The Last of Us może zostać znacznie bardziej zainfekowany w przyszłych sezonach


Zainfekowani byli nieustannym zagrożeniem przez cały pierwszy sezon HBO Ostatni z nas, ale w porównaniu z grą, serial ostatecznie nie zawierał tak wielu różnych rodzajów potworów zarażonych Cordycepsem, jak Joel i Ellie udali się do Salt Lake City. Oprócz jednego raczej melodramatycznego wzdęcia, małe hordy klikaczy (i inni ludzie) były tak naprawdę jedynymi niebezpieczeństwami Ostatni z naso co ludzie, którzy przeżyli, najwyraźniej musieli się martwić. Ale wg showrunner Craig Mazin i współtwórca serialu Neil Druckmannjest ku temu powód i równie dobrze może się to zmienić Ostatni z nas kontynuowane w kolejnych sezonach.

Podczas niedawnego wywiadu ze śmieciami przed finałem zeszłej nocy Mazin i Druckmann obszernie opowiedzieli o procesie adaptacji oraz o tym, jak zdecydowali, które elementy rozgrywki są absolutnie niezbędne dla narracji tej historii. Ostatni z nas oparcie się na postapokaliptycznej grze o przetrwanie oznaczało, że historia Joela w serialu byłaby oczywiście naznaczona przemocą przypominającą materiał źródłowy.

Pedro Pascal jako Joel i Bella Ramsey jako Ellie.
Obraz: HBO

Ale Mazin wyjaśnił, że dlatego, że telewizja jest bardziej pasywnym medium i dlatego, że tak dużo Ostatni z nas jest o Joelu — skomplikowanym bohaterze, na którym nam zależy — zabijaniu ludzi, wydawało się słuszne, aby bagatelizować „wiele elementów rozgrywki skupionych na postaciach niezależnych, z którymi trzeba się obchodzić” w serialu.

„Albo unikaj lub zabijaj z ukrycia, albo po prostu stań twarzą w twarz – to były twoje wybory podczas gry, a NPC byli albo najeźdźcami, albo kanibalami, albo FEDRA, albo byli zarażeni” – powiedział Mazin. „Nie wiem, jaka jest twoja ostateczna liczba zabójstw w typowej serii Ostatni z nasale na pewno jest to liczba trzycyfrowa”.

Podczas gdy liczba potrójnych zabójstw może być po prostu nieodłączną częścią nieco agresywnej gry, Druckmann powiedział, że ogólne szacunki były „znacznie wyższe niż byśmy chcieli w serialu” — i że każda scena akcji, która albo wydawała się czystym spektaklem, albo nie poruszyło emocjonalnie postaci, które ostatecznie zostały wycięte. Częścią tego, jak się dostosowali, jak opisała para, było położenie większego nacisku na relacje między charakterami. W ten sposób śmierć postaci takich jak Tess, Bill i Frank mogłaby mieć dla nich znacznie większą wagę bez konieczności skupiania się wyłącznie na liczbie kliknięć, które zdjęli, zanim osiągnęli swoje cele.

Reklama

„Więc może być mniej akcji, niż niektórzy chcieli, ponieważ niekoniecznie mogliśmy znaleźć dla niej znaczenie, ale [there was] obawa, że ​​będzie się powtarzać” – powiedział Mazin. „W końcu w to nie grasz, tylko oglądasz i chociaż wiele osób lubi oglądać rozgrywkę, musi być trochę bardziej skoncentrowana i celowa, kiedy umieszczamy ją w telewizji”.

Craig Mazin, Merle Dandridge i Pascal na planie Ostatni z nas.
Obraz: HBO

Choć Mazin i Druckmann byli otwarci na nowe pomysły na serial, powiedzieli, że nigdy nie było wątpliwości, że finał rozegra się dokładnie tak samo, jak w pierwszym Ostatni z nas gra, w której Joel morduje wiele świetlików, aby uratować życie Ellie.

Chociaż nie wdawaliby się w szczegóły na temat tego, czy planują zastosować podobne podejście, gdy się dostosują Ostatni z nas część II w przyszłych sezonach serialu (liczba mnoga) Mazin powiedział, że chce, aby istniała równowaga w dużym obrazie, która nabiera kształtu, gdy ludzie są w stanie porównać rozdziały serialu. Sezon 1 mógł nie zwrócić uwagi na tak wielu specjalnych zarażonych, ale ten brak jest czymś, co sezon 2 mógłby bardzo dobrze rozwiązać.

“Jest więcej Ostatni z nas nadejdzie i myślę, że równowaga nie zawsze dotyczy tylko odcinka, a nawet odcinka po odcinku, ale sezonu po sezonie” – powiedział Mazin. „Jest całkiem możliwe, że później będzie znacznie więcej zarażonych i być może różnych rodzajów”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!