Niedrogie porady prawne dla wszystkich – od robota


Naukowiec i prawnik połączyli siły, aby opracować prawnika-robota, który, jeśli się powiedzie, sprawi, że porady prawne będą dostępne dla osób ze wszystkich środowisk, jednocześnie zrewolucjonizując sektor prawniczy.

Roboty mogłyby przejąć znaczną część pracy prawnika, zmniejszając koszty i bariery w dostępie do usług prawnych dla wszystkich, a nie tylko dla tych, których stać na wysokie koszty.

W ramach projektu na Uniwersytecie w Bradford trwają początkowo prace nad aplikacją opartą na uczeniu maszynowym, która zapewni porady prawne związane z imigracją, ale jeśli się powiedzie, będzie można je powielać w całym sektorze prawniczym.

Pomysł otrzymał wsparcie rządowe w postaci dotacji w wysokości 170 000 funtów Innowacyjne partnerstwa w zakresie transferu wiedzy w Wielkiej Brytanii. Kancelaria prawna AY&J Solicitors zapewnia kolejne 70 000 funtów, a także niezbędną wiedzę prawników.

Projekt opracował Yash Dubal, prawnik i dyrektor ds. imigracji w AY&J, i Dhaval Thakker, profesor nadzwyczajny na wydziale inżynierii i informatyki na Uniwersytecie Bradford. Wykorzysta złożoną technologię grafów wiedzy i algorytmy głębokiego uczenia się do analizy orzecznictwa i wyciągania z niego wniosków.

Thakker specjalizuje się w wyjaśnialnej sztucznej inteligencji, która jest zaprogramowana do opisywania jej celu, przesłanek i procesu decyzyjnego. Powiedział, że pomysł pojawił się, gdy on i Dubal rozmawiali o tym, gdzie sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w branży prawniczej.

Reklama

“Istnieją wiele miejsc, w których sztuczna inteligencja jest już wykorzystywana w kontekście prawnym,” powiedział. „Większość dotyczy przeglądu i analizy umów, a jest wiele firm i systemów, które to robią, ale jest to mocno nastawione na USA”.

Celem projektu jest stworzenie robota-asystenta, który będzie w stanie wykonywać 20-30% pracy prawnika imigracyjnego.

Thakker powiedział, że większość wczesnej pracy wykonanej przez prawników w sprawach imigracyjnych może zostać przejęta przez AI. „Kiedy osoby ubiegające się o imigrację przychodzą do firmy i potrzebują informacji przed zarejestrowaniem się, chcą wiedzieć, do której kategorii imigracyjnej się zarejestrować i czy mają ku temu powody” – powiedział.

„Spędza się dużo czasu, pomagając odpowiedzieć na te pytania, zanim zarejestrują się jako klient. Następnie, kiedy się zarejestrują, jest mnóstwo papierkowej roboty związanej z uzyskaniem wszystkich wymaganych informacji ”.

W ramach projektu użytkownicy będą współpracować z systemem agentów konwersacyjnych o nazwie LILA (Porada sztucznej inteligencji w zakresie legalnej imigracji), który wykorzystuje możliwą do wyjaśnienia sztuczną inteligencję, tak aby podejmowane przez niego decyzje były przedstawiane w sposób zrozumiały dla ludzi.

LILA zbierze i przeanalizuje wiedzę prawników, ekspertów, statutów i orzecznictwa. Będzie stale monitorować decyzje podejmowane przez obecnych ekspertów i uczyć się od nich. Będzie zbierać informacje, zadawać klientom pytania w formie tekstowej lub głosowej, a nawet będzie w stanie przygotować techniczną odpowiedź prawną.

Thakker powiedział, że radcy prawni wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie z poprzednich spraw, aby pomagać klientom, ale ponieważ informacje dotyczące sprawy są udokumentowane, komputer mógłby do tego wykorzystać uczenie maszynowe.

„Przyglądamy się wyszukiwarce korzystającej z uczenia maszynowego i głębokiego uczenia” – powiedział. „Projekt wykorzystuje technologię grafów wiedzy, wizualny sposób przedstawienia procesu myślowego inteligentnych technologii, aby zapewnić, że system nie stanie się„ czarną skrzynką ”.”

Thakker, który przez 15 lat badał możliwe do wyjaśnienia wykresy sztucznej inteligencji i wiedzy, dodał: „Jest kilka pomysłów, ale to dopiero początek. Jednym z pomysłów jest zbudowanie wyszukiwarki, która pomoże prawnikom znaleźć sprawy. Masz przed sobą kandydata, a system może użyć tego profilu, aby znaleźć podobne przypadki ”.

Wstępne konsultacje dotyczące SI byłyby oferowane bezpłatnie, co wspiera główny cel projektu. Wyeliminowanie wysokich kosztów porad prawnych i udostępnienie ich osobom ze wszystkich grup społecznych było siłą napędową firmy AY & J’s Dubal, która specjalizuje się w obsłudze wizowo-imigracyjnej dla firm i osób prywatnych.

„Jeśli spojrzymy na zawód prawnika, prawnicy kosztują od 200 do 300 funtów za godzinę” – powiedział. „Nawet w tak bogatym kraju jak Wielka Brytania zwykłych ludzi nie stać na to”.

Dubal nie obawia się, że firmy prawnicze stracą przychody, jeśli znaczna część ich usług zostanie zautomatyzowana. „Chociaż jestem prawnikiem, skupiam się na problemie zwykłych ludzi, a nie zawodów prawniczych” – powiedział.

„Pochodzę z bardzo skromnego środowiska i moim prawdziwym zamiarem jest demonetyzacja całej branży prawniczej i udostępnienie wszystkim właściwej porady prawnej. Chcemy udzielać porad prawnych każdemu, a nie tylko nielicznym, których na to stać ”.

Dubal nie jest typowym dyrektorem firmy prawniczej. Po ukończeniu studiów informatycznych w Indiach w 2002 r. Wyjechał do Wielkiej Brytanii „na lepsze życie” sam, bez kontaktów i wsparcia.

Pracował jako kasjer w Smithfield Market i znalazł mieszkanie we wschodnim Londynie. Pierwsze 50 funtów, które zaoszczędził, wysłał matce, żeby mogła kupić jej pierwszą lodówkę.

„Pracowałem ciężko, czasami 18 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu, bez wakacji” – powiedział. „Pracowałem jako sklepikarz i ochroniarz oraz prowadziłem małą szkołę w Londynie. Zacząłem pomagać przyjaciołom przy przyjęciach na studia, z których zarabiałem niewielkie prowizje ”.

Dubal zdecydował się złożyć swój wniosek imigracyjny do Wielkiej Brytanii bez porady prawnej – i nie udało mu się. „Straciłem ciężko zarobione pieniądze i równie cenny czas” – powiedział. „Musiałem zatrudnić prawnika znacznym kosztem, aby uzyskać pomyślny wynik”.

Następnie postanowił pomóc innym w składaniu wniosków imigracyjnych w Wielkiej Brytanii. We wrześniu 2008 roku założył kancelarię imigracyjną w rogu swojej sypialni w wynajmowanej nieruchomości w Hounslow.

„Nasza reputacja rozprzestrzeniła się i do 2013 roku przenieśliśmy się do biur w Chancery Lane w centrum Londynu” – powiedział. „Obecnie firma, AY&J Solicitors, znajduje się w rankingu Legal 500”.

Powodem, dla którego projekt AI zaczyna się od aplikacji imigracyjnych, jest doświadczenie Dubal w tej dziedzinie. „Moim zadaniem jest dostarczanie wiedzy, która pomoże w tworzeniu aplikacji poprzez uczenie maszynowe” – powiedział Computer Weekly.

Zespół nie spodziewa się, że w najbliższej przyszłości zastąpi ludzi, ale próbuje stworzyć pół-prawnika, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na ludzkich prawników. „Chodzi o to, by stworzyć pół-prawnika” – powiedział Dubal. „To pokorny wysiłek i jeśli zrobimy krok naprzód, pewnego dnia to osiągniemy.

„Mogłoby to zdemonetyzować cały sektor, a czyniąc to, zmniejszy zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych wykwalifikowanych prawników, a to obniży koszty. Może to przynieść korzyści dziesiątkom tysięcy ludzi ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment