Podcasterzy stworzyli to gniazdo combo XLR / USB-C


Rode wydał zaktualizowaną wersję swojego Mikrofon pojemnościowy z dużą membraną NT1standard w ofercie firmy i jeden z jej pierwszych produktów, który zadebiutował w 1991 roku. Mikrofon ma w większości tę samą konstrukcję, co czyni go dobrym wyborem do nagrań wokalnych o niskim budżecie, ale tegoroczny model ma zabawny akcent: mikrofon teraz obsługuje zarówno wyjścia XLR, jak i USB-C, wszystkie w tym samym gnieździe.

Ta aktualizacja z podwójnym połączeniem była powszechnym dodatkiem do mikrofonów do podcastów i nagrywania w domu przez ostatnie kilka lat, umożliwiając użycie mikrofonu w wielu konfiguracjach sprzętu do nagrywania. Ale Rode zaprojektował wiele gniazd wyjściowych NT1 w sprytny sposób, dopasowując je dokładnie jedno na drugim w okrągłym złączu XLR. Możesz podziękować epoce podcasterów za tę innowację.

Takie zmiany nie dzieją się bez powodu. Większość dynamicznych mikrofonów pojemnościowych została zaprojektowana na długo przed pojawieniem się podcastów i portów USB, a wiele firm zintegrowało USB z tradycyjnym korpusem mikrofonu w niechlujny sposób. Błękitny Yeti był niesławny z powodu częstych pęknięć kabli USB z powodu naprężenia kabla wystającego pod mikrofonem bez podparcia — przypadkowe pociągnięcie za kabel może potencjalnie odłamać złącze.

Brak chybotania, gdy ten kabel USB-C jest podłączony, chociaż można go dość łatwo wyciągnąć.

Ten problem dotyczy wielu mikrofonów USB (i innych produktów USB!). Jednak w przypadku piątej generacji NT1 styki złączy XLR działają jak stabilizator kabla, zapobiegając wygięciu złącza w przypadku pociągnięcia. Nie jestem pewien, czy było to zamierzone, czy nie, ale wydaje się, że jest to niewielka korzyść dla projektu.

Jedną wadą nowego projektu NT1 jest jednak to, że nie można jednocześnie podłączyć zarówno XLR, jak i USB-C, coś, co podwójne połączenie Audio-Technica ATR2100x-USB może zrobić z portami side-by-side. Chociaż potrzeba tego nie jest tak powszechna, może być przydatna, gdy chcesz podłączyć mikrofon do komputera w celu przeprowadzenia rozmowy wideo i wysłać dźwięk analogowy oddzielnie do rejestratora (inaczej podcasting).

Reklama

Czy to może oznaczać, że dla NT1 będzie dostępny niestandardowy podwójny kabel USB-C / XLR? Pytałem Rode’a i podobno nie ma w planach takiego akcesorium. Ale oto jak mogłoby to wyglądać:

To już inspiruje do dalszych innowacji.

Fotografia autorstwa Andrew Marino / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...

HP wprowadza nowe laptopy i monitory do gier OMEN na 2023 rok

Zaledwie kilka dni później Lenovo zaprezentowało swoje nowe laptopy do gier, firma HP ogłosiła swoją najnowszą linię sprzętu do gier. Nowa gama...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!