Plotki mówią, że iPady Pro OLED będą znacznie droższe


Jabłko jest powszechnie oczekiwane zadebiutować w przyszłym roku swoimi pierwszymi modelami iPada Pro z wyświetlaczami OLED. W ramach przygotowań do oficjalnego ogłoszenia nowy, szkicowy raport dotyczący łańcucha dostaw sugeruje, że Apple planuje również duży wzrost cen linii OLED iPad Pro.

Blog dotyczący łańcucha dostaw elektr informuje dzisiaj, że Apple obecnie celuje w cenę początkową 1500 USD za 11-calowego iPada Pro z OLED i cenę początkową 1800 USD za wersję 12,9-calową.

Byłby to znaczny wzrost ceny w porównaniu z obecnym składem iPada Pro. Na dzień dzisiejszy 11-calowy iPad Pro zaczyna się od 799 USD, a 12,9-calowy iPad Pro zaczyna się od 1099 USD.

Raport wyjaśnia:

Reakcja branży na 1500 USD i 1800 USD jest podzielona na dwie części. Interpretacja to „rozsądny wzrost, nawet biorąc pod uwagę, że jest to produkt Apple, który ma lojalnych klientów” oraz perspektywa, że ​​„iPad nie jest tak lojalny jak iPhone i ma wiele zamienników, więc trudno będzie utrzymać obecny Sprzedaż iPada Pro w cenie od 1500 do 1800 USD”.

Ujęcie 9to5Mac

Na razie traktowalibyśmy tę plotkę ze zdrową dozą sceptycyzmu. Wciąż dzieli nas co najmniej rok od oficjalnego ogłoszenia przez Apple pierwszych modeli iPada Pro OLED.

Reklama

Ponadto zawsze należy pamiętać, że źródła łańcucha dostaw nie mają wglądu w wewnętrzne plany Apple dotyczące cen nowych produktów. Mogą dokonywać świadomych przypuszczeń na podstawie tego, co wiedzą o cenach komponentów, ale tylko niektóre zespoły produktowe w Apple znają rzeczywiste ceny.

Jak wskazuje dzisiejszy raport, ceny te mogą ulec zmianie, gdy Apple sfinalizuje umowy z dostawcami:

Obecne szacunki cen iPada OLED z branży mogą ulec zmianie w przyszłości. OLED dla iPada, który ma być dostarczony przez LG Display i Samsung Display, jest wciąż w fazie rozwoju, więc cena panelu nie została ustalona. W kosztach materiałów największy jest koszt zakupu paneli.

Biorąc to pod uwagę, w pełni oczekuję, że iPad Pro będzie droższy, gdy Apple przełączy się na wyświetlacze OLED. W szczególności 11-calowy model jest opóźniony w stosunku do wzrostu cen, ponieważ jego cena wyniosła 799 USD od czasu jego wprowadzenia w 2018 r. 12,9-calowy iPad Pro stał się o 100 USD droższy po przejściu na technologię wyświetlania mini-LED. Po prostu nie sądzę, abyśmy zobaczyli tak dramatyczny wzrost, jak głosi dzisiejsza plotka.

Ile byłbyś skłonny zapłacić za iPada Pro z wyświetlaczem OLED? Czy zapłaciłbyś ceny 1500/1800 USD sugerowane w tym raporcie? Daj nam znać w komentarzach.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!