Niantic udostępnia usługę lokalizacji dla aplikacji AR, sieci społecznościowej Campfire


Niantic wyrobił sobie markę w branży gier mobilnych dzięki trwały sukces Pokemon Go. Teraz firma ma nadzieję stać się czymś innym: platformą dla innych programistów do tworzenia aplikacji AR rozpoznających lokalizację.

Ten plan był w trakcie prac od co najmniej 2018, ale w tym tygodniu robi duży krok naprzód dzięki długo oczekiwanemu wydaniu oprogramowania do mapowania lokalizacji Niantic dla AR, które nazywa się Visual Positioning System lub VPS w ukłonie w stronę GPS. Technologia sprawia, że ​​doświadczenia AR mogą być uziemione w fizycznej lokalizacji, takiej jak front budynku lub pomnik w parku, a nie tylko unosić się bez celu w widoku kamery telefonu.

Deweloperzy mogą teraz używać VPS jako ważnej funkcji w Szerszy pakiet SDK Lightship firmy Niantic, który umożliwia także wielu urządzeniom dostęp do współdzielonego środowiska AR — na przykład gry wieloosobowej 3D — w tym samym czasie. Według rzecznika Niantic, Jonny’ego Thawa, VPS będzie bezpłatny w początkowej fazie publicznej wersji beta, a później w tym roku przejdzie na zmęczony system rozliczeniowy oparty na liczbie miesięcznych użytkowników aplikacji.

Reklama

Nowa aplikacja Campfire firmy Niantic.
Niantic

Oprócz VPS, Niantic wypuszcza w tym tygodniu także Campfire, sieć społecznościową opartą na lokalizacji, która integruje się z jej grami i przyszłymi aplikacjami wykorzystującymi Lightship. Campfire klika listę znajomych na Twoim koncie Niantic, aby pokazać ich lokalizacje na mapie, jeśli się zgłoszą, wraz z pobliskimi wrażeniami z gry. Możesz organizować i potwierdzać uczestnictwo w prawdziwych spotkaniach dla tych doświadczeń, takich jak Pokemony raid i rozmawiaj z innymi graczami w grupie. Celem Campfire jest nie tylko uczynienie gier Niantic bardziej społecznościowymi, ale także umożliwienie innym deweloperom odkrycia ich aplikacji opartych na Lightship przez miliony użytkowników firmy.

Aby zasilać VPS, firma Niantic pozyskała miliony skanów aparatów telefonicznych w rzeczywistych lokalizacjach przez obie strony Ingres oraz Pokemon Go gracze. Twierdzi, że ma 20 000 aktywowanych lokalizacji VPS na całym świecie, a także dokładne mapy z centymetrową dokładnością dla dużej części San Francisco, Londynu, Tokio, Los Angeles, Nowego Jorku i Seattle.

Niantic

Dzięki tej warstwie lokalizacji Niantic ma nadzieję zaoferować krytyczny element infrastruktury dla aplikacji AR, niezależnie od tego, czy są one na telefonach, czy w końcu na inteligentnych okularach. Firma obciąża programistów dużymi bazami użytkowników, aby uzyskać dostęp do aspektów Lightship po stronie serwera, w tym funkcji VPS i trybu wieloosobowego. To daje firmie Niantic potencjalny strumień przychodów wykraczający poza znaczną ilość pieniędzy, z których już zarabia Pokemon Gochociaż dyrektor generalny John Hanke nie spodziewa się, że Lightship będzie znaczącym czynnikiem wpływającym na przychody w najbliższej perspektywie.

Kilka miesięcy temu Niantic kupił ósmą ścianę, startup, który sprzedaje internetowe narzędzia programistyczne AR zamiast natywnych aplikacji na iOS lub Androida. Niantic planuje utrzymać działanie 8th Wall i zintegrować Lightship, umożliwiając użytkownikom AR opartym na przeglądarce dostęp do technologii mapowania. Podczas gdy większe firmy, takie jak Meta i Snap, traktują priorytetowo narzędzia programistyczne AR na swoich własnych platformach, Hanke widzi możliwość zaoferowania zestawu narzędzi, który działa w dowolnym miejscu za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

„Naszym celem jest tworzenie narzędzi dla osób, które chcą tworzyć aplikacje, które mogą uruchamiać na wielu platformach oraz które są właścicielami i kontrolą” — mówi Pogranicze. „I nie są to tylko funkcje w usługach kogoś innego, ale w rzeczywistości są to aplikacje, które mogą istnieć samodzielnie i wokół których można budować całe firmy”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX 4060 Gaming X i Ventus 2X

MSI na targach Computex 2023 zaprezentowało swoją nadchodzącą kartę graficzną GeForce RTX 4060 Gaming X. RTX 4060 jest już zapowiedziany, dlatego firma...

Hashflaga WWDC23 jest już dostępna na Twitterze

Już tylko kilka dni dzieli nas od WWDC 2023, które rozpocznie się 5 czerwca od wielkiego przemówienia otwierającego. Gdy firma przygotowuje się...

HYTE Nexus Portal NP50 integruje zarządzanie chłodzeniem, oświetleniem i akustyką w jednym urządzeniu

Nexus Portal NP50 firmy HYTE to nie tylko wentylator i kontroler oświetlenia. Jest to w pełni zintegrowane urządzenie zasilane procesorem ARM, które...
Advertisment