2.

Wbił jej jednak w szyję kość jelenia

Zanim Kirigan przegrał, udało mu się zdobyć kolejny Grisza wbić kość jelenia w szyję Aliny (sposób na wzmocnienie mocy magicznych) i związać się ze wzmacniaczem. Miał nadzieję, że sam będzie w stanie kontrolować jej moc — ponieważ ten, kto zabije jelenia, jest podobno tym, który kontroluje jego ogromne zdolności wzmacniające — ale Alina odkrywa, że ​​​​jeleń jest w rzeczywistości tym, który wybiera, komu nadać swoje moce NA. I wybrał Alinę po tym, jak darowała mu życie (a przynajmniej próbowała).

Chociaż kości nie wystają już z jej obojczyka tak, jak robią to przez większość finału sezonu 1, Alina wciąż ma głęboko w sobie jelenia (i jego moc).

Mal i Alina skończyli razem

Alina po raz kolejny ratuje Mala przed ciemnością Fałdy, a ta dwójka kończy pierwszy sezon, robiąc to, co próbowali robić przez cały czas (w pewnym sensie): znikając razem w świecie.

Oczywiście tym razem robią to z zamiarem, aby Alina pewnego dnia wróciła i zburzyła Fałdę. Na razie jednak bezpieczniejszą rzeczą dla nich jest sfingowanie swojej śmierci (a przynajmniej jej; jako Przywoływacz Słońca ma wyższy profil niż on jako „Tropiciel”) i ukrywanie się, podczas gdy ona jeszcze bardziej zwiększa swoją moc.

Co się stało z Darklingiem?

Darkling (Ben Barnes) krzyczy i strzela cieniami na zewnątrz siebie

Obraz: Netflix

Po tym, jak Alina używa odzyskanych mocy słońca, by kontratakować, Kirigan i Mal zaczynają walczyć obok statku. Ostatecznie Kirigan zostaje porwany przez Volcra pośród tego wszystkiego… a przynajmniej Mal i Alina myśleć to ostatni z niego. Ale jak widzimy w ostatnich chwilach sezonu, Kirigan faktycznie żyje i (jak na standardy Folda) ma się dobrze, wychodząc z rozszerzonego Folda, wyglądając nieco gorzej pod względem zużycia z co najmniej kilkoma cięciami twarzy. Niestety, wspierają go również niektóre stworzenia z Cienia, którym rozkazuje wyjść za nim z Fałdy.

Wrony muszą spłacić swoje długi

Podczas gdy Wrony wyruszają na napad i porywają Przywoływacza Słońca, aby spłacić swoje długi, pojawiają się całkiem z pustymi rękami (jeśli nadal jest to najlepsza część sezonu 1). Gdy wracają do Ketterdamu, stają twarzą w twarz z kilkoma antagonistami, którzy będą oczekiwać, że będą kucykami: Dreesenem (Sean Gilder), bogatym kupcem, który ich zatrudnił, oraz przywódcą gangu Pekką Rollinsem (Dean Lennox Kelly).

Na szczęście Kaz ma plan: muszą zdobyć Heartrendera i „musi to być ktoś, kogo żadne z nich nie zna”, plan, który podsłuchuje Nina.

Nina uwięziła Matthiasa jako handlarza niewolników

Chociaż Nina i Matthias marzyli o zabraniu swoich wrogów do kochanków do miejsca, w którym – Grisha i Drüskelle – mogliby żyć razem w pokoju, sprawy potoczyły się dość szybko. Podczas ukrywania się w Os Kervo zostają zauważeni przez jednego z byłych kumpli Niny, Grishy, ​​który grozi aresztowaniem Matthiasa. W panice Nina twierdzi, że Matthias jest handlarzem niewolników (wiedząc, że zostanie aresztowany tylko za to, a nie za bycie Drüskelle, przez co zostałby zabity).

To niemal natychmiast przynosi odwrotny skutek: chociaż mówi, że wycofa swoje zeznanie, gdy trafi do sądu, jego współwięźnia wskazuje, że może to nastąpić za rok lub dwa. W międzyczasie udają się do Hellgate, przerażającego więzienia w Kerczu.

Cień i kość Premiera drugiego sezonu na Netflix 16 marca.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!